Internet Denetim İletisi Protokolü (ICMP) temel bilgileri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 170292 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Internet Denetim İletisi Protokolü (ICMP) bir hata raporlama anddiagnostic yardımcı olur ve herhangi bir IPimplementation gerekli bir parçası olarak kabul edilir. ICMP anlama ve büyük olasılıkla olabilir ne generatea bilmek belirli ICMP ağ sorunları tanılamada yararlı türüdür.

Daha fazla bilgi

ICMPs, yönlendiriciler, ara aygıtlar veya diğer yönlendiriciler, ara aygıtlar, orhosts communicateupdates veya hata bilgileri için ana bilgisayarlar tarafından kullanılır.

Her bir ICMP iletisi onun amacı andprovide bir sağlama tanımlayan üç alanlar içerir. Bunlar türü, kod ve sağlama toplamı alanlardır. ICMP iletisi TYPEfield tanımlar, kodu alanını ilişkili tür alanı hakkında furtherinformation ve sağlama toplamı ayırmanıza ileti bütünlüğünü belirlemek için sağlar.

Tanımlı TÜRLERİ şunlardır:
TYPE  Description
----  -----------
0   Echo Reply
3   Destination Unreachable
4   Source Quench
5   Redirect Message
8   Echo Request
11   Time Exceeded
12   Parameter Problem
13   Timestamp Request
14   Timestamp Reply
15   Information Request (No Longer Used)
16   Information Reply (No Longer Used)
17   Address Mask Request
18   Address Mask Reply
				

Yankı İsteği & yankı yanıtı

ICMP genellikle PING bilinen IP bağlanırlığını sınamak için en sık kullanılan budur.ICMP yankı isteği 8 bir tür alanını ve türü alanı 0 ve 0 kodu alanında kodu alanını 0. Yankı Yanıt olacaktır.

Hedefe erişilemiyor

Bir paket nitelikteyse, bir hedefe erişilemiyor, tür 3 ICMP isgenerated. Kod değeri 0 ile 15 tür 3 ICMPs sahip olabilir:
Type 3
Code
Value  Description
-----  -----------
0    Network Unreachable
1    Host Unreachable
2    Protocol Unreachable
3    Port Unreachable
4    Fragmentation needed and DF (Don't Fragment) set
5    Source route failed
6    Destination Network unknown
7    Destination Host unknown
8    Source Host isolated
9    Communication with Destination Network Administratively Prohibited
10   Communication with Destination Host Administratively Prohibited
11   Network Unreachable for Type Of Service
12   Host Unreachable for Type Of Service
13   Communication Administratively Prohibited by Filtering
14   Host Precedence Violation
15   Precedence Cutoff in Effect
				

Kaynak Yavaşlaması İletisi

Bir ICMP Kaynak Yavaşlaması İletisi 4 ve kodu 0 türü alanı vardır. SourceQuench iletiler, hedef hızlı kaynak gönderdiği gibi trafficas işleyemez olduğunda gönderilir. ICMP Kaynak Yavaşlaması geri hangi verileri gönderdiği oranı kesmek için kaynak söyler. Destinationwill devam sendingat kabul edilebilir bir hız kaynağıdır kadar kaynak yavaşlaması ICMPs oluşturmak.

İleti yönlendirme

Ara aygıt bir ICMP yeniden yönlendirme iletisi üretir, istenen bir yol ya da ulaşılabilir itdetermines yerel olarak orthrough daha iyi bir yol. Yeniden yönlendirme iletisi ICMPs türü 5 ve aşağıdaki kodu alan değerleri tarafından furtherdefined:
Type 5
Code
Value  Description
-----  -----------
0    Redirect datagrams for the Network
1    Redirect datagrams for the Host
2    Redirect datagrams for the Type of Service and Network
3    Redirect datagrams for the Type of Service and Host
				

Zaman aşımı

Bir yönlendirici veya ana paket zaman aşımı nedeniyle atarsa, götürür generatea türü 11 ICMP zaman aşıldı. ICMP zaman aşıldı 0 veya 1 olan bir Codevalue sahip olacaktır. Kodu 0 adatagram atlama sayısını aştı ve paket atılır üretilir. Generatedwhen reassemble parçalanmış bir paket zaman aşımı değerini aşıyor kodu 1 olur.

Parametre sorunu

Bir ara aygıt veya ana inabilityto işlemi nedeniyle bir veri birimini atar, ICMP 12 üretilir. Sık karşılaşılan nedenlerinden biri bu ICMP arecorrupt üstbilgi bilgileri veya eksik seçenekler. Gerekli eksik ICMPis nedeni seçeneğini, ICMP kodu değeri 1 yüklemeniz gerekir. Kodun değeri 0 ise, imleç alanı discardeddatagram's başlığı nerede hata algılandı sekizlisi içerir.

Zaman damgası isteği & zaman damgası yanıt iletisi

Zaman damgası isteği zaman damgası yanıt iletisi olup gelişmemiş yöntemi forsynchronizing farklı aygıtlarda tutulan saat. İstek 13 aType alan ve yanıt türü 14. Bu timesynchronization için kaba ve güvenilir yöntemdir. Bu nedenle, bu heavilyused değil.

Bilgi isteği & bilgisi yanıtı

Bu ICMP türleri, ilk önyükleme ana todiscover bir IP adresi sağlamak için tasarlanmıştır. Bu yöntem eskidir ve artık kullanılmamaktadır.(Bootstrapprotocol) BOOTP ve DHCP (Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü) IP adresini bulma en yaygın yöntemlerdir. BOOTP definedby RFC1542 olduğu ve DHCP RFC1541 tarafından tanımlanır. DHCP bilgi aboutMicrosoft'in uygulanması için lütfen aşağıdaki MicrosoftKnowledge Base makalesine bakın:
169289 DHCP (Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü) Temelleri

Adres Maskesi İsteği & adres maskesi yanıtı

Localnetwork üzerinde kullanılan alt ağ maskesini belirlemek için bir önyükleme bilgisayar adres maskesi isteği ICMP türü 17 kullanır. Ara aygıt işlev gören bir ara deviceor bilgisayar ile bir tür 18ICMP adres maskesi yanıt ICMP yanıt gönderir.

Referanslar

ICMP hakkında daha fazla bilgi için bkz: RFC950, RFC792 ve RFC1122.

RFC'ler Internet üzerinden şu şekilde elde edilebilir:

Basılı kopyaları, tüm RFC'lerin NIC'i, aboneliği için ayrı ayrı (daha fazla bilgi için ilgili kişi ya da individuallyor adresinden edinilebilir.NIC@NIC.DDN.MIL). Rfc/rfc ### .txt veya rfc/rfc ### .PS çevrimiçi kopya FTP veya Kermit fromNIC.DDN.MIL kullanılabilir (### sıfırları RFC numberwithout olur).

Özellikler

Makale numarası: 170292 - Last Review: 1 Aralık 2013 Pazar - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Host Integration Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
 • Microsoft SNA Server 1.0
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbnetwork kbmt KB170292 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 170292

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com