INF: Zotavení po nehodě plánování pro SQL Server

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 169039 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek obsahuje dva příklady jednoduché havárie plány obnovení webu může zvážit při plánování aktivně dat zotavení z havárie katastrofální. První příklad je určen pro weby nutnosti windows údržby systému k dispozici; druhý příklad je určen pro weby operační na 24hodinový základ.

Záměrem tohoto článku je poskytnout výchozí bod pro zotavení po havárii plánování úsilí. Tento článek není plán zotavení po nehodě. Je pro vás zvážit ohledem z vlastní prostředí upravte odpovídajícím způsobem, určete a ověřit.

Další informace

Předpokládejme, že Požární dochází a wipes mimo 24hodinovém datového centra. Opravdu můžete obnovit? Jak dlouho bude trvat, obnovení a mít k dispozici systému? Ztrátě dat, kolik mohou uživatelé tolerovat? Tyto by měl být některé klíče pochybnosti každých správce systému (SA) a správce databáze (DBA) účtován udržování dat neocenitelná systému. Zotavení po havárii je proces, podle které informace jsou obnoveny systémy v případě z catastrophe: po havárii natural nebo manmade například Požární nebo technické havárie, například selhání disku dvě pole RAID-5. Plánování zotavení po havárii je práce věnovaných Příprava všechny akce dojde v reakci na katastrofické události. Vyhodnocování zotavení po havárii je simulace katastrofické události a vyhodnocení po havárii obnovení plán jeho schopnost doručit potřebám zadaný pro obnovení.

V ideálním případě by plán zotavení po havárii měli state jak dlouho obnovení by měl vzít a konečné databáze stavu uživatelů můžete očekávat. Například „ po pořízení hardwaru určený pro obnovení dokončena v 48 hodin a dat bude zaručena pouze na konci předchozího týdne. Je obvykle důležité správy být uchovávány jasně informovaná těchto specifikací. Vyhodnocování zotavení po havárii by mělo být možné substantiate specifikace.

Plán zotavení po havárii lze strukturované mnoha různými způsoby a může obsahovat mnoho typů informací (získání hardwaru, kteří je komunikace co, kdo jsou lidé kontaktovat v případě z havárie, jak jsou mohou být kontaktováni vlastnící správu plánu atd). Tento článek vyčleněny pouze k některé možnosti počáteční navrhuje pro technické zotavení serveru SQL.

Následuje příklad pro weby nebude pracovat na základě 24 hodin (tj weby, které mají k dispozici údržby windows):

Chcete-li připravit po havárii, proveďte následující každý den (nebo kdykoli je okno údržby):
 1. Vypnutí serveru SQL.
 2. Zkopírovat všechny soubory databáze zařízení, preferably do jiného počítače v jiné budovy (ale pozor zatížení sítě) a také k páskové zařízení (s server dolů, stejně jako jiné soubory zkopírovány soubory zařízení).
 3. Udržovat systémové protokoly zabezpečeným způsobem. Záznam adresáře, kde jsou umístěny, všechny soubory serveru SQL zejména souboru Master.dat. Uchovávat záznamy všechny aktualizace service Pack nainstalována pro Windows NT Server a SQL Server. Zachovat záznamy síťové knihovny používané, režim zabezpečení a heslo správce systému.
 4. Udržovat skriptu základní funkce pro rychle vyhodnocování minimální schopností (viz Poznámka na konci tohoto článku).
 5. Minimalizujte množství dat, ztracených během dne, provádět výpisy protokolu databáze a transakci při živé systému. SQL Server Books Online Další informace naleznete na výpis, zatížení a zotavení postupy.
 6. Zhodnotit následující po havárii zotavení kroky předstihem na jiném serveru a příslušném kroky podle potřeby.
Po došlo havárii obnovit pomocí proveďte po nahrazení vhodný hardware načítání následující:
 1. Windows NT Server nainstalovat a zavést odpovídající service pack. Ověřte, zda existuje funkce příslušné domény. Například ověřte, že funguje správně sdílení souborů.
 2. Nainstalovat SQL Server a načíst příslušné service pack. Umístěte zařízení hlavní databáze do stejného adresáře jako původně nainstalován. Vyberte také stejné knihovny NET, režim zabezpečení a heslo správce systému jako před.
 3. Potvrďte správně spuštěn SQL Server. Pokud byl změněn název Server WINDOWSNT sp_dropserver použití a sp_addserver odpovídat název serveru WINDOWSNT.
 4. Zastavte službu SQL Server.
 5. Přesuňte všechny soubory databáze zařízení zpět do původních umístění, včetně souboru Master.dat.
 6. Restartujte službu SQL Server.
 7. Po tuto dobu nejsou k dispozici žádné protokoly databáze nebo transakce, načíst je.
 8. Ověřte dostupnost systému. Spusťte skript funkce zajistit adekvátní operace. V ideálním případě by před vydáním uživatele do systému čas by měl být poskytovány DBCC CHECKDB a NEWALLOC spustit na každé databázi a DBCC TEXTALL a TEXTALLOC na tyto databáze a tabulky obsahující pole TEXT. Toto je zajistit, že proces přenesení není změnit soubory nežádoucí způsobem.
 9. Po spuštění příkazů DBCC zobrazuje databáze být konzistentní a úspěšný test skriptu funkce umožňují uživatelům obnovit.
Následuje příklad pro weby, které lze spustit sedm dní v týdnu, 24 hodin denně, které mají žádné windows online údržby:

Připravit havárii, proveďte následující kroky:
 1. Pravidelně výpis všech databází preferably na disk v jiném počítači v jiné budovy (ale pozor zatížení sítě) a také k páskové zařízení. Podobně lze zpracovat protokoly transakcí.
 2. Udržovat systémové protokoly zabezpečeným způsobem. Záznam adresáře, kde jsou umístěny, všechny soubory serveru SQL zejména souboru Master.dat. Uchovávat záznamy všechny aktualizace service Pack nainstalována pro Windows NT Server a SQL Server. Zachovat záznamy síťové knihovny používané, režim zabezpečení a heslo správce systému. Uchovávat záznamy možnosti zadané databáze.
 3. Zaznamenat všechny změny velikosti pro všechna zařízení a databází ve skriptech. To je rozhodující zjednodušit obnovení v této situaci!
 4. Udržovat skriptu základní funkce pro rychle vyhodnocování minimální schopností (viz Poznámka v dolní části tohoto článku).
 5. Zhodnotit následující po havárii zotavení kroky předstihem na jiném serveru a příslušném kroky podle potřeby.
Zotavení po havárii došlo po načítání vhodný hardware:
 1. Windows NT Server nainstalovat a zavést odpovídající service pack. Ověřte, zda existuje funkce příslušné domény. Například ověřte, že funguje správně sdílení souborů.
 2. Nainstalovat SQL Server a načíst příslušné service pack. Ujistěte se, že umístit do stejného adresáře jako před zařízení hlavní databáze. Vyberte také stejné knihovny NET, režim zabezpečení a heslo správce systému jako před.
 3. Potvrďte správně spuštěn SQL Server. Pokud byl změněn název systému Windows NT Server spustit sp_dropserver a sp_addserver odpovídat název serveru WINDOWSNT.
 4. Vytvořit nebo změnit všechna zařízení a databází z provedené skripty v kroku 3 předchozí části. LOAD, mohou být vytvořeny databází.
 5. Po všechny soubory zařízení a databází jsou velikosti jako byly v době posledního výpisu, pokud je přihlašovací informace uživatele nebo vzdálený server přihlašovací informace významné z vypsanou hlavní databáze, pokračujte kroku 5a. Jinak Pokud nejsou rozhodující, pokračujte krokem 6.

  1. Zastavení serveru SQL.
  2. Spustit SQL Server v režimu jednoho uživatele z příkazového řádku "SQLSERVR - c -m".
  3. Došlo k hlavní databázi z posledního výpisu jeho před catastrophe zatížení.
  4. Po úspěšné zastavte a restartujte službu SQL Server normálně. Pokračujte krokem 6.
 6. Načtení jednotlivých uživatelských databází ze vypsanou soubory (a protokol transakcí Vypíše příliš, pokud příslušná).
 7. Zastavení a restartování serveru SQL.
 8. Ověřte dostupnost systému. Pokud hlavní databáze znovu není v kroku 5 c, nastavit možnosti databáze pro každou databázi. Spusťte skript funkce zajistit adekvátní operace serveru SQL. V optimálním případě před vydáním uživatele do systému čas by měl být poskytnuta DBCC CHECKDB a NEWALLOC spustit na každou databázi a DBCC TEXTALL a TEXTALLOC na ty databáze a tabulky obsahující TEXT polí. Toto je zajistit, že proces přenesení není změnit soubory nežádoucí způsobem.
 9. Po spuštění příkazů DBCC zobrazuje databáze být konzistentní a úspěšný test skriptu funkce umožňují uživatelům obnovit.
Vyhodnocování zotavení po havárii poskytuje ověření plán a je dosaženo tím získávání dostatečná hardwaru, poskytování zdokumentované po havárii pokyny pro obnovení a zálohování SA nebo DBA (někoho, kdo není zapojených plán rozvoje) nutnosti obnovit systém v tomto počítači. Provádět pravidelné vyhodnocování zotavení po havárii ověřit vitality aktuální po havárii obnovení plánu.

Pokud je cenných dat, nelze overstated důležitost vyhodnocování zotavení po nehodě. Co je obchodní riziko, pokud data nelze získat zpět? Co je náklady pro každou hodinu zpoždění v získání systému zálohujte a systémem? Toto není situaci předpokládat, že je rychle obnovitelná data; zkontrolujte ji! Porozumět kroky velmi důkladně předem dobu a bude minimalizovat zátěžové a nejistoty vynucená okolností některé budoucí catastrophe.

Tento článek byl napsán jako rozšiřující k části Obnovení databáze na stránce 48 Microsoft SQL Server 6.5 Deployment Guide (nalezen na webu v http://www.microsoft.com/sql/deploy.htm). Další informace o výpis SQLSERVR LOAD hlavní databáze lze nalézt v SQL Server Books Online a v Knowledge Base.

Poznámka: Skript"základní funkce" je dávkový kód lze rychle ukazují úspěšné funguje databázi z určité aplikace perspektivy. Nejčastěji je to soubor .sql s jednu dávkovou příkazy SQL do serveru spustit z ISQL. Pro ostatní aplikace souboru bat je vhodnější, protože mohou obsahovat příkazy BCP a ISQL. Tento skript základní funkce je velmi specifické pro aplikaci a může trvat mnoho různých formulářích. Například v systému Decision Support/hlášení skript může být pouze kopie několik váš klíč vykazování dotazy; pro online zpracování (OLTP) aplikace transakcí může být provádění dávkové uložených procedur spustit příkazy INSERT, UPDATE a DELETE. Cílem je potvrzení, z hlediska brutto, vše funguje jako určena. Základní funkce skriptu poskytuje Hezký nástroj pro SA nebo DBA moci zobrazit, že je databáze v vhodná stavu bez v závislosti na koncové uživatele ověření.

Vlastnosti

ID článku: 169039 - Poslední aktualizace: 14. listopadu 2003 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 4.21a Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 6.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbenv kbhowto kbusage KB169039 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:169039
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com