Windows NT için güncelleştirilmiş TCP/IP Ölü Ağ Geçidi algılama algoritması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 171564 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Birincil ağ geçidiniz başarısız olduğunda, karşın, Windows NT çalıştıran bilgisayarınızda birden çok varsayılan ağ geçitleri için artıklık yapılandırıldı yönlendiricisi üzerinden bilgisayarlara bağlantı kaybı yaşayabilirsiniz.

Neden

Windows NT 4.0, RFC 816 ' açıklanan Triggered Reselection yöntemini kullanarak bir ağ geçidi algılaması destekler. Bu uygulama, ikinci veya üçüncü yapılandırılmış ağ geçidine çok kolay; ancak, ağ geçidi değişikliği yapmadan önce girdiğiniz sınamaz geçmek geçerli varsayılan ağ geçidini neden olabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT 4.0 veya Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition olan bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT 4.0 Service Pack 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 4'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Açıklama ve açıklama Windows NT 4.0 Ölü Ağ Geçidi Algılama algoritma aşağıdaki gibidir:
  • Varsayılan ağ geçidi üzerinden yönlendirilir herhangi bir TCP bağlantısı sayısı bir hedefe yarım saniyeden TcpMaxDataRetransmissions kayıt defteri değerine eşit bir TCP paketi göndermek denedi, ancak yanıt alır, listedeki sonraki ağ geçidine geçiş yapmak için IP algoritma bildirir.

    Ancak, yeni algoritma, ağ geçitleri geçiş yapmak için IP bildiren hakkında daha dikkatli şöyledir:

  • Varsayılan ağ geçidi üzerinden yönlendirilir herhangi bir TCP bağlantısı sayısı bir hedefe yarım saniyeden TcpMaxDataRetransmissions kayıt defteri değerine eşit bir TCP paketi göndermek denedi, ancak yanıt alır algoritma bir uzak IP adresi için dosyasına uygulanan yol önbelleği girdisi (RCE) listesinde sonraki varsayılan ağ geçidini kullanmak üzere değiştirir. Algoritma, TCP bağlantılarının yüzde 25 sonraki varsayılan ağ geçidini taşıdıysanız, bağlantılar artık kullanan bir varsayılan ağ geçidinin bilgisayarın tüm değiştirmek için IP bildirir.

Yeni algoritmanın örneği

Olduğunu şu anda varsayılan ağ geçidi üzerinden yönlendirilir 11 farklı IP adreslerine TCP bağlantılarını kabul eder. Artık, varsayılan ağ geçidinin, yapılandırılmış ikinci bir varsayılan ağ geçidi olduğu ve 5 varsayılan değeri TcpMaxDataRetransmissions olduğundan başarısız olduğunu varsayalım.

Ilk TCP bağlantısı, veri göndermeye çalıştığında, herhangi bir bildirim almazsınız. Üçüncü yeniden iletim sonra listedeki sonraki varsayılan ağ geçidi kullanmak için bu uzak IP adresi için RCE anahtarlamalı. Bu noktada, herhangi bir uzak IP adresi TCP bağlantılarını anahtarlamalı, ancak diğer bağlantılar hala özgün varsayılan ağ geçidini kullanmaya çalışır.

Ikinci TCP bağlantısı, veri göndermeye çalıştığında, aynı şeyi gerçekleşir. Şimdi, 11 RCEs iki yeni ağ geçidine işaret edecektir.

Üçüncü TCP bağlantısı üçüncü yeniden iletim'sonra veri göndermeye çalıştığında, 11 RCEs üçünü ikinci varsayılan ağ geçidini anahtarlamalı. Bu noktada, the RCEs yüzde 25'üzerinde taşındıktan sonra tüm bilgisayar için varsayılan ağ geçidi için yeni bir tane taşınacaktır.

Bu noktada, varsayılan ağ geçidinin bilgisayar için birincil bir kadar bu dosyayı (ağ geçidi algoritması, listedeki bir sonraki yeniden denemek neden) sorunlarla karşılaşır veya bilgisayar yeniden başlatılıncaya kadar kalır.

Arama, varsayılan ağ geçitleri, listenin sonuna ulaşıldığında, başlangıç durumuna getirir yeniden.

Özellikler

Makale numarası: 171564 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbnetwork KB171564 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:171564

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com