Vysvětlení závislostí v Microsoft Cluster Server a Windows Server selhání služby clusterů

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 171791 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje způsob použití závislostí prostředků Microsoft Cluster Server (MSCS).

Další informace

Základní jednotkou převzetí služeb při selhání v serveru MSCS je skupina. Skupina je sada úkoly nebo zboží, které musí být ve stejném uzlu clusteru pro konkrétní cíl mají být splněny. Každá skupina může být na pouze na jednom uzlu v clusteru v době, ale různých skupin mohou být vlastněny různé uzly. Každá skupina obsahuje jeden nebo více zdrojů. Prostředek je proces nebo data zboží, které je spravován a sledovaných službou cluster uzlu, ve kterém se nachází na skupinu. Pokud prostředek selže, Clusterová služba se nejprve pokusí restartovat prostředek, ale, je-li neúspěšné, Clusterová služba přesune skupinu do jiného uzlu, pokud je k dispozici.

Jak bylo uvedeno výše, by měla skupina obsahovat všechny prostředky, které musí být ve stejném uzlu pro zpracování dochází. V tomto smyslu prostředky skupiny jsou vzájemně závislé. Více pragmatically často jeden prostředek musí být v režimu online před jiný prostředek lze nakonfigurovat a správně spustit. Druhý zdroj se říká "závisí" na druhé. Správce clusteru umožňuje určit jeden prostředek, v závislosti na jiném. Důvodem je, cluster, nebude možné službu spustit zdroj dokud je to závisí na spustit. Pokud prostředek selže, prostředky, které jsou na ní závislé budou převedena do režimu offline a restartuje, prostředky budou vrácena do stavu online.

Mnoho typů prostředků dodávané se serverem MSCS má požadavky na závislosti. Typy pouze prostředků, které obvykle nezávisí na jiný zdroj, jsou fyzický disk a adresa IP. Prostředek síťového názvu musí záviset na adresu IP tak, aby dvojice název a adresu jej mohou registrovat u služby WINS. Jiné zdroje mají podobné požadavky.

Zdroje v pořadí podle jejich závislosti spustit službu clusteru. Ve výše uvedeném příkladu typickou skupinu přechod do režimu online by disku a adresa IP zdroje nejdříve spustit, protože žádné závislosti. By být spuštěn prostředek síťového názvu další a po spuštění, by prostředek sdílení souborů spustit, protože jak disku a síťového názvu zdroje jsou online.

Všimněte si, že není možné zdroje v různých skupin závisí na sebe. Protože různé skupiny mohou být umístěny v různých uzlech, neexistuje způsob, aby byla zaručena splněné závislosti.

Můžete také definovat závislostí, kde žádný jsou povinny splňovat logické závislosti, které vytvoříte. Například nechcete, aby Internet Information Server (IIS) virtuální webové stránky popisující akcií, do kterých uživatelé mají přístup je v režimu online, pokud nejsou k dispozici sdílené položky SMB samy.

Vlastnosti

ID článku: 171791 - Poslední aktualizace: 2. dubna 2009 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft Cluster Server 1.1
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo kbsetup KB171791 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:171791

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com