Informácie o priradenia portu TCP/IP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 174904 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok poskytuje informácie o priradenie portu pre rôzne TCP/IP porty. To bol predtým dokumentované v RFC 1700.

Úloh sa teraz uvádzajú ako životných dokumenty, pravidelne aktualizované a revidované, keď sú k dispozícii nové informácie a nové úlohy sú vyrobené. V konkrétne miesto zoznamu čísla portu je teraz k dispozícii na nasledujúcej webovej lokalite:
http://www.IANA.org/assignments/port-Numbers

DALSIE INFORMACIE

ČÍSLA PORTOV

Čísla portov sú rozdelené do troch rozsahoch: dobre známe prístavov, Registrované porty, a dynamické alebo privátne porty.

 • Dobre známe porty sú od 0 až 1023.
 • Registrované porty sú z 1024 prostredníctvom 49151.
 • Dynamické alebo privátne porty sú z 49152 prostredníctvom 65535.

DOBRE ZNÁMY PORT ČÍSLA

Dobre známe porty sú priradené IANA a na väčšine systémov môže len použije systém (alebo root) procesmi alebo programy popravený privilegovaných užívateľov. Porty sú použité v TCP [RFC793] na meno konce logické pripojenia, ktoré nosiť dlhodobé konverzácií. Na tento účel poskytovania služieb neznámych volajúcich, služba kontaktné port je definované.

Kontaktné prístavu sa niekedy nazýva "dobre-známy prístav".V rozsahu možné, tieto rovnaké priradenia portu sa používajú s UDP [RFC768]. V pridelené porty použitie malá časť čísla možné portov. Pre mnohé rokov boli pridelené prístavov v rozsahu 0-255. Nedávno, rozsah pridelené porty spravované úradom IANA bol rozšírený o rozsahu 0-1023.

REGISTROVANÝCH ČÍSLA PORTOV

Registrované porty sú uvedené úradom IANA a na väčšine systémov môže byť používať bežné užívateľa procesov alebo programov popravený bežných užívateľov. Porty sú použité v TCP [RFC793] na meno konce logické pripojenia ktoré mať dlhodobé konverzácií. Za poskytovanie služieb na neznámych volajúcich, je definovaný kontaktné port služby.

IANA zaregistruje používa tieto porty ako pohodlie do spoločenstva. V možnom rozsahu tieto rovnaké priradenia portu používajú s UDP [RFC768]. Registrované porty sú v rozsahu 1024-49151.

Informácie o špecifických priradenia portu TCP/IP nájdete dokumente RFC 1700 na Information Sciences Institute webová lokalita na nasledujúcej lokalite:
FTP://FTP.ISI.edu/in-Notes/rfc1700.txt
Na uľahčenie vyhľadania technickej podpory poskytuje spoločnosť Microsoft kontaktné informácie na iných výrobcov. Tieto kontaktné informácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Microsoft neručí za správnosť týchto kontaktných informácií iných výrobcov.

Vlastnosti

ID článku: 174904 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows for Workgroups 3.11
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kburl kbinfo kbmt KB174904 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:174904

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com