Vliv selhání síťového adaptéru v clusteru

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 176320 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek obsahuje informace o účincích selhání síťového adaptéru v rámci clusteru a může být zpracována různými způsoby podmínka.

Další informace

Vliv selhání síťového adaptéru se mohou lišit v závislosti na konfiguraci hardwaru a počet síťových adaptérů. S mnoha různých možných konfiguracích sítě Tento článek popisuje tři nejběžnější konfigurací.

Konfigurace 1

Privátní síť, síť klienta nakonfigurováno pro všechny komunikace:

Příručka správce pro Microsoft Cluster Server (MSCS) navrhne pomocí izolované sítě pro komunikaci clusteru a jeden adaptér sítě klienta (nakonfigurovány pro komunikaci s klientem a clusterem). S konfigurací Pokud selže adaptér pro privátní sítě pomocí uzly clusteru uzlů může pomocí klienta sítě pro jejich komunikace a stále komunikovat.

Pokud selže síťový adaptér klienta se nezdaří také prostředky adres IP vázán, že adaptér. Pokud prostředky nelze uvést do režimu online, bude skupina převzetí služeb při selhání zbývajícím uzlu v clusteru. Odebrání ze síťového adaptéru klienta jednoduše síťový kabel není tvoří selhání adaptéru.

Pokud oba adaptéry nezdaří bod uzly clusteru nemůže komunikovat, začíná proces rozhodování pro přístup k disku kvora. Vítěz proces převezme řízení clusteru a jeho skupiny. Loser withdraws podle vypínání jeho Clusterová služba z clusteru.

Konfigurace 2

Privátní síť, síť klienta konfigurováno pouze pro klienty:

MSCS zpracovává tuto konfiguraci velmi podobně do konfigurace 1 uvedeno výše. Pokud selže adaptér soukromé sítě, existuje však žádné sítě, konfigurace umožňuje komunikaci clusteru. V důsledku toho budou uzly clusteru určit pro disk kvora a Vítěz bude trvat řízení všech skupin. Loser procesu rozhodování bude odmítnout podle vypínání jeho Clusterová služba z clusteru.

Konfigurace 3

Síť Private pro komunikace clusteru:

Při této konfiguraci funguje, je dále omezen. Pokud selže adaptér v uzly, s žádný adaptér použít jako alternativní komunikace clusteru uzly okamžitě určit pro disk kvora. Vítěz procesu rozhodování převezme řízení všech skupin clusteru a uzlu ztracený vypne jeho Clusterová služba. Žádný způsob pro komunikaci dvou uzlů je možné, nemusí mít přístup k síti klienta vítězného uzlu, ale přesto vyhraných proces rozhodování. Z důvodu zřejmé omezení této konfiguraci Tato metoda není doporučena nebo podporované konfigurace.

Poznámka: Toto je konfigurace podporované clusteru. Jako za Microsoft Cluster Server seznamu kompatibilního hardwaru (HCL), alespoň dva síťové adaptéry musí být přítomna v každém uzlu clusteru. Jeden z těchto síťové adaptéry musí být nakonfigurován pro komunikaci privátní clusteru výhradně. Společnost Microsoft doporučuje konfigurací podobné konfigurace 1 a 2 výše. Konfigurace 2 je více žádoucí s extra privátní sítě k jedné uvedené v příkladu. To umožňuje dvěma privátními sítěmi pro komunikaci clusteru a poskytuje možnost zachovat všechny izolované komunikace clusteru. Privátní sítě může být provedeno pomocí kříženého kabelu mezi uzly nebo použití izolované rozbočovače. Konfigurace 3 může fungovat, ale není podporované konfigurace HCL.

Vlastnosti

ID článku: 176320 - Poslední aktualizace: 1. listopadu 2006 - Revize: 2.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
  • Microsoft Cluster Server 1.1
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo kbnetwork KB176320 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:176320

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com