Dostupné možnosti prepínač pre Windows NT Boot.ini File

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 170756 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Keď spustíte systém Microsoft Windows NT, existuje množstvo rozličných prepínačov, ktoré môžu byť pridané do súboru Boot.ini, ktoré upravujú spôsob systému Windows NT načíta. Ďalšie informácie o súbor Boot.ini, kliknite na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
102873 Boot.ini a konvencie pomenovania cestu ARC a využitie

DALSIE INFORMACIE

Nasledujúce sú odlišné prepínače, ktoré môžu byť pridané do súboru Boot.ini súbor:

/ 3 GB

Umožňuje programom používateľskom režime prístup k 3 GB pamäte namiesto obvyklé 2 GB, že systém Windows NT zvyčajne vyhradí na používateľskom režime programy. Premiestni východiskovým bodom pamäť jadra 3 GB. Tento prepínač sa používa iba v Windows NT Server Enterprise Edition of Windows NT s Balík Service Pack 3.

Ďalšie informácie získate kliknutím na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
171793 Informácie o použití aplikácie 4GT pamäte RAM

/ BASEVIDEO

V basevideo prepínač prinúti systém do štandardného 640 x 480 16 farieb VGA režim. To sa používa na umožniť systému zaťaženia, ak zle video boli vybrané rozlíšenie alebo frekvencie obnovovania.

Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcich Microsoft Knowledge Base článok:
126690 Systém Windows NT 4.0 nastavenie Troubleshooting Guide

/ PRENOSOVÁ_RÝCHLOSŤ = nnnn

Tento prepínač nastaví prenosová rýchlosť portu ladenia. Ak nenastavíte prenosovú sadzba, predvolená prenosová rýchlosť je 19,200. 9 600 je normálna rýchlosť pre diaľkové ladenie prostredníctvom modemu. Toto tiež umožňuje / Debug prepínač. Pre napríklad, /BAUDRATE = 9600

Viac informácií o konfiguráciu modemu nájdete nasledujúce Článok databázy Microsoft Knowledge Base:
148954 Nastavenie vzdialenej relácie ladenia použitím modemu
Ďalšie informácie o konfigurácii null modemu nájdete nasledujúce Článok databázy Microsoft Knowledge Base:
151981 Ako nastaviť reláciu vzdialeného ladenia pomocou Null modemu Kábel

/ CRASHDEBUG

Umožňuje port COM pre ladenie v prípade, že systém Windows NT havaruje. To umožňuje používať daný port COM pre normálne činnosti zároveň Windows NT je spustený, ale konvertuje port na port ladenia, ak systém Windows NT pády (umožniť ladení na diaľku).

Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcich Microsoft Knowledge Base článok:
151981 Ako nastaviť reláciu vzdialeného ladenia pomocou Null modemu Kábel

/ DEBUG

V / Debug prepínač umožňuje nástroj na ladenie jadra. Toto umožňuje živé diaľkové ladenie systému Windows NT prostredníctvom portov COM.. Na rozdiel od / crashdebug/debug používa port COM, či ste ladenie.

Ďalšie informácie o ladení na diaľku nájdete nasledujúce Článok databázy Microsoft Knowledge Base:
121543 Nastavenie Up pre ladenie na diaľku

/ DEBUGPORT = comx

V / DebugPort = comx prepínač vyberie portu COM pre port ladenia (com1, COM2, com3...) DEBUGPORT predvoľby na porte COM2, ak existuje, inak používa port COM1. Toto tiež umožňuje / Debug prepínač. Napríklad, / DEBUGPORT = COMx, kde x je com port.

Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcich Microsoft Knowledge Base článok:
151981 Ako nastaviť reláciu vzdialeného ladenia pomocou Null modemu Kábel

/ HAL = názov_súboru

Umožňuje definovať skutočné hardware abstraction layer (HAL) sa načíta pri spustení. Prepínač je užitočný v vyskúšanie rôznych vrstiev HAL pred premenovaním HAL.dll. Tento prepínač je užitočné, keď chcete Skúste bootování medzi procesormi a jediný procesor režim pri použití v spojení s /kernel prepínač. Napríklad, /HAL=halmps.dll to načíta Halmps.dll z adresára System32.

/ JADRA = názov_súboru

V /kernel = názov_súboru prepínač umožňuje definovať skutočné jadro sa načíta pri spustení. To je užitočné pri prepínaní medzi ladenia zapnutý jadro plný ladenie kódu a bežným jadrom. Je tiež užitočné pre núti Windows NT sa načítať špecifické jadra. Napríklad, / KERNEL=ntkrnlmp.exe. Tento prepínač príkaz načíta Ntkrnlmp.exe v The Adresára System32.

/ MAXMEM = nn

V maxmem = nn prepínač vyberie množstvo pamäte systému Windows NT zistí a môžete použiť pri spustení. Toto nastavenie by nikdy nastaviť na menej ako 12. Toto možnosť je dobré pre kontrolu na zlé pamäťové čipy. Napríklad maxmem = 12

Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcich Microsoft Knowledge Base článok:
108393 Možnosť MAXMEM v súbore Boot.ini systému Windows NT

/ NODEBUG

Tento prepínač vypína nástroj na ladenie jadra. Tento prepínač vypína ladenie. To môže spôsobiť modrej obrazovke, ak kus kódu ladenia hardcoded bod prerušenia vo svojom softvéri.

/NOSERIALMICE:COMx

Tento prepínač vypína myši prístavu začiarknite pre tento port com. Napríklad, /noserialmice:COMx, kde x je číslo sériového portu. Porty môžu byť oddelené čiarkami vypnúť viac ako jeden port. Ak nie je žiadny sériový port daný potom všetky porty sú vypnuté pre myš.

To sa používa s neprerušiteľný zdroj napájania (UPS), rovnako ako tie z American Power Conversion značky (APC), ktorý sa pripája na sériový port. Ak táto možnosť nie je nie sú k dispozícii, keď sa spustí systém Windows NT a Windows NT sa pokúša zistiť myš na tento port, potom zdroja UPS náhodne začne jeho vypnutie režimu.

Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcich Microsoft Knowledge Base článok:
131976 Ako vypnúť zisťovanie zariadení na sériové porty

/ NUMPROC =

Tento prepínač nastaví počet procesorov, ktoré systém Windows NT pobeží na pri spustení. To vám pomôže, testovať problémy s výkonom a poškodenými procesormi. Napríklad /NUMPROC = 3

/ PCILOCK

Tento prepínač zabraňuje vrstvy HAL premiestnenia čohokoľvek na zbernici PCI. I/O a pamäťové prostriedky sú ponechať presne tak, ako boli stanovené systémom BIOS.

Ďalšie informácie získate kliknutím na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
148501 Predchádzanie konfliktom Resource PCI na počítačoch s procesorom Intel

/ SOS

V /sos prepínač spôsobuje zavádzač na vytlačenie názvu Načítané moduly. Keď systém Windows NT prichádza zobrazenia bodky zároveň zariadenia zaťaženie, Windows NT sa zobrazia skutočné mená ovládače, ako ich načítať.

Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcich Microsoft Knowledge Base článok:
99743 Účel Boot.INI súbor v systéme Windows 2000 alebo Windows NT

/ ONECPU

Tento prepínač je súčasťou spoločnosti Compaq HAL. Prepínač hovorí systému Windows NT na použitie iba 1 CPU pri spustení. To vám umožní spustiť jediný Procesor v multikernel konfigurácia. Napríklad, /ONECPU.

Ďalšie informácie o iných Boot.ini prepínače, ktoré sa netýkajú Windows NT, nájdete v nasledovnom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
157992 Ako trojité Boot systému Windows NT, Windows 95/98 a MS-DOS

/ WIN95

V /Win95 prepínač načíta bootsec.dos.

/ WIN95DOS

V /wind95dos prepínač načíta bootsec.w40.

Vlastnosti

ID článku: 170756 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbproductlink kbinfo kbsetup kbmt KB170756 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:170756

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com