LMCompatibilityLevel ve etkileri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 175641 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağı düzey istemciler Windows çalıştıran bir bilgisayara bağlanmaya çalıştığınızda çalışma grupları ve Windows 95 için hata iletisini alabilirsiniz:
\\Sunucu\Paylaşım erişilebilir değil.
- veya -
50 Sistem hatası oluştu.
Ağ isteği desteklenmiyor.
Bu ileti, bir Windows 95 bilgisayara bağlandığınızda görünür, Kullanıcı düzeyi erişim denetimi kullan ve bağlandığınızda ayarlanmış olan bir paylaşmak için parola (okuma veya tam denetim) üzerinde ayarladı.

Neden

Windows NT LmCompatibilityLevel değeri 2'ye ayarlı ise, hiçbir zaman bir lanman gönderir sınama/yanıt ve Windows NT istemcileri bağlanamıyor olacak Bunu gerektirir.

Daha fazla bilgi

Parola güvenliği artırmak için Windows NT 4.0 lanman sınama/yanıt parolaların ağ üzerinden gönderilmesi kısıtlamak sağlar. Bu ancak, alt düzey istemciler için bağlanamıyor Windows NT yapabilir.

lanman parolalarını gönderilmesini engelleme hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
147706 Windows NT'de lm kimlik doğrulaması devre dışı bırakma

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Bilgi Bankası:
152734 En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir

Özellikler

Makale numarası: 175641 - Last Review: 26 Nisan 2011 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
  • Microsoft Outlook 97 Standard Edition, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbbug kbfix kbmt KB175641 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:175641
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com