Çalışma kitabına grafik eklediğinizde bir "bellek yetersiz" hatası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 168650 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir çalışma kitabına yeni bir grafik ekleyin veya grafik veri kaynağına erişim girişiminde bulunduğunuzda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Not enough memory. (Bellek yetersiz.).
Grafik sayfaları, bir çalışma kitabına eklemek için Microsoft Visual Basic for Applications makrosu kullanıyorsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Çalışma zamanı hatası '1004':
'Sayfa' nesne ' Add' yöntemi başarısız oldu

Neden

Birden çok 124 grafikleri bir çalışma kitabında çalışma kitabını Microsoft Excel 97 veya Microsoft Excel 97 Service Release 1 (SR-1) düzenlerken eklerseniz, bu sorun oluşabilir.

Özellikle, çalışma kitabındaki çalışma sayfalarındaki birden çok yazı tipi kullanırsanız, daha az 124 grafikler eklediğinizde veya katıştırılmış grafikler kullanıyorsanız bu sorun oluşabilir unutmayın. Ayrıca, çalışma kitabını Microsoft Excel'in önceki sürümlerinde eklenen grafikler içeriyorsa, birden çok 124 grafikler çalışma kitabını bulunabileceğine dikkat edin.

Çözüm

Yeni grafik yaratırken bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft Excel 97 Service Release 2'de (SR-2) edinin ve aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
Not: Microsoft Windows'un çeşitli sürümleri olduğundan aşağıdaki adımlar sizin bilgisayarınızda farklı olabilir. Böyle bir durumda, bu adımları tamamlamak için ürün belgelerinize bakın.

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, grafikler için otomatik yazı tipi ölçeklendirmesini devre dışı bırakan kayıt defterine giriş ekleyebilirsiniz. Bu işlem gerçekleşir:
 1. Çalışan tüm programlardan çıkın.
 2. Başlat düğmesini tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 3. kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 4. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarına (klasöre) gidin:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\8.0\Excel\Microsoft Excel
 5. Düzen menüsünden Yeni ' işaretleyin ve sonra Dize değeri ' ni tıklatın. AutoChartFontScaling yazın ve ENTER tuşuna basın.
 6. Düzen menüsünde, Değiştir ' i tıklatın. 0,'ı <a2>Değer verisi</a2> kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkmak için ÇıkışDosya menüsünde'ı tıklatın.
Excel, bir sonraki başlatışınızda, birden çok 124 grafikleri oluşturmak görebilmeniz gerekir.

Microsoft Excel 97 SR-2 alamadığı için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak bu kısıtlamaya bir çözüm mümkün olabilir.

Yöntem 1:, Bilgisayarınızı grafikleri, yazı tipleri için Otomatik Ölçek seçeneğini kapatın

 1. Grafik alanını seçin.
 2. Biçim menüsünden Seçili grafik alanı ' nı tıklatın.
 3. Yazı tipi sekmesini seçin.
 4. Otomatik Ölçek</a0> onay kutusunu tıklatıp temizleyin.
 5. Tamam ' ı tıklatın.

Yöntem 2: Grafikleri başka bir çalışma kitabı Taşı

Bazı grafikler, çalışma kitabındaki başka bir çalışma kitabına taşıma Bu kısıtlamaya bir çözüm seçerek de devre dışı bırakabilirsiniz. Başka çalışma kitabına taşınması grafikleri özgün çalışma kitabındaki veriye bağlı kalacağını unutmayın.

Not: bir çalışma sayfasından katıştırılmış grafikler kaldırmak ve ek bir grafik ekleme, önce kaydedin, kapatın ve sonra çalışma kitabını yeniden sürece "bellek yetersiz" hata iletisi görüntülenir. Grafik sayfaları veya katıştırılmış grafikler içeren çalışma sayfalarını silerseniz, hata iletisi alma ve kaydetme, kapatma ve sonra dosyayı yeniden açmayı olmadan sonra sınıra kadar yeni bir grafik ekleyebilirsiniz.

Durum

Microsoft Windows için Microsoft Excel 97'de bir sorun için onaylamıştır. Bu sorun, Microsoft Office 97 Service Release 2 ' (SR-2) giderilmiştir.

SR-2 hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
Q151261 OFF97: nasıl elde edilir ve yüklenir MS Office 97 SR-2

Daha fazla bilgi

Microsoft Excel 97'de, program tarafından kullanılan yazı tiplerinin 256 sınırı vardır. Bir grafik oluşturduğunuzda, grafik, grafiğin Otomatik Ölçek onay kutusu seçiliyse, iki yazı tipi kullanır (Microsoft Excel 97'de varsayılan davranış budur). Örneğin, aşağıdaki tabloda nesneleri içeren bir çalışma kitabını oluşturarak yazı tiplerini sınırını aşmasına olanaklıdır:
  Objects           Fonts per Object  Total fonts used
  ----------------------------------------------------------------
  124 chart objects      2 fonts          248 fonts
  1 worksheet         1 font           1 font
  used by Microsoft Excel   6 fonts           6 fonts
                         -----------------
                          Total 255 fonts
				
çalışma kitabındaki başka bir grafik eklemek ba?ar?s?z olursa, kullanılan yazı tiplerinin sayısını 257 olacaktır. Bu sınırı 256 yazı tiplerinin aşacağından bir "bellek yetersiz" hata iletisi alırsınız.

Her grafik için Otomatik Ölçek onay kutusu temizlenirse, en yüksek çalışma kitabına eklenen grafikler genişletmek izin verebilir.

Özellikler

Makale numarası: 168650 - Last Review: 7 Aralık 2004 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbchart kberrmsg KB168650 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:168650
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com