Internet Explorer tarafından kullanılan arama sayfalarını değiştirme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 171853 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, ınternet Explorer tarafından kullanılan arama sayfalarını değiştirme.

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Başlat'ı tıklattığınızda erişilen arama sayfasını değiştirmek için <a0></a0>, Bul için [NULL]'ı işaretleyin ve ınternet Aç'ı tıklatın veya ınternet Explorer 4'te <a1>Git</a1> menüsünde Web araması'nı tıklattığınızda, aşağıdaki kayıt defteri anahtarı altındaki <a2>Arama sayfası</a2> değerini değiştirin:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
Arama sayfası değer arama sayfasını tüm Web adresini ayarlanması gerekir. Not Arama sayfası, ınternet Explorer araç çubuğunda Ara'yı tıklattığınızda, erişilebilen de değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için <a0></a0>, yukarıdaki kayıt defteri anahtarında, arama çubuğu değeri eklemek ya da zaten varsa değiştirin. Arama sayfasını tüm Web adresini için Ara çubuğu değeri ayarlanmış olması gerekir.

ÖNEMLI: özel bir arama sayfası ınternet Explorer araç çubuğunda Ara'yı tıklattığınızda erişilen böylece ınternet Explorer'ı yapılandırmak için özel bir arama sayfası tüm içeriği (hem arama hem de sonuçları sayfa) ınternet Explorer ana çerçeve yerine <a2>Arama</a2> çubuğunda görüntülenebilir.

Ara çubuğu ile çalışmak için <a0></a0>, arama sağlayıcılarını, arama ve sonuçları sayfaları ana ınternet Explorer çerçeveyi ve arama çubuğunu çerçevede açılan tüm bağlantılar için "_self" açılmalı tüm bağlantılar için "_main" hedefi olarak kullanmak için değiştirmeniz gerekir.

Not: ınternet içerik sağlayıcısı (ıcp), ınternet servis sağlayıcıları (ıss'ler) ve kuruluş yöneticileri arama sayfası ve arama çubuğu değerleri özelleştirmek ınternet Explorer Administration Kit (IEAK) sağlar.
.
Varsayılan arama çubuğu ınternet Explorer 5 için http://ie.search.msn.com/en-us/srchasst/srchasst.htm sayfasıdır.

Not: "Kullanım özel arama URL'SI" DWORD değerini <a1>0</a1> (sıfır) ise, ınternet Explorer 5'te aşağıdaki kayıt defteri anahtarının özelleştirilmiş bir arama çubuğu değerler yoksayılır:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
Kendi arama çubuğu oluşturma hakkında ek bilgi için Microsoft ınternet Explorer 4 Kaynak Seti sayfasına 112 bakın.

Özellikler

Makale numarası: 171853 - Last Review: 14 Ağustos 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Explorer 5.0
  • Microsoft Internet Explorer 4.01 Service Pack 1
  • Microsoft Internet Explorer 4.0 128-Bit Edition
  • Microsoft Internet Explorer 5.0
  • Microsoft Internet Explorer 5.0
  • Microsoft Internet Explorer 4.01 Service Pack 1
  • Microsoft Internet Explorer 4.0 128-Bit Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB171853 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:171853
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com