Ayarları URL ile kısa dosya adı ile uygulanan.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 179148 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft ınternet ınformation Server (IIS) 4.0 ve Personal Web Server (PWS) bir kısa dosya adı eşdeğerleriyle URL istenildiğinde, bazı yapılandırma ayarları uygulanmayabilir 4.0 sorunu rapor edilmiştir. Bu yapılandırma, ayarlama, PICS derecelendirmeleri, IP adresine göre erişimi sınırlama ve SSL şifrelemesi gerektirme içerir. Windows NT dosya izinleri (ACL) etkilenmez.

Kullanıcıları belirli dizinler veya dosyalar, IIS 4. 0'a veya PWS 4.0 üzerinden erişmek ve SSL şifrelemesi gibi belirli güvenlik ayarlarını kullanmayan arayamayacaktır.

Neden

(FAT, FAT32 ve NTFS) Windows NT ve Windows 95 dosya sistemleri, 255 karaktere kadar dosya adlarını destekler. Daha eski, olmayan 32 bitlik uygulamalar, kısa bir dosya ile uyumluluk sağlamak için adı (8.3 dosya adı olarak da adlandırılır), her dosya için oluşturulur. Bu kısa dosya adı eşdeğer, dizinleri ve uzun adlara sahip dosyaları eski uygulamalar tarafından kullanılır. IIS 4.0 ve PWS 4.0, dizinleri ve dosyaları metabase olarak adlandırılan veritabanında belirli yapılandırma bilgilerini korur. Metatabanı dosya izinlerini içerir ancak yerine sunucusuna özgü bilgileri, SSL şifrelemesini ve proxy önbelleğinin ayarı PICS derecelendirmeleri gerektiren gibi Web. Gerçek dosya ve dizin izinlerini NTFS tarafından uygulanır ve bu sorundan etkilenmez.

Kısa dosya adı kullanarak bir URL istendiğinde, belirli durumlarda meta tabanında belirtilen yapılandırma özellikleri beklendiği gibi uygulanmayabilir olanaklıdır. Bu sorun, yalnızca uzun dosya adları, dizinler veya dosyalar için kullanılır ve belirli metatabanı özellikleri, bu dizinler veya dosyalar üzerinde ayarlanmış olan oluşur. Dosya izinleri kullanıcı veya grup, NTFS erişim denetim listelerini (ACL) kullanarak bu açıktan etkilenmez.

Çözüm

Windows NT Server'ı veya Workstation 4.0

Not: IIS ve Windows NT Workstation üzerinde PWS desteklenen düzeltme içindir. Bir <a1>PWS</a1> Microsoft Windows 95 için hala düzeltmedir bekliyor.

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, tek bir yazılım güncelleştirmesi ya da Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
Tek bir yazılım güncelleştirmesi'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için lütfen, World Wide Web'de aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server sürüm 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 6 ' giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

URL'DE 8.3 dosya veya dizin adı için bir eşdeğer uzun bir dosya veya dizin adı kullanılırsa, düzeltmeyi uyguladıktan sonra aşağıdaki iletiyi oluşur:
HTTP Hata 404
404 Bulunamadı
Dosya veya komut dosyası için sorular, Web sunucusu bulunamıyor. Lütfen yolun doğru olduğundan emin olmak için URL'YI denetleyin.
Bu sorun devam ederse, lütfen sunucu yöneticisine başvurun.

Özellikler

Makale numarası: 179148 - Last Review: 22 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 4.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Internet Information Server 4.0
  • Microsoft Personal Web Server 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbpending KB179148 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:179148

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com