Bölüm düzenini biçimlendirme değişiklikleri, bölüm sonu yapıştırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 176314 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bölüm sonu içeren bir seçimi kopyalayıp, bir Word belgesine yapıştırdığınızda, bölüm sonunun yukarısındaki metin bölümüne düzeyi yapıştırılan bölüm sonunu biçimlendirmesini varsayar.

Son paragraf işareti kopyalayıp bir belgeye yapıştırmak son paragraf işareti bir örtülü bir bölüm sonu olduğundan bu davranış da ortaya çıkar.

Örneğin, bir belge içinde sürekli bölüm sonu eklerseniz, aşağıdaki bölümü yeni sayfa olacaktır, ancak eklenen bölüm sonunu Yukarıdaki bölümde sürekli, olacaktır.

Daha fazla bilgi

Benzer şekilde, bir bölüm sonunu sildiğiniz zaman, bölüm sonu öncesinde metin izleyen bölümün parçası haline gelir ve bu bölümün biçimlendirmesini varsayar. Aşağıdaki örnekte, iki bölüm belgeye kullanarak bu kavramı gösterir:
Bölüm 1, üç sütun için biçimlendirilmiş ve hiçbir üstbilgi veya altbilgi içerir. Bölüm 2, iki sütun olarak biçimlendirilir ve altbilgi içerir. Iki bölüm arasında bölüm sonunu silerseniz, Word belgenin tamamını iki sütun için biçimlendirir ve her sayfada bir altbilgi yerleştirir.
NOTLAR:

Bölümü düzeyinde biçimlendirme üstbilgiler ve altbilgiler, sütunlar, bölümün başlangıç ayarı, satır numaralarını, kenar boşlukları, kağıt boyutu, kağıt kaynağı ve yönlendirmesini ve dikey hizalama.

Bölüm düzeyi son ya da bölüm sonu eklediğinizde biçimlendirmeyi kopyalama kopyalamak ve yapıştırmak için metin seçtiğinizde, anımsamak paragraf işareti Seçiminizdeki. Bölüm sonu veya son paragraf işareti içermeyen bir seçimi kopyaladığınızda, seçimi yapıştırdığınızda bölüm düzeni biçimlendirmesi etkilenmez.

Belgenize eklediğiniz bölüm sonunun türünü belirlemek için <a0></a0>, belirli Word sürümü için aşağıdakileri yapın:

Windows için Word 97

  1. Bölüm sonunun yukarısındaki ekleme noktasını konumlandırın.

    Not: BIR bölüm sonu, sonu'üstündeki bilgi tanımlar. Son paragraf işareti, bölüm için belgenin son bölümünü biçimlendirmesini tanımlar.
  2. Dosya menüsünden Sayfa Yapısı'nı tıklatın. Düzen sekmesini tıklatın ve sonra bölüm Başlat altında geçerli bölüm türü görürsünüz.

Word 98 Macintosh Edition

  1. Bölüm sonunun yukarısındaki ekleme noktasını yerleştirin.

    Not: BIR bölüm sonu, sonu'üstündeki bilgi tanımlar. Son paragraf işareti, bölüm için belgenin son bölümünü biçimlendirmesini tanımlar.
  2. Biçim menüsünden Belge'yi tıklatın. Düzen sekmesini tıklatın ve sonra bölüm Başlat altında geçerli bölüm türü görürsünüz.

Özellikler

Makale numarası: 176314 - Last Review: 4 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Word 97 Standard Edition
  • Microsoft Word 98 for Macintosh
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo kblayout KB176314 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:176314

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com