Ağ bağdaştırıcısını küme başarısızlık etkisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 176320 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bir küme içindeki ağ bağdaştırıcısı arızası etkileri hakkında bilgi içerir ve farklı şekillerde koşul işlenebilir.

Daha fazla bilgi

Ağ bağdaştırıcısının başarısızlığı etkisini donanım yapılandırmanız ve ağ bağdaştırıcıları sayısına bağlı olarak değişebilir. Bu makalede, birçok farklı olası ağ yapılandırmaları ile üç yaygın yapılandırmasından kapsar.

<a1>Yapılandırma</a1> 1

Tüm iletişimler için yapılandırılan bir istemci ağı özel ağ:

Microsoft Küme sunucusu (MSCS) Yönetici Kılavuzu, küme iletişimi ve (hem istemci hem de küme iletişimi için yapılandırılmış) istemci ağ bağdaştırıcısına bir yalıtılmış bir ağ kullanarak önerir. Bu yapılandırmayla, bağdaştırıcının kullanan küme düğümlerinde, özel ağ için başarısız olursa düğümlerin, iletişim için istemci ağ'ı kullanın ve yine de iletişim kurar.

Istemci ağ bağdaştırıcısına başarısız olursa, bu bağdaştırıcının bağlı IP adresi kaynakları da başarısız olur. Kaynakları çevrimiçi duruma getirilemiyor, grubun kümedeki başka bir düğüme yerine çalışma olur. Yalnızca ağ kablosunun, istemci ağ bağdaştırıcısından kaldırılıyor bir bağdaştırıcı hatası oluşturur değil.

Her iki bağdaştırıcı küme düğümleriyle iletişim kuramıyor noktasına başarısız olursa, Çekirdek diskine erişimi için kaynak yöneticisi işlemi başlar. Işlemin kazanan küme ve kendi grupları denetimini alır. Kaybeden, kümeden, Küme hizmeti kapatılıyor tarafından withdraws.

<a1>Yapılandırma</a1> 2

Özel ağ istemcileri için yalnızca yapılandırılan bir istemci ağ:

MSCS yukarıda belirtilen bu yapılandırma çok benzer yapılandırma 1'için işler. Ancak, bir özel ağ bağdaştırıcısında başarısız olursa, küme iletişimi için izin vermek için yapılandırılmış diğer hiçbir ağ yok. Sonuç olarak, küme düğümleri için çekirdek diskinin arbitrate ve kazanan tüm grupları denetimini. Kaynak Yöneticisi işlemin kaybeden kümeden, Küme hizmeti kapatılıyor tarafından geri.

<a1>Yapılandırma</a1> 3

Küme iletişim için özel ağ yok:

Bu yapılandırma çalışıyor, daha fazla olan sınırlı. Bağdaştırıcının, düğümlerden birine küme iletişimi için bir alternatif kullanılacak başka bir bağdaştırıcı yok başarısız olursa, düğümlerin hemen için çekirdek diskinin arbitrate. Kaynak Yöneticisi işlemin kazanan denetimi tüm küme gruplarının alır ve kaybeden düğüm, Küme hizmeti kapatır. Ile iletişim kurmak iki düğümlerin yolu, kazanan düğümün istemci ağ erişimi olabilir ancak yine de, kaynak yöneticisi işlem kazanılan olasılığı vardır. Bu yapılandırmanın belirgin sınırlaması nedeniyle, bu yöntem önerilmez veya desteklenen bir yapılandırma.

Not Bu, desteklenen bir küme yapılandırması değildir. Microsoft Küme sunucusu Donanım Uyumluluk Listesi'ne (HCL göre), en az iki ağ bağdaştırıcısı her küme düğümünde bulunmalıdır. Bu ağ bağdaştırıcılarından biri özel küme iletişimi için özel olarak yapılandırılması gerekir. Microsoft, için 1 ve 2'üzerindeki konfigürasyon benzer yapılandırmalar önerir. 2 Örnekte belirtilen bir ek olarak, ek özel bir ağ ile daha uygun yapılandırmadır. Bu, küme iletişimi için iki özel ağ sağlar ve yalıtılmış tüm küme iletişimi korumak için bu yeteneği sağlar. Özel ağ düğümler arasında çapraz bağlantı kablosu kullanımını veya yalıtılmış bir hub kullanılarak gerçekleştirilmesi. <a1>Yapılandırma</a1> 3, işe yarayabilir, ancak desteklenen bir HCL yapılandırma değildir.

Özellikler

Makale numarası: 176320 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
  • Microsoft Cluster Server 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbnetwork KB176320 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:176320

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com