Virüsten koruma yazılımı Olay Kimliği 2011'e neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 177078 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Sorun oluşması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows için Norton AntiVirus veya IBM AntiVirus 3.01N (Yapı 301.590) yükledikten sonra, aşağıdaki hata iletilerini alırsınız:
Bu komutu yürütmek için yeterli sunucu kayıt alanı yok.
-ve-
İşlemi tamamlamak için yeterli bellek yok. Bazı uygulamaları kapatıp yeniden deneyin.
İstemciler ağ paylaşımlarına erişemez. Ayrıca, Windows sunucusundaki Olay Görüntüleyicisi sistem günlüğüne aşağıdaki hata iletilerinden birini veya daha fazlasını kaydedebilir:
  Olay Kimliği: 2011
  Kaynak   : Sunucu
  Açıklama  : Sunucunun yapılandırma parametresi "IRPStackSize" 
         sunucu için bir yerel aygıtı kullanamayacak kadar küçük. Lütfen
         bu parametrenin değerini artırın.
				

Çözüm

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntem kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır. Bu davranışı gidermek için, kayıt defterinde IRPStackSize değerini artırın:
 1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
 2. Regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki anahtara gidin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters
 4. Sağdaki bölmede IRPStackSize değerini çift tıklatın.

  NOT: IRPStackSize değeri yoksa, aşağıdaki yordamı kullanarak oluşturun:
  1. Kayıt defterinin Parameters klasöründe, sağdaki bölmeyi sağ tıklatın.
  2. Yeni'nin üzerine gelin ve sonra DWORD Değeri'ni tıklatın.
  3. IRPStackSize yazın.

   ÖNEMLİ: "IRPStackSize" değer adını görüntülendiği gibi yazın, çünkü bu ad büyük/küçük harf duyarlıdır.
 5. Tabanı ondalık olarak değiştirin.
 6. Değer Verisi kutusuna, listelenenden daha büyük bir değer yazın.

  IRPStackSize değerini 4. adımda açıklanan yordamı kullanarak oluşturduysanız, varsayılan değer 15'tir. Değeri 3 artırmanız önerilir. Dolayısıyla, önceki değer 11 ise, 14 yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın.
 8. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Yukarıdaki yordamı tamamladıktan sonra sorun devam ediyorsa, IRPStackSize değerini daha da artırmayı deneyin. Windows 2000 için en yüksek değer 50'dir (onaltılık tabanda 0x32).

Windows NT 4.0 çalıştırıyorsanız ve yukarıdaki yordamı tamamladıktan sonra sorun devam ediyorsa, Windows NT Service Pack 4 veya Service Pack 5 uygulamanız gerekebilir.

Daha fazla bilgi

Windows NT 4.0'da, IRPStackSize için varsayılan değer 0x4'tür ve 0x4 - 0xC (4-12) arasında bir değer alabilir. Windows NT 4.0 Service Pack 5 veya sonrası, 0x7 değerinden daha küçük değerleri yoksayar.

Windows 2000'de, IRPStackSize için varsayılan değer 15'tir ve 11 - 50 aralığında bir değer alabilir. Windows XP'de, IRPStackSize için varsayılan değer 15'tir ve 11 - 50 aralığında bir değer alabilir.

NOT: Microsoft Windows Server 2003 için varsayılan değer ve aralık Windows XP ile aynıdır. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
106167 Hata iletisi: Sunucuda yeterli depolama alanı yok (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
NOT: Yukarıdaki makalede, IrpStackSize değerini artırmanız önerilir; ancak, bu değeri en yüksek değerine artırırsanız (örneğin, Windows NT 4.0 çalışan bir bilgisayarda 12 en yüksek değerine veya Windows 2000 çalışan bir bilgisayarda 50 en yüksek değerine artırırsanız), bu davranış yine oluşabilir.

Daha fazla için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki IRPStackSize ile ilgili makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
198386 Lanman Server'da IRP yığın boyutundaki değişiklikler (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
Daha fazla bilgi için aşağıdaki Symantec Web sitelerini ziyaret edin:
http://service1.symantec.com/SUPPORT/ent-security.nsf/552ba2f7636bedf088256818006f78bf/b169373034dbfd1588256a2200272574?OpenDocument&src=bar_sch_nam
http://service1.symantec.com/SUPPORT/ent-security.nsf/9d94c8571a91ba4788256bf3007f62b5/1b2df18cc3f5dedd88256ddd0082f2ea?OpenDocument&src=bar_sch_nam
NOT: Bu belgelerin konumları önceden bildirilmeden değiştirilebilir. Symantec bu bağlantıları kolaylık olması amacıyla sağlar. Bu bağlantıların sağlanması Symantec'in bu tür sitelerin içeriğini desteklediği, önerdiği veya herhangi bir sorumluluk kabul ettiği anlamına gelmez.

Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu iletişim bilgileri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Microsoft hiç bir şekilde bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği ile ilgili örtük veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 177078 - Last Review: 6 Haziran 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 7.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kb3rdparty kberrmsg kbnetwork kbprb KB177078

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com