Nelze přeložit názvy NetBIOS přes připojení PPTP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 176321 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Pokud je server Windows Internet Name Service (WINS) ve stejném počítači jako protokol PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol) serveru a pokus připojit k počítači pomocí klienta PPTP buď nebo oba následující příznaky může nastat:

  • Název NetBIOS počítače, ke kterému se pokoušíte připojit, není přeložen.
  • Zobrazí chybová zpráva podobná následující chybová zpráva: došlo k systémové chybě 53. Cesta v síti nebyla nalezena.
Pokud WINS server není ve stejném počítači jako PPTP server a pokusu o připojení k počítači pomocí klienta PPTP, možné připojit k počítačům v místní síti (LAN), ale nelze připojit k síťové sdílené položky nebo prostředky serveru PPTP.

Příčina

K tomuto problému může dojít, pokud hostitelská trasa přidána klienta PPTP směruje všechny přenosy protokolu IP určených pro server PPTP přes původní telefonické připojení k poskytovatel metadat Internetu (ISP). Tato cesta může obsahovat směrovače nebo brány firewall zablokujte porty User Datagram Protocol (UDP) 137 nebo 138 nebo port Transmission Control Protocol (TCP) 139. Tyto porty musí být otevřené pro přenos protokolu NetBIOS předat.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, použijte některou z následujících metod:

Metoda 1

Pro vaše tunelové propojení PPTP místo TCP/IP nebo jako jejich kromě používat protokol NetBEUI.

Metoda 2

Povolit jednosměrového vysílání prostřednictvím porty UDP 137 a 138 a port TCP 139 přes všechny směrovače a brány firewall mezi PPTP serveru a klienta PPTP.

Poznámka: Používáte-li tuto metodu, PPTP klienta a serveru může být náchylná nežádoucích dat od ostatních hostitelů. Zkontrolujte, zda povolit správná oprávnění a práva k zabezpečení počítače.

Metoda 3

Pokud WINS server je ve stejném počítači jako PPTP server, přesunout do jiného počítače serveru WINS.

Poznámka: Pokud porty UDP 137 a 138 a TCP port 139 nejsou povolena, bude možné vyřešit název NetBIOS serveru PPTP, ale nelze připojit k jeho prostředkům.

Metoda 4

Vytvořit další rozhraní IP na serveru PPTP. Chcete-li to provést, použijte některou z následujících metod:
  • Přidat druhý síťový adaptér k serveru PPTP, aby PPTP klienti mohou získat přístup k prostředkům serveru PPTP pomocí adresy IP liší od adaptéru serveru PPTP. Nezapomeňte zakázat klient WINS na síťovém adaptéru PPTP.
  • Přidat adaptér Microsoft Loopback serveru PPTP. Ujistěte se, že registry s WINS.
  • Přidat druhou adresu IP existujícího síťového adaptéru v dialogovém okně pokročilým TCP/IP na serveru PPTP. Zkontrolujte připojení PPTP na druhou adresu IP.
Další informace naleznete v následujícím článku v Knowledge Base:

ČLÁNEK ID: 133241
TITLE: Procházení prohlížeče hlavního domén s více nic a protokoly

ČLÁNEK ID: 135404
TITLE: Vícedomý hlavní prohlížeč může způsobit ID události 8032 a 8021

Vlastnosti

ID článku: 176321 - Poslední aktualizace: 31. října 2006 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kberrmsg kbnetwork kbprb KB176321 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:176321

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com