Internet Explorer'da Web Sayfalarının HTML Kaynak Kodunu Görüntüleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 176222 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Internet Explorer'da Web sayfalarının Köprü Metni Biçimlendirme Dili (HTML) kaynak kodunun nasıl görüntüleneceği açıklanmaktadır.

Daha fazla bilgi

Web sayfaları genelde grafiklerden ve HTML olarak yazılmış metinden oluşur. Web sayfalarında Java, JavaScript, Common Gateway Interface (CGI) ve Visual Basic gibi diğer komut dosyası dilleri de kullanılabilir.

Internet Explorer, Web sayfalarının HTML kaynak kodunu görüntüleyebilir; ancak şifrelenmiş komut dosyalarını veya ActiveX Denetimleri gibi derlenmiş modülleri görüntüleyemez. Internet Explorer, bir Active Server Pages (ASP) kaynak kodunu da görüntüleyemez. ASP sayfasına örnek olarak şu gösterilebilir: http://www.microsoft.com/default.asp.

Internet Explorer 3.x ve sonrasında bir Web sayfasının HTML kaynak kodunu görüntülemek için, Görünüm menüsünde Kaynak'ı tıklatın. Internet Explorer 2.x kullanarak bir Web sayfasının HTML kaynak kodunu görüntülemek için, Web sayfasını sağ tıklatın ve ardından Kaynağı Göster'i tıklatın.

Çoğu Web sayfasında, birkaç Web sayfasını aynı ekranda görüntülemek için çerçeveler kullanılır. Çerçeveler içeren bir Web sayfasının HTML kaynak kodunu görüntülemek için, Web sayfasının herhangi bir çerçevesini sağ tıklatın ve sonra da Kaynağı Göster'i tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 176222 - Last Review: 28 Eylül 2011 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbui KB176222

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com