.Lnk dosya ilişkilendirmelerini geri yükleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 172053 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Programları Başlat menüsü ya da hiçbir şey olmuyor kısayolları seçtiğinizde, belirli bir programı çalıştırır veya "Birlikte Aç" iletişim kutusu görüntülenir.

Neden

.lnk bağlantısı kayıp, yanlış veya bozulmuş. Becauseall kısayolları ve Program menü öğeleri .lnk uzantılı dosyalardır.Aşağıdakilerden birini seçerek "Birlikte Aç" iletişim kutusunda, Notepad.exe veya Wordpad.exe gibi bir specificapplication getirir ya da hiçbir şey yapmaz.

Çözüm

Bu anotherworking bir bilgisayardan kayıt defteri anahtarını geri yükleme veya el ile kayıt defteri anahtarını değiştirerek çözebilirsiniz.

Uyarı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak neden olabilir ciddi, sistem-bunları düzeltmek için Windows NT yeniden yüklemenizi gerektirebilecek wideproblems.Microsoft, düzenleyici çözülebilir kullanım ofRegistry kaynaklanan sorunları garanti edemez. Bu aracı kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Başka bir bilgisayardan kayıt defteri anahtarını geri yüklemek için aşağıdaki adımlar gerçekleştirin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın ve aşağıdaki alt anahtarı seçin:
    HKEY_CLASSES_ROOT\.lnk
  						
 2. Düzen menüsünden, Sil'i tıklatın.
 3. Başka bir Windows NT 4.0 bilgisayarda kayıt defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın ve HKEY_CLASSES_ROOT\.lnk kayıt defteri anahtarını seçin.
 4. Kayıt defteri menüsünden kaydetme anahtar'ı tıklatın.
 5. Bu dosyayı göstermesini sorun bilgisayara veya bir diskete kopyalayın.
 6. Göstermesini sorun bilgisayarda HKEY_CLASSES_ROOT seçerek kayıt defteri anahtarını yeniden oluşturun ve sonra Düzen menüsünden, anahtar Ekle'yi tıklatın. .Lnk anahtar adı yazın.
 7. Yeni bir anahtar seçin, kayıt defteri menüsünde Geri Yükle'yi ve diğer bilgisayar ya da disketten dosyayı seçin.
 8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bir Program menü öğesine veya kısayol sınayın.
Bilgileri el ile girmek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın, HKEY_CLASSES_ROOT alt anahtarı seçin ve sonra Düzen menüsünden Anahtar Ekle'yi tıklatın.
 2. Anahtar adı kutusuna ".lnk" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve Tamam'ı tıklatın. Sınıf kutusunu boş bırakmanız gerekir unutmayın.
 3. Değer Ekle iletişim kutusundaki değer adı boş bırakmak için Tamam'ı tıklatın ve REG_SZ veri türü listesinde tıklatın.
 4. Dize Düzenleyicisi iletişim kutusunda, "lnkfile" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 5. HKEY_CLASSES_ROOT alt anahtarının altında yeniden oluşturduğunuz .lnk anahtarını seçin. Düzen menüsünde, anahtar Ekle'yi tıklatın ve sonra "ShellNew" (tırnak işaretleri olmadan) yazın. Sınıf kutusunu boş bırakmanız gerekir unutmayın.
 6. Düzen menüsünde değer Ekle'yi tıklatın, veri adı kutusuna "komut" (tırnak işaretleri olmadan) yazın, REG_SZ veri adı kutusuna tıklatın ve sonra dize değeri olarak "RunDLL32 AppWiz.Cpl,NewLinkHere %1" (tırnak işaretleri olmadan) yazın.
 7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 172053 - Last Review: 22 Mayıs 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 8.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbfile kbhowto kbmt KB172053 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 172053

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com