Microsoft Exchange posta kutusu birleştirme programı (Exmerge.exe) bilgileri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 174197 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Exchange posta kutusu birleştirme programı (Exmerge.exe), Exchange Server yöneticisinin bir Exchange Server bilgisayarındaki posta kutularından verileri ayıklamak ve ardından bu verileri Exchange Server çalıştıran başka bir bilgisayardaki aynı posta kutularını birle?tirmek etkinleştirir. Bu programın Exchange Server 4.0, 5.0 ve 5.5 sürümü Microsoft BackOffice Resource Kit, Second Edition dahil edilir. Exmerge Exchange 2000 Server sürümü, Exchange 2000 Server CD'sinde Support\Utils\I386\Exmerge klasörüne eklenir.

Exmerge yardımcı programını çalıştırmak için Exmerge.exe ve Exmerge.ini dosyalarını CD'den sunucunun sabit sürücüsündeki ExchSrvr\Bin klasörüne kopyalayın ve o konumdan .exe dosyasını çalıştırın.

Exmerge.exe veri kaynak sunucudan (pst) kişisel klasöre kopyalar dosyaları ve sonra kişisel klasörler halinde veri birleştirmelerinde Hedef sunucuda posta kutuları.

Not Ön uç sunucuları, posta kutusu deposu olmadığı için ön uç sunucularda Exmerge kullanamazsınız. Ayrıca, bir ön uç sunucusunda takılı bir kurtarma depolama grubundaki Exmerge kullanamazsınız.

Programın iki çalışma modu vardır: bir adım ve iki aşamalı.

Tek aşamalı modda, program veri kaynak posta kutusundan bir pst kopyalar Dosya ve daha sonra üzerinde aynı posta kutusuna pst dosyasındaki verileri birleştirme Hedef sunucu. Bu durumda, hedef sunucudaki posta kutusu aynı posta kutusu adı ve aynı kapsayıcı yolu olmalıdır. , Ayırt edici ad (dn) hedef sunucudaki posta kutusunun olduğunu etki alanı adı kuruluş ve Site adlarını değiştirerek elde Kuruluş ve site adlarını içeren kaynak sunucudaki posta kutusu Hedef sunucu.

İki aşamalı modda, kullanıcının yalnızca pst için veri kopyalama seçeneğiniz vardır. dosyaları veya pst dosyalarındaki verileri sunucuyla birleştirme.

Bu programın başarıyla çalışması için kullanıcının oturum açmasını Microsoft Windows NT'ye Exchange hizmeti hesabı ile. Bu değilse olası, sonra geçerli Windows NT hesabı izinleri tüm olmalıdır posta kutuları, birleştirilmek üzere seçilmiş.

Program herhangi içeren c:\Exmerge.log adlı, bir günlük dosyası oluşturur. işlem sırasında karşılaşılan hataları.

Bu programın Exchange Server 4.0, 5.0 ve 5.5 sürümü yalnızca Windows NT Server 4.0 veya sonraki sürümlerde çalışır. Bu programın Exchange 2000 Server sürümü, yalnızca Microsoft Windows 2000 Server veya üstünde çalışır.

Bu programı çalıştırmadan önce emin olun Microsoft Outlook istemcisi ve Microsoft Exchange Administrator programının yüklü Exmerge.exe'nin çalıştırıldığı bilgisayar.

Not Outlook Exchange sunucusunda yüklememenizi öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
266418Microsoft Exchange Server bileşenleri ve Outlook'un aynı bilgisayar üzerine yüklenmesini desteklemez
Programı başlatmak için Exmerge.exe programını çift Windows NT Explorer.

Exmerge.exe'nin bu sürümü yalnızca kullanıcı klasörlerini ve iletilerini birleştirir. Onu Gelen Kutusu kuralları, formlar ve Schedule+ verilerini desteklemez. Exmerge.exe Outlook takvimlerini ve kişilerini birleştirir.

Kopyalanan iletiler tek kopyalık depolanma kaybeder ve bu neden olabilir Exchange özel bilgi deposunun boyutu önemli ölçüde artırır.

Daha fazla bilgi

Exmerge.exe karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?Familyid = 429163EC-dcdf-47DC-96DA-1c12d67327d5 &
Bilgi deposu başlatılmadığında Exmerge.exe kullanmak için gerçekleştirmek aşağıdaki adımları:

NOT: Varsayalım üretim sunucusunun serverp ve başka bir test olarak adlandırılır Sunucu servert denir.
 1. Yeni (boş) bir bilgi deposu serverp üzerinde Exchsrvr\Mdbdata dizinindeki tüm dosyaları taşıyarak oluşturun. Bu bilgi deposu hizmetinin başlatılmasını sağlar.
 2. Geri yükleme veya eski bilgi deposunu servert üzerine kurtarın.
 3. serverp Bilgi Deposu hizmetini durdurun.
 4. servert Bilgi Deposu hizmetini durdurun.
 5. servert üzerinde Exchsrvr\Mdbdata dizinini Mdbdata.old olarak yeniden adlandırın.
 6. servert üzerinde Exchsrvr\Mdbdata adlı yeni bir dizin oluşturun.
 7. serverp üzerinde Exchsrvr\Mdbdata dizinini Mdbdata.New olarak yeniden adlandırın.
 8. serverp üzerinde Exchsrvr\Mdbdata adlı yeni bir dizin oluşturun.
 9. serverp üzerinde Exchsrvr\Mdbdata.new dizinindeki Priv.edb ve Pub.edb dosyalarını servert üzerindeki Exchsrvr\Mdbdata dizinine kopyalayın.
 10. servert üzerinde Exchsrvr\Mdbdata.old dizinindeki Priv.edb ve Pub.edb dosyalarını serverp üzerindeki Exchsrvr\Mdbdata dizinine kopyalayın. Bu yüzden, Priv.edb ve Pub.edb dosyalarını iki sunucu değiş tokuş etmiş.
 11. serverp üzerinde çalıştırmak Isinteg-düzeltme eki.
 12. servert üzerinde çalıştırma Isinteg-düzeltme eki.
 13. Şimdi servert tüm verileri birleştirmek için Exmerge programını çalıştırın SERVERP.
Bir sunucudaki posta kutularını almada sorunlarla karşılaşıyorsanız, aşağıdakilerden birini yapın:
 1. Sunucu adını denetleyin.
 2. Kuruluş ve Site adlarını denetleyin.
 3. Dizin ve bilgi deposunun çalıştığını doğrulayın Sunucu. Posta kutunuzun boyutunu da aldığı için Exmerge programını posta kutularının listesini bilgi deposundan alır.
 4. Bazen görüntülenen liste, Exchange Server bilgisayarındaki posta kutularını içermeyebilir. Hiçbir zaman oturum açmış olduğunuz posta kutuları Hayır Bilgi deposu nesne. Bu nedenle, bu posta kutularının değildir algıladı. Özel posta kutusu kaynakları görüntülediğinizde bu davranış Exchange Server Administrator programını da karşılaşılır bilgi deposu. Sunucusunda oturum açmak için bu sorun için çözüm olabilir Exchange istemci ve sunucu üzerindeki tüm posta kutularına bir e-posta iletisi gönderin. Bu, tüm posta kutuları için bilgi deposunda posta kutusu nesneleri oluşturur. (Bu adım Exchange 4.0, 5.0, 5.5, Exchange 2000 için değil uygulanır)

Hata iletileri

Aşağıdaki hata iletisi Exmerge.log günlüğüne kaydedilebilir:
İleti Hizmeti (msems) yapılandırılırken hata oluştu
Varsa bu hata iletisini oluşturulabilir yok Dizin bilgi deposunda bulunan bir posta kutusu nesnesi nesnesi.

Denetleme Mailbox Resources Özel sayfa bilgi Yöneticisi programını depolamak ve Mailbox Resources içinde listelenen posta kutuları için dizin nesnelerinin var olduğunu doğrulayın. Dizin nesneleri, el ile veya ds kullanılarak oluşturulabilir / AYARLAMADIR.

NOT: Lütfen ds çalıştırmanın sonuçlarını kavradığınızdan / onu çalıştırmadan önce emin olun.

Aşağıdaki hata da bildirilebilir:
İleti deposu (msems) açılırken hata oluştu. Oturum açmak için doğru izinlere sahip olmadığını doğrulayın.
Windows NT olan bir hesap kullanarak oturum açtığınızdan emin olun. Exmerge.exe BT kullanarak erişmeye çalıştığınız posta kutusu hakları olabilir Exchange hizmeti hesabı kullanarak Windows NT'de oturum daha kolay olabilir.

Aşağıdaki hatayı alırsanız:
İleti Hizmeti (mspst ms) oluşturulurken hata oluştu
Exchange İstemci bilgisayarda yüklü emin olun, Exmerge.exe çalışır durumda.

Bir kullanıcının posta kullanan her kullanıcının taşımak için Exmerge yardımcı programını kullandıktan sonra çevrimdışı depolama (ost) var. tam olarak tüm klasörleri eşitlemek için Yoksa posta kutusunun içeriği, kaybolmuş veya herhangi bir nedenle eksik iletileri OST'den geri yüklenmesi gerekebilir. Bu eklenmesini içerir. kişisel klasörleri (pst) çevrimdışı istemci başlangıç profili ve el ile iletiler OST'den pst sonra geri posta kutusu taşıma.

İletileri OST'den geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
163589Posta kutusunu sildikten sonra OST'den geri yükleme
Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
273642Farklı Al ve Farklı Gönder izinleri deposunda olmadığı sürece ExMerge çalışmaz

Sürüm bilgisi

18 Karakterden daha uzun zaman fark etmiş bir sorun sabit sürüm 1.3 diğer uzunluğu ile karşılaştı. Aşağıdaki hata kaydedilebilir:
MAPI profili oluşturulurken hata oluştu
Eklenen sürüm 1.4 işlevselliği, iletileri tek tek kopyalama MAPI_W_PARTIAL_COMPLETION hata ile karşılaştı. Eklenen ekstra ne zaman logging ileti kopyalama işlemi sırasında hatalarla karşılaşılan.

Özellikler

Makale numarası: 174197 - Last Review: 21 Haziran 2011 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.0 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kberrmsg kbinfo kbmt KB174197 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:174197

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com