Mac için Excel hatalı bir saat girişi uygulanan genel sayı biçimi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 178460 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Mac için Microsoft Excel'de, bir hücreye, bir süre girdiğinizde, hücre için genel sayı biçimini değiştirmek ve ondalık bir sayı görüntüler.

Neden

Büyük veya eşit 60 dakikayı olduğu bir hatalı bir saat değeri girdiğinizde, bu davranış oluşur. Örneğin hücre, "5:62" (tırnak işaretleri olmadan) yazarsanız, "0.25138889" görüntüler

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, hücre, saat için sayı biçimini değiştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Hücreyi seçmek için tıklatın.
  2. Biçim menüsünden Hücreler'i tıklatın.
  3. Sayı sekmesinde, saat Kategori listesinde tıklatın ve tür listesinden, istediğiniz saat biçimi</a1>'ı tıklatın. Tamam'ı tıklatın.
Not: Sayılar, uygun saat değerine dönüştürülecektir. Örneğin, 5:62 yazdınız ve sonra sayı biçimini; değişti 6: 02 değeri hücreye gösterir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

Excel X ve sonraki sürümleri

Biçimlendirme hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde <a1>Excel Yardımı</a1>'nı, sayı biçimleri yazın, Ara ' yı tıklatın ve sonra görüntülemek için bir konuyu tıklatın.

Excel 2001

Biçimlendirme hakkında daha fazla bilgi için Office Yardımcısı ' Excel sayıları görüntüler yazın, Ara ' yı tıklatın ve sonra görüntülemek için bir konuyu tıklatın.

Not Office Yardımcısı'nı gizli ise, standart araç çubuğunda Office Yardımcısı ' nı tıklatın.

Excel 98

Biçimlendirme hakkında daha fazla bilgi için Office Yardımcısı ' Excel sayıları görüntüler yazın, Ara ' yı tıklatın ve sonra da <a2>konuyu görüntülemek için Microsoft Excel biçimini değiştirme, sayıların görüntüler</a2>'ı tıklatın.

NotOffice Yardımcısı gizli ise, standart araç çubuğunda Office Yardımcısı ' nı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 178460 - Last Review: 22 Ocak 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Excel 2004 for Mac
  • Microsoft Excel X for Mac
  • Microsoft Excel 2001 for Macintosh
  • Microsoft Excel 98 for Macintosh
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug KB178460 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:178460

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com