Örnek: Durum alanına simgeleri SysTray.exe ActiveX denetimi ekler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 177095 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

SysTray.exe gösterilmiştir simgelerini görev çubuğunda <a1>Durum</a1> alanı eklemek, Visual Basic'te yazılmış bir ActiveX denetimidir. SysTray.exe de geri arama iletilerde, görev çubuğu simgeleri işler. Yeni Visual Basic 5.0 AddressOf işlevini kullanarak, geri arama iletileri alınan ve bir geri arama işlevi arabirimi (API) çağrı programlama bir Win32 uygulaması olarak kaydedilen bir modülünde işlendi.

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download SysTray.exe now
Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Daha fazla bilgi

Visual Basic sürüm 4. 0'da, görev çubuğunun durum alanında işlemek için geri arama iletiye tepki verir bir pencere olarak hizmet verecek bir Visual Basic iç denetim kullanmanız gerekir. Bu şekilde bir iç denetim kullanarak yüklenememesi işaretçisi ile çalışmak için Visual Basic sürüm 4. 0'ın etrafında çalışabilirsiniz. Bu yöntemle ilgili ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'te bulunan makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklayın:
162613Nasıl YAPıLıR: Visual Basic ile sistem tepsisindeki simgeler değiştirme
Visual Basic 5.0 ile işaretçileri çalışmak için görev <a1>Durum</a1> alanında simgelerini eklemek için bir iç denetim kullanmak gerekmez. Ayrıca, denetim özelliklerini ve <a2>MouseMove, MouseDownMouseUp ve MouseDblClick, simge görüntülendiğinde, araç ipucu metni burada olacak belirterek denetimi daha kullanışlı hale getirmek için fare olayları</a2> ve <a4>simge görüntüsünü içerir.

Özellikler

Makale numarası: 177095 - Last Review: 11 Mart 2005 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Basic 5.0 Professional Edition
  • Microsoft Visual Basic 5.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfile kbhowto kbprogramming kbsample KB177095 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:177095
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com