Start menu i menu Ulubione nie są wymienione w kolejności alfabetycznej

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 177482 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podczas wyświetlania Start menu i Ulubione menu, skróty i foldery nie mogą być w kolejności alfabetycznej a nowe skróty utworzone przez użytkownika mogą być dodawane w dolnej części menu.

Przyczyna

Takie zachowanie może wystąpić, gdy ręcznie przestawiać skróty i foldery na Start menu lub na Ulubione menu, lub podczas instalowania nowego programu.

Rozwiązanie

Ważne Niniejszej sekcji, metodzie lub zadania zawiera kroki, które informacje dotyczące modyfikowania rejestru. Jednak niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może spowodować poważne problemy. Należy więc dokładnie wykonaj następujące kroki. Aby zapewnić dodatkową ochronę kopii zapasowej rejestru przed przystąpieniem do modyfikacji. Następnie można przywrócić rejestr w przypadku wystąpienia problemu. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących sposobu tworzenia kopii zapasowych i przywracania rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322756 Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić rejestr w systemie Windows

Aby rozwiązać ten problem, należy wykonać czynności w jednym z następujących sekcji w zależności od używanej wersji programu Internet Explorer i systemu Windows.

Internet Explorer 4.x i Windows 98

Aby zmienić kolejność skróty i foldery, przeciągnij odpowiednie skrót lub folder do lokalizacji w menu, gdzie ma się pojawić. Aby Przywracanie domyślnej kolejności alfabetycznej, służy do wyświetlania informacji w jednym z następujące sekcje, w zależności od menu, które chcesz przywrócić.

Start Menu

Aby przywrócić domyślną kolejność sortowania na Start menu:
 1. Kliknij przycisk Start, kliknij przycisk Uruchom, wpisz regedit w Otwórz a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 2. W Edytorze rejestru zlokalizuj i kliknij następujący rejestru klucz:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\MenuOrder\Start Menu\Menu
 3. W prawym okienku kliknij prawym przyciskiem myszy wartość kolejności, a następnie Kliknij przycisk Usuń.

Menu Ulubione

 1. Kliknij przycisk Start, kliknij przycisk Uruchom, wpisz regedit w Otwórz a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 2. W Edytorze rejestru zlokalizuj i kliknij następujący rejestru klucz:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\MenuOrder\Favorites\Menu
 3. W prawym okienku kliknij prawym przyciskiem myszy wartość kolejności, a następnie Kliknij przycisk Usuń.
Uwaga Należy ponownie uruchomić komputer, aby zmiany zostały wprowadzone, i należy powtórzyć kroki za każdym razem zainstalować nowy program lub po ręcznie zmienić kolejność elementów w tych menu. Jeśli nie chcesz być można zmienić kolejność elementów w tych menu za pomocą myszy, należy usunąć z systemu Windows Aktualizacja pulpitu (system Windows 95 lub tylko system Windows NT 4.0). Aby uzyskać dodatkowe informacje informacje dotyczące usuwania aktualizacji pulpitu Windows, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
165695Jak dodać lub usunąć aktualizację pulpitu Windows
Jeśli chcesz zachować aktualizacji pulpitu Windows i należy unikać edytowania rejestru, aby zmienić kolejność elementów menu, należy zainstalować program Internet Explorer 5 lub nowszy. Zawiera program Internet Explorer 5 Sortuj według nazwypolecenia menu skrótów, które pojawia się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy jedną Start menu lub Ulubione menu.

Aby zainstalować najnowszą wersję programu Internet Explorer, Wyświetl następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://www.microsoft.com/Windows/IE/default.mspx

Program Internet Explorer 5 lub nowszy z systemu Windows 98 Wydanie drugie, Windows 2000 lub Windows XP

Aby posortować Programy menu, Dokumenty menu, lub Ulubione menu, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny element menu, a następnie kliknij przycisk Sortuj według nazwy.

Aby używać klawiatury do sortowania z menu elementy według nazw:
 1. Użyj klawiszy strzałek, aby zaznaczyć element menu że Czy chcesz sortować.
 2. Naciśnij klawisze SHIFT + F10, aby wyświetlić menu skrótów.
 3. Kliknij przycisk za pomocą klawisza Strzałka w dół lub Strzałka w góręSortuj według nazwy, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
Aby wyświetlić film ilustrujący sposób sortowania Programy menu, kliknij przycisk Odtwórz przycisk)
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
Odtwórz

				przycisk
) w podglądzie programu Windows Media Player poniżej:Uwaga Aby wyświetlić na powyższym wideo Windows Media Player w wersji 7.0 lub nowszej musi można zainstalować na komputerze. Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu uzyskać program Windows Media Player w wersji 7.1, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
299321Opis i dostępność programu Windows Media Player 7.1
Podczas instalowania systemu Windows, Start menu i Ulubione menu listy folderów pierwszego i skróty do programów lub innych elementów ostatni. Foldery i skróty są wyświetlane w kolejności alfabetycznej dla każdego menu. Gdy używasz programu Internet Explorer 4.x z systemem Windows 98, można zmienić rozmieszczenie foldery i skróty na Start menu i na Ulubione menu. Ta funkcja jest dostępna tylko po zainstalowaniu Aktualizacja pulpitu Windows.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu instalowania Aktualizacja pulpitu Windows, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
165695Jak dodać lub usunąć z systemu Windows Aktualizacja pulpitu
Uwaga Windows 98 Second Edition i Windows 2000 zawiera zarówno Aktualizacja pulpitu Windows i programu Internet Explorer 5 Sortuj według Nazwa polecenie.

Właściwości

Numer ID artykułu: 177482 - Ostatnia weryfikacja: 21 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Internet Explorer 6.0 na następujących platformach
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Słowa kluczowe: 
kbhowto kbarttypeshowme kbenv kberrmsg kbprb kbui kbmt KB177482 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:177482

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com