Microsoft Küme sunucusu kayıt defteri çoğaltma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 174070 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Küme sunucusu (MSCS), belirtilen kayıt defteri anahtarları bir genel hizmet veya genel uygulama kaynak türlerinin ile ilişkili olarak çoğaltma olanağı sağlar.

Daha fazla bilgi

MSCS becerisi genel hizmet ve genel uygulama kaynak türlerinin, kümedeki tüm düğümlere çoğaltılacak olan HKEY_LOCAL_MACHINE kayıt defteri anahtarlarını belirtebilmesini sağlar.

Bazı hizmetler ve uygulamalar, çalışırken Win32 kayıt defteri işlevlerini tarafından kayıt defteri bilgilerini güncelleştirebilir. MSCS bu işlevleri kullanabilecek, küme dışı uyumlu uygulamalar için kayıt defteri denetim sağlar. Bu kaynaklar için kayıt defteri denetim, aşağıdaki durumlarda oluşur:

 • Kaynak için yeni bir kayıt defteri anahtarı belirttiğinizde, belirtilen checkpointed anahtarıdır.
 • Kaynak çevrimiçi duruma geldiğinde, bu kayıt defteri anahtarlarını önceden checkpointed bilgilerle güncelleştirilir.
 • Kaynak çevrimdışı duruma getirildiğinde, bu kaynağa sahip tüm denetim noktaları associcated kaydedilir.
 • Kaynak çevrimiçi olduğunda ve küme sunucusu çoğaltması için kaydedilen bir kayıt defteri anahtarında yapılan değişiklikler, güncelleştirmelerin çekirdek aygıtta korunan bir denetim noktası yazılır MSCS sağlar.
Uygulama veya hizmet çevrimdışı durumdayken el ile bu kayıt defteri anahtarları'nı güncelleştirme değişiklikleri yinelenmiş değil veya kaybolmuş olabilir. Bu gelen oluşmasını engellemek için <a0></a0>, hizmet veya uygulama kaynağı çevrimiçi durumdayken el ile yapılan değişiklikleri yapın.

Küme duyarlı uygulamalar saklamalıdır hkey_local_machıne\cluster altındaki kayıt defteri anahtarlarıyla çalışırken küme API ' sağlanan küme kayıt defteri işlevlerini ayarlama. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için MSCS Software Development Kit'e (SDK) bakın.

Özellikler

Makale numarası: 174070 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Cluster Server 1.1
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbproductlink kbinfo kbsetup KB174070 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:174070

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com