Outlook'ta önce Silinmiş Öğeler klasörüne aktarılmayan öğeleri kurtarmak için Exchange Server 5.5 veya Exchange 2000 Server nasıl kullanılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 178630 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makale, önce bir kullanıcının posta kutusu, Silinmiş Öğeler klasörüne aktarılmayan, Silinmiş Öğeleri Kurtarma açıklamaktadır.

Daha fazla bilgi

Genellikle, bu maddenin önce bir klasörden bir posta kutusunda bir öğeyi sildiğinizde, bu posta kutusu <a1>Silinmiş Öğeler</a1> klasörüne transfer edilir. Ardından, Silinmiş Öğeler klasöründen öğeyi kaldırabilirsiniz. Bir öğeyi, yanlışlıkla silmeniz durumunda, bu koruma ölçüsü sağlar. Öğeleri Silinmiş Öğeler klasöründen kaldırıldıktan sonra Microsoft Exchange Server 5. 5'i veya Microsoft Exchange 2000 Server silinen öğeleri koruyacak şekilde yapılandırılmışsa, yine de bunları kurtarabilirsiniz.

Exchange Server'ı, silinen öğeleri koruyacak şekilde nasıl yapılandırılacağı hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
246283Exchange Server 5.5'te silinen posta iletisinin korunma süresini ayarlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Ilk Silinmi? Ö?eler klasörüne taşımadan, öğeleri kalıcı olarak da kaldırabilirsiniz. Bu yordam bilinen bir "sabit sil olarak." Sabit bir silme üç örnekleri şunlardır:
 • Bir Microsoft Outlook kullanıcısı bir ileti kaldırmak için ÜST KRKT + DELETE tuşlarına basmadan.
 • Bir ınternet ileti erişim Protokolü 4 (ımap4), Postane Protokolü 3 (POP3) veya başka türde bir ilk iletiyi Silinmi? Ö?eler klasörüne taşımaz ileti bir istemci kullanarak.
 • Çevrimdışı bir çevrimdışı klasör dosyası (.ost) çalışan bir Outlook kullanıcı iletiyi Gelen kutusu veya başka bir klasöre kaldırır ve sonra da çevrimdışı klasör dosyası ile sunucu eşitlenmeden önce Silinmi? Ö?eler klasörüne boşaltır. Bu sunucudaki klasörden maddenin sabit bir silme oluşturur.
Varsayılan olarak, Silinmiş Öğeleri Kurtarma olanağı yalnızca bir kullanıcının özel klasör silinmiş öğeler klasöründe etkinleştirilir. Bu nedenle, sabit bir Sil'i kullanarak kaldırılan öğeler kurtarılamaz.

Silinmiş Öğeyi Kurtarma posta klasörlerindeki gönderilmiş öğeler klasörü, <a1>Taslaklar klasörüne</a1>, Giden Kutusu klasörünü ve Gelen Kutusu klasörüne etkinleştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin.

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
 1. Exchange Server'ı, silinen öğeleri koruyacak şekilde yapılandırın. Exchange Server'ı, silinen öğeleri koruyacak şekilde nasıl yapılandırılacağı hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  246283Exchange Server 5.5'te silinen posta iletisinin korunma süresini ayarlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Exchange\Client\Options
 4. Seçenekler anahtarını sağ tıklatın, Yeni ' nin üzerine gidin ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 5. DWORD için DumpsterAlwaysOn yazın adlandırın ve ENTER tuşuna basın.
 6. Çift DumpsterAlwaysOn.
 7. Değer verisi kutusuna 1 girin ve Tamam ' ı tıklatın.
 8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Yöneticinin bilgisayarına veya kullanıcının bilgisayarında bunu yapabilirsiniz. Bu değeri ekledikten sonra Taslaklar Gönderilmiş Öğeler klasörü için Silinmiş Öğeleri Kurtar</a0> seçeneği kullanılabilir, Giden Kutusu klasörünü ve Gelen Kutusu klasörü. Bu klasörleri, silinmiş öğeleri kurtarabilirsiniz. Her bilgisayarda bu kayıt defteri ayarını yapılandırmak istemeyebilirsiniz, çünkü yalnızca bir yönetici bilgisayarda bu kayıt defteri değişikliğini yapın ve sonra etkilenen bir kullanıcının posta kutusunu ek bir posta kutusu olarak açın, bir yönetici olması isteyebilirsiniz. Yönetici, sonra kullanıcının posta kutusu posta klasörlerden silinmiş öğeleri kurtarabilirsiniz.

Not Yönetici için başka bir kullanıcının posta kutusunu açmak için ve kullanıcının özel klasörlerindeki öğeleri kurtarmak için Windows yöneticisi olan hesaba o kullanıcının posta kutusu nesnesi kullanıcı izninin verilmiş olması gerekir. Sonra yönetici, bir kullanıcının posta kutusu için bir profil oluşturmak veya bu kullanıcının posta kutusuna yönetici profiline eklemek gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Not Microsoft Windows'un pek çok sürümü olduğundan, aşağıdaki adımlar sizin bilgisayarınızda farklı olabilir. Böyle bir durumda, bu adımları tamamlamak için ürün belgelerinize bakın.
 1. Denetim Masası'nda posta ' yı çift tıklatın.
 2. Hizmetler sekmesini tıklatın ve sonra da Microsoft Exchange Server ' ı çift tıklatın.
 3. Gelişmiş sekmesini tıklatın ve sonra posta profilinize eklemek için Ekle ' yi tıklatın.

Microsoft Outlook 98 ve Microsoft Outlook 2000 farkları

Outlook 98'de, bu seçenek yalnızca posta klasörleri için kullanılabilir (Silinmi? Ö?eler, Taslaklar, gelen, Giden Kutusu ve Gönderilmiş Öğeler). Bu nedenle, Kişiler klasörü, Notlar klasörü ve diğer klasörleri gibi olmayan posta klasörlerden sabit bir Sil'i kullanarak kaldırılan öğeler kurtarılamaz. Ancak, Outlook 2000'de bu seçenek tüm klasörler için kullanılabilir. Bu nedenle, olmayan posta klasörleri kurtarma de mümkün gibi uzun
DumpsterAlwaysOn
1 DWORD = kayıt defteri değeri kayıt defterine eklenmiştir. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
228934Silinen Öğeleri Kurtarma'yı anlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
175263Öğe Kurtarma etkinleştirildikten sonra istemciler öğeleri kurtaramıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
188637Bilgi Deposunda Kurtarılabilir Öğelerin Boyutu Nasıl Belirlenir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 178630 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 5.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Outlook 97 Standard Edition, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Windows NT 4.0
 • Microsoft Outlook 97 Service Pack 1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Windows NT 4.0
 • Microsoft Outlook 2000
 • Microsoft Outlook 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbproductlink kbhowto KB178630 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:178630

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com