Microsoft Cluster Server ve Windows Server Failover Clustering bağımlılıklar açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 171791 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Microsoft Cluster Server (MSCS) kaynaklarındaki bağımlılıklar nasıl kullanıldığını açıklar.

Daha fazla bilgi

Temel birim olarak MSCS yerine grubudur. Grup görev veya aynı düğümde gerçekleştirilmesi belirli bir amacı bir kümenin tüm olması gereken öğeleri kümesidir. Her grup aynı anda yalnızca bir düğümde küme içindeki olabilir, ancak farklı gruplara farklı düğüm tarafından sahip. Her grup, bir veya daha fazla kaynak içerir. Yönetilen ve grubun bulunduğu düğüm Küme hizmeti tarafından izlenen bir işlem veya veri öğesi BIR kaynaktır. Bir kaynak başarısız olursa, Küme hizmeti ilk kez kaynağı yeniden dener, ancak, başarısız olursa, varsa Küme hizmeti grubu başka bir düğüme taşır.

Yukarıda belirtildiği gibi Grup oluşmaya işlemek için aynı düğümde olması gereken tüm kaynakların bulunması gerekir. Bu anlamda, kaynak grubunun interdependent var. Daha fazla pragmatically başka bir kaynak kendisini yapılandıracak ve doğru şekilde başlatmak için önce genellikle bir kaynağın çevrimiçi olması gerekir. Ikinci kaynak bağımlı"diğeri" denir. Küme Yöneticisi, başka bir şekilde bağlı tek bir kaynak belirtmenizi sağlar. Bu yapıldığında, Küme hizmeti kaynağı, bağımlı bir kadar başlatılmaz başlatıldı. Bir kaynak başarısız olursa, bu hizmete bağlı olan kaynaklar çevrimdışı alınır ve kaynakları başlatılırsa, bir çevrimiçi duruma dönersiniz.

MSCS ile birlikte verilen kaynak türlerinin çoğu için bağımlılıklar gereksinimleri vardır. Yalnızca bir kaynak türleri, genellikle başka bir kaynağa bağımlı fiziksel disk ve IP adresi var. WINS ad ve adres çifti kaydedebilirsiniz böylece ağ adı kaynağını IP adresle bağımlı gerekir. Diğer kaynaklar, benzer gereksinimleri vardır.

Küme hizmetinin, kaynakların bağımlılıklarını sırasına başlayacaktır. Hiç bağımlılığı sahip oldukları Yukarıdaki örnekte, normal bir grup çevrimiçi duruma geçme disk ve IP adresi kaynakları önce başlayamadı çünkü. Ağ Adı kaynağı sonraki başlatılmış olması ve, başladıktan sonra disk ve ağ adı kaynaklarının çevrimiçi olduğundan dosya paylaşımı kaynağını, başlatmak.

Farklı gruplar üzerinde birbirine bağımlı kaynaklar olası unutmayın. Farklı gruplara farklı düğümlerde bulunabilir olduğundan, bağımlılıklar karşılanamayan güvence altına almak için bir yolu yoktur.

Ayrıca, bağımlılıklar hiçbiri oluşturduğunuz mantıksal bağımlılıklar karşılamak için gereklidir tanımlayabilirsiniz. Örneğin, ınternet ınformation Server (IIS) sanal web, kullanıcılarınız için SMB paylaşımları kendilerini, çevrimiçi erişiminiz paylaşımları açıklayan sayfanıza istemeyebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 171791 - Last Review: 2 Nisan 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft Cluster Server 1.1
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbsetup KB171791 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:171791

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com