Birden çok ağ bağlantısı bir bilgisayardan Windows yuva bağlantısı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 175396 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, bir giden ınternet Protokolü (IP) datagramı veya veri akışı için bir ağ bağdaştırıcısı nasıl seçilir ve bir yerel kaynak IP adresi birden çok ağ bağlantısı olan bir bilgisayarda bu datagramları için nasıl seçilir açıklanır.

Daha fazla bilgi

Bu davranış belirlemek için kullanılan yöntem nedeniyle, birden çok bağlantılı bilgisayarların bir ağ bağdaştırıcısı üzerinden paket göndermek ancak bilgisayarda başka bir ağ bağdaştırıcısının kaynak IP adresini kullanmak. Bazı donanım veya yazılım güvenlik duvarı ürünleri bu paketler, "sahte"olarak belirlemek ve bu nedenle hata Sızdırma IP oluşturmak.

Bu makale, özellikle TCP/IP yığını için Windows Sockets arabirimini kullanan programlar için geçerlidir.

Hakkında ek bilgi için bir giden ağ bağdaştırıcısı (dosya ve yazıcı paylaşımı gibi), TCP/IP üzerinde Netbıos kullanan, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın forprograms seçilir:
166159Netbıos bağlantı, bir bilgisayardan birden çok ağ bağlantısı
Tüm Microsoft Windows işletim sistemlerinde <a1>TCP/IP</a1> bileşeninin bir zayıf son "sistemi" veya "zayıf E/S" model alınmıştır. Bu model, bir tasarım programları, Microsoft ürünleri ile uyumlu olan ve ağ'ı kullanan program geliştiriciler leeway en büyük miktarını sağlar. Geliştiriciler nasıl program TCP/IP yığını erişir ve gelen ve giden çerçevelerine yanıt belirtmek için bu model geliştiriciler, ağ programın davranışını sorumluluğunda de geçirir.

Giden paketler için bir program olan bir yuvayı, bind() çağrısında geçirilen parametreleri birini bağlar Windows Sockets (kaynak) yerel IP adresi olduğunda kullanılmalıdır. Çoğu program kendi bind() çağrısında belirli bir IP adresi yerine IPADDR_ANY belirtin, böylece ağ topolojisinin, herhangi bir bilgi sahip değilsiniz. Program için kullanılacak en iyi yerel IP adresini seçin yığın gittiği yığın IPADDR_ANY söyler; program yerel IP adresi belirtin.

Bir ağ bağdaştırıcısı olan bir bilgisayarda, seçilen IP adresini bilgisayardaki ağ bağdaştırıcısının IP adresidir. Ancak, birden çok bağlantılı bir bilgisayarda, yığının bir seçim yapmanız gerekir. Yeniden iletim Denetimi Protokolü (TCP) bağlantı veya bir Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) datagramı için hedef IP adresini öğrenene dek yığının bir akıllı seçim yapamazsınız.

Program bir hedef IP adresi connect() çağrı gönderir veya bir UDP datagramı send() çağrı gönderir, yığın hedef IP adresine başvuran ve sonra üzerinden paket göndermek en iyi ağ bağdaştırıcısını seçebilmeniz için IP yönlendirme tablosunu denetler. Bu ağ bağdaştırıcısının seçildi sonra yığın ağ bağdaştırıcısı ile ilişkili kaynak IP adresini okur ve o IP adresine giden paketler için kaynak IP adresi olarak kullanır.

Program bind() aramasında kullanılacak kaynak IP adresini belirtir, o IP adresini, TCP bağlantıları veya bu yuva kaynaklanan UDP veri birimi için kaynak IP adresi olarak kullanılır. Ancak, yönlendirme tablosu, hala hedef IP adresini temel alarak giden IP datagramları, yönlendirmek için kullanılır. Bu davranış nedeniyle, paketleri göndermek için seçilen ağ bağdaştırıcıyla ilişkilendirilmiş bir kaynak IP adresi olmayabilir.

Referanslar

Istek for Comments (RFC) 1122, <a1>bölüm</a1> 3.3.4.2

Özellikler

Makale numarası: 175396 - Last Review: 22 Ocak 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhardware kbinfo kbnetwork KB175396 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:175396

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com