Fdisk kullandıktan sonra NTFS mantıksal sürücü görüntülenemiyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 179144 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Disk Yöneticisi'nde NT dosya sistemi (NTFS) kullanan mantıksal sürücüler, artık Windows NT, Windows 95 ile ikili önyükleme ortamında başlatın veya Windows 98'de, dosya ayırma tablosu (FAT) dosya sistemi kullanılarak mantıksal sürücü silmek için Fdisk aracını kullanın ve Windows NT, yeniden görebilirsiniz.

Örneğin, birincil FAT dosya sistem bölümü ile Windows NT ve Windows 95 arasında ikili önyüklemeli bilgisayar sürücüsüdür yapılandırırsanız, bu davranış oluşabilir Windows NT'DE iki mantıksal sürücü, yapılandırma: NTFS, D sürücü ve <a1>sürücü</a1> FAT dosya sistemi kullanılarak E. Fdisk çalıştırdığınızda, yalnızca (, D sürücüsündeki Fdisk etiketlenir E Windows NT'de sürücüsüdür) FAT dosya sistemi kullanılarak mantıksal sürücü görüntüleyebilirsiniz. D sürücüsündeki silmeye çalıştığınızda, NTFS sürücüsü bunun yerine silin.

Neden

Fdisk, NTFS bir genişletilmiş bölüm içinde mantıksal sürücüler tanıyamaz ve FAT dosya sistemini kullanarak mantıksal sürücüyü önce oluşursa, bu nedenle NTFS mantıksal sürücü siler.

Çözüm

Hem de NTFS ve FAT dosya sistemini kullanan bir mantıksal sürücü varsa, mantıksal sürücüler için değişiklik yapmak için Disk Yöneticisi'ni kullanın. Fdisk, bu yapılandırmadaki kullanmak için desteklenmiyor.

Fdisk çalıştırırsanız, Not ikinci bir kez başarıyla mantıksal sürücü FAT dosya sistemini kullanarak silebilirsiniz.

Birincil bölüm NTFS'ye ayarlı ise, Fdisk bölümü tanıyabileceği bir DOS olmayan bölümü Windows 95'te ve Windows 98 ve Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2)'te bir NTFS bölümü tanıyabileceği.

Özellikler

Makale numarası: 179144 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Millennium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbprb KB179144 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:179144

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com