SORUN: Anti-Virus program adlandırılmış yöneltme bağlantısı sorunu neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 170338 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Önemli Bu makalede, güvenlik ayarlarını düşürmenize veya yardımcı olacak bir bilgisayarda güvenlik özellikleri devre dışı bırakma hakkında bilgiler içerir. Bu değişiklikleri, belirli bir soruna geçici çözüm bulmak için yapabilirsiniz. Bu değişiklikleri yapmadan önce, bu geçici çözümün çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu geçici çözümü uygularsanız, sisteminizin korunmasına yardımcı olabilecek uygun ek önlemleri de alın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Istemci bilgisayarlarda çalışan virüsten koruma yazılımı, Named Pipes bağlantıları başarısız Microsoft SQL Server'a neden olabilir. Istemci uygulaması yanıt vermiyor, uzun zaman alıyor veya bazen 231, "Bağlantı meşgul" hatası alıyorsunuz SQL Server hata günlüğüne hata "oturum açma paketi 17832 okunamıyor" günlüğe kaydedilebilir. SQL Server bir farklı ağ iletişim kuralını kullanarak bağlantı normal olarak çalışır.

Neden

Istemci uygulaması bir yöneltme açmak istediğinde ve virüsten koruma yazılımı, tüm dosyaları tarayacak biçimde yapılandırılmışsa, virüsten koruma yazılımı kanal bir dosya olarak nitelendirir ve yeniden taramak çalışır. Bu kanaldır istemci yazılımı, okuma veya yazma sunucuya bağlıyken kanala engeller. "Tümünü Reddet" modunda açılmasını sağlar. Bu modda kanal açtıktan sonra istemci sunucuya oturum açma paketi göndermek için değil. Bu, SQL Server hata günlüğünde "oturum açma paketi 17832 okunamıyor" hata yükseltme içinde olur.

Kanal zaten bu bağlantılarda aynı kanal kullanımını engelleyen "Tümünü Reddet" modunda açılmış olduğundan, aynı istemciden gelen diğer Named Pipes bağlantı başarısız. Bu senaryo "meşgul yöneltme" veya "Bağlantı meşgul" hata 231 almak sonuçları

Pratik Çözüm

Uyarı Bu geçici çözüm, kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilen bilgisayarınızın veya ağınızın saldırılara karşı daha savunmasız kılabilir. Bu geçici çözüm önerilmez, ancak gerekli olduğunu düşünürseniz kullanabilmeniz amacıyla bu bilgiler sağlanmaktadır. Bu çözümü kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Önemli Bu adımlar güvenlik riskinizi artırabilir. Bu adımlar, bilgisayarınızın veya ağınızın kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilecek saldırılara karşı daha savunmasız kalmasına neden olabilir. Programların tasarlandıkları şekilde çalışmasını veya belirli program becerilerini kullanmasını sağlamak için, bu makalede anlatılan işlemin kullanılmasını öneririz. Bu değişiklikleri yapmadan önce, bu işlemin çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu işlemi kullanmayı seçerseniz, sisteminizin korunmasına yardımcı olabilecek ek adımları da gerçekleştirin. Bu işlemi, yalnızca çok gerekliyse kullanmanızı öneririz.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki önerileri deneyin:
  • Virüsten koruma yazılımı yalnızca program dosyaları tarayacak biçimde yapılandırın.
  • Virüsten koruma yazılımını kaldırın ve SQL Server adlandırılmış yöneltmeler bağlantı olarak değerlendirilir.
  • Yazılımı'nı yapılandırma hakkında öneriler için virüsten koruma satıcısına başvurun.

Özellikler

Makale numarası: 170338 - Last Review: 4 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 6.0 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kb3rdparty kbnetwork kbprb KB170338 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:170338

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com