Pořadí rozlišení názvu hostitele TCP/IP společnosti Microsoft

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 172218 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje různé metody název hostitele na adresu IP řešení používaný klienty Microsoft Windows. Pořadí metod se liší od pořadí používá k překladu názvů NetBIOS k IP adresy.

Další informace

V síti používající protokol TCP/IP je nutné převést názvy prostředků na adresy IP pro připojení k těmto prostředkům. Microsoft Klienti systému Windows bude sledovat posloupnost metody vyřešit název na adresu zastavení vyhledávání, když úspěšně porovná název na adresu IP.

Existují dvě hlavní sekvence používané ve většině případů: překlad NetBIOS a rozlišení názvů hostitelů. Připojení klientů k prostředkům na Microsoft servery, obvykle pomocí Správce souborů systému Windows nebo Okolní počítače, nejčastěji používají překlad názvů NetBIOS.

Další informace naleznete v následujícím článku Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
119493 NetBIOS přes překlad názvů protokolu TCP/IP a služba WINS
Pojmem rozlišení názvu hostitele překládá názvy zdrojů TCP/IP, které nejsou Připojte pomocí rozhraní NetBIOS. Nejběžnějším příkladem tohoto je Webový prohlížeč, například aplikaci Microsoft Internet Explorer. Jiné příklady zahrnují Internetové aplikace, jako je například Ping, FTP a Telnet. Mnoho moderních databáze a aplikace, které se připojují pomocí rozhraní Winsock, Microsoft Windows mail provádění soketů TCP/IP použít také rozlišení názvů hostitelů. Příklady Tyto aplikace jsou aplikace Outlook a serveru Exchange.

Při odstraňování potíží s překladem názvu, je důležité omezit dolů, zda je aplikace překládání názvu NetBIOS a název hostitele.

Poznámka: V kontextu tohoto článku se pojem "klient" Ne nemusí odkazovat na pracovní stanici. Windows NT server převezme roli aplikace vyžaduje přístup k prostředkům, které vyžadují název hostitele klienta rozlišení.

Pojmem rozlišení názvu hostitele obecně používá následující sekvence:

 1. Klient zkontroluje, zda je dotazovaný název vlastní.
 2. Klient pak hostí místní vyhledávání souborů, seznam IP adres a názvy uloženy v místním počítači.

  Poznámka: umístění Hosts souboru závisí na operačním systému:
    Windows NT         %Systemroot%\System32\Drivers\Etc
    Windows 95         <drive>\<Windows folder>
    Windows for Workgroups   <drive>\<Windows folder>
    Windows 3.1         <drive>\<Windows folder>
    MS-Client 3.0        <Boot volume>\Net
    Lan Manager 2.2c Client   <Boot volume>\Net
  						
  Kde % Systemroot % je složka, ve kterém je nainstalován systém Windows NT, <drive>je jednotka, na kterém je nainstalován operační systém a <boot volume=""> odkazuje na spouštěcí disketu nebo jednotku C.

  Ukázkový soubor hosts Hosts.sam je nainstalován s protokolem TCP/IP správný formát zobrazení.</boot></drive>
 3. Jsou dotazovány servery Name System (DNS) domény.
 4. Pokud název není stále vyřešen, je pořadí rozlišení názvu NetBIOS použít jako zálohu. Toto pořadí může změnit konfiguraci rozhraní NetBIOS typ uzlu klienta.
Klient systému Windows se pokusí každá z těchto metod dokud buď úspěšně řeší název nebo vyčerpá těchto metod. Systém Windows NT Windows 95 a Windows for Workgroups klienti používající Microsoft TCP/IP 3.11b podle tohoto pořadí. Systém LAN Manager 2.2c nebo klient Microsoft 3.0 Klienti nebude používat překlad názvů NetBIOS jako zálohu.

Další informace naleznete v následujících článcích Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
169141 Rozlišení NetBIOS a název hostitele pro MS Client a LM 2.2c
Při překladu názvů klienta přeskočí metod, u kterých není konfigurovat. Například, pokud není žádný soubor hosts v systému a pak bude #2 výše uvedený krok přeskočit a zkuste dotaz na DNS server. Pokud žádný server DNS Zadání adresy IP v konfiguraci protokolu TCP/IP klienta, pak bude Klient bude přejděte k dalšímu kroku v sekvenci po DNS.

Metoda pro změnu pořadí rozlišení názvu hostitele se liší mezi provozní systémy a verzemi. Ty jsou popsány v sadě Resource Kit pro konkrétní operační systémy, stejně jako v angličtině.

Další informace naleznete v následujících článcích Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
171567 Hodnoty Priority poskytovatel služeb systému Windows NT 4.0 nelze použít.
139270 Jak změnit pořadí rozlišení názvu v systému Windows 95 a Windows NT
119372 Nastavení pořadí hledání rozlišení názvu pro TCP/IP-32

Poradce při potížích

Problém: Klient není schopen přeložit název hostitele.

Kroky řešení potíží:

Pokud klient nemůže vyřešit název hostitele, je nejvýhodnější ověřit hostitele překlad názvů, sekvence, které jsou uvedeny výše, klient by měly používat. Pokud název neexistuje v žádném z prostředků, které klient používá, pak musíte rozhodnout, na které zdroje chcete přidat. Pokud název existuje v jedné ze zdrojů, například DNS server a Windows Internet Name Service Server (WINS) a klienta není překládání názvu správně soustředit. pozornost na odstraňování této konkrétní zdroj.

Zkontrolujte také, že se klient pokouší vyřešit název hostitele a ne Název NetBIOS. Mnohé aplikace mají více metod, které mohou používat k překladu názvů, to platí zejména pro poštu a databáze aplikace. Aplikace lze konfigurovat připojení k prostředkům pomocí protokolu NetBIOS. V závislosti na konfiguraci klienta mohou obejít klienta rozlišení názvů hostitelů. Zde je nutné buď změnit Typ připojení TCP/IP sockets nebo k odstranění potíží, jako Problém rozhraní NetBIOS.

Problém: Klient přeloží název velmi pomalu nebo se nezdaří přeložit název a trvá dlouhou dobu k sestavě a selhání.

Kroky řešení potíží:

S servery DNS nakonfigurované v konfiguraci protokolu TCP/IP klienta, ale Server není k dispozici pro klienta je to obvykle způsobeno. Protože Protokol TCP/IP předpokládá nespolehlivá síťová, klient bude opakovaně Pokus o připojení k serveru DNS před zrušení pokus o dotaz. Klient se pokusí dotazování serveru DNS na druhý, je-li nakonfigurován a brát současně selhání. Teprve potom bude klient krok přes NetBIOS překlad výše popsaným způsobem.

Existují tři způsoby, jak řešit tento problém.

 • Pokud hostitelského souboru je správně zadán název hostitele, bude Po vyřešení klient pokusí dotaz DNS. Toto řešení funguje Pokud jsou servery DNS dočasně nedostupný a je malý počet názvů hostitelů, které je třeba vyřešit. Ruční konfigurace Soubory Hosts pro mnoho klientů může být neúnosně vysoká. - nebo -

 • Pokud servery DNS nejsou k dispozici, ale adresy serveru DNS Konfigurace protokolu TCP/IP pro klienty jsou nesprávné, pak tyto opravy adresy umožní klientům spojit se servery DNS okamžitě. I v případě, že DNS server hlásí, že nelze přeložit název, to se stane mnohem rychleji než-li mít přístup klienta Server DNS vůbec. - nebo -

 • Pokud servery DNS jsou konfigurovány na straně klienta, ale jsou tyto servery trvale není k dispozici, odeberte adresu IP DNS servery z konfigurace klienta. Klient potom obejde Vyhledávání DNS bez prodlení. - nebo -

 • Pokud záznamy v databázi DNS existují chybějící nebo nesprávné, pak zpoždění budou jako servery DNS dotazy jiným serverům DNS před vykazováním že nelze přeložit název. To obvykle způsobí zpoždění během několika sekund.
Další informace o protokolu TCP/IP a překlad naleznete Následující dokument white paper k dispozici na serveru společnosti Microsoft anonymní ftp:
Název souboru: Tcpipimp2.doc
Umístění: FTP://FTP.microsoft.com/bussys/winnt/winnt-Docs/papers/
Název: "3.5/3.51/4.0 Microsoft Windows NT: implementace protokolu TCP/IP Podrobné informace o zásobník protokolu TCP/IP a služeb, verze 2.0. "

Vlastnosti

ID článku: 172218 - Poslední aktualizace: 7. června 2013 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbinfo kbnetwork kbmt KB172218 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 172218

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com