Küme paylaşımlar, diğer adların altında Gözat listesinde görüntülenmiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 170762 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Küme sunucusu içinde bir dosya paylaşımı kaynağı oluşturun, gözatma listelerini altında birden çok sunucu, paylaşım göremiyor olabilir.

Neden

Microsoft Küme sunucusu, bir sunucudan bir küme içindeki herhangi bir diğerine taşınması gerekli kaynakları sağlar. Küme kaynağı olarak bir ağ paylaşımına tanımlandığında, paylaşım, belirli bir küme düğümünde sunucu hizmeti tarafından yayımlanır. Aynı bilgisayara olan birden çok ağ adı nedeniyle paylaşılan kaynaklara bu adları altında görüntülenebilir ve ayrıca bunlara erişilebilir olabilir. Bu, tasarım gereğidir.

Not: ıt paylaşılan kaynağın ait olduğu grubu ile ilişkili ağ adı'nı kullanmak çok önemlidir. Grubu başka bir düğüm başarısız olursa, kaynak yalnızca grubun ağ adı ve diğer ağ adları başka bir düğümde kullanılabilir. Bir istemci, yanlış bir ağ adı kullanıyorsa, bu nedenle, bu ağ bağlantısı yerine çalışma yeniden değil.

Sunucu üzerinde paylaşımlar oluşturmak ve bunları bir küme yazılımı içinde bir kaynak olarak oluşturursanız, ayrıca, paylaşım başka bir düğüme yük devri yapabilmesini olur. Daha sonra bir yerel paylaşımla kabul edilir.

Çözüm

Istemci bağlantı kesintileri engellemek için <a0></a0>, istemciler, paylaşılan kaynağın ait olduğu grubu ile ilişkilendirilmiş ağ adını kullandığınızdan emin olun.

Özellikler

Makale numarası: 170762 - Last Review: 22 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
  • Microsoft Cluster Server 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbprb kbsetup KB170762 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:170762

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com