Netbeuı köprüleri kullanarak ağ performansı yavaşlatabilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 177654 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterinin düzenlenmesi hakkında bilgi içermektedir. Kayıt defterini düzenlemeden önce, sorun oluşması durumunda nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için Regedit.exe veya Regedt32.exe), "Kayıt defteri anahtarını geri yükleme" çevrimiçi Yardım konusu çevrimiçi Yardım "Kayıt geri yükleme" konusunu görüntüleyin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ağ, yavaşlamak için görünüyor ve gerçekte bazı durumlarda vermeyebilir. Netbeuı iletişim kuralını, Windows NT bilgisayarlarınıza kullanıyorsunuz.

Neden

Sıklığını ve mantıksal bağlantı denetimi (LLC) ANKET çerçeveleri gönderilen zaman aralığı nedeniyle, ağ performansını düşürebilir. LLC ANKET çerçeveleri yanıtlanır, Netbeuı bu çerçeve yeniden göndermeyi başlatır. Koşullara bağlı olarak, ilk LLC ANKET çerçeve sonra 400 ms (kodlanmış değer için MinimumT1Timeout), gönderilen bundan sonra LLC ANKET çerçeveler arasındaki süreyi artırma.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT 4.0 veya Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Yukarıda bahsedilen düzeltmeyi elde ettikten sonra daha sonra aşağıdaki adımları kullanarak kayıt defterini düzenlemek gerekir:

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterini düzenleme hakkında daha fazla bilgi için ya da "Ekle ve Sil bilgi içindeki bilgileri" ve "Kayıt defteri verilerini düzenleme" çevrimiçi Yardım konularında Regedt32.exe Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedit.exe) "Anahtarları ve değerleri değiştirme" çevrimiçi Yardım konusu görüntüleyin. Düzenlemeden önce kayıt defterini yedeklemeniz gerektiğiniz unutmayın.

 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedit.exe veya Regedt32.exe) başlatın.
 2. Aşağıdaki alt anahtara gidin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Nbf\Paramete
 3. Yeni değeri, aşağıdaki bilgilerle oluşturun:
  Value name: MinimumT1Timeout Data type : REG_DWORD Default: 8 (decimal) (which equals 400 millisecond

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition olan bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT 4.0 Service Pack 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 4'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki izlemesinde (önceki çerçeveden saniye cinsinden) zaman aralıkları görebilirsiniz:
1 0.000 LLC    RR DSAP=0xF0 SSAP=0xF1 R N(R) = 0x04 FINAL
2 1.772 LLC    RR DSAP=0xF0 SSAP=0xF0 C N(R) = 0x04 POLL
3 0.450 LLC    RR DSAP=0xF0 SSAP=0xF0 C N(R) = 0x04 POLL
4 0.651 LLC    RR DSAP=0xF0 SSAP=0xF0 C N(R) = 0x04 POLL
5 0.952 LLC    RR DSAP=0xF0 SSAP=0xF0 C N(R) = 0x04 POLL
6 1.402 LLC    RR DSAP=0xF0 SSAP=0xF0 C N(R) = 0x04 POLL
				

Bu, ağ trafiğinin artmasına neden olur ve son olarak, önemli bir köprü sorunlara neden LLC ANKET çerçeveleri artırıldığında genel zaman aşımı'nı (yönlendiricisinin aşırı yük) LLC ANKET çerçeveleri diğer istasyonlar arasında olabilir.

Özellikler

Makale numarası: 177654 - Last Review: 30 Ocak 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbnetwork KB177654 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:177654

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com