Örnek: IEHelper-ekleme bir tarayıcı yardımcı nesnesi kullanarak ınternet Explorer 4.0

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 179230 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

ınternet Explorer 4.0 çalışan bir kopyasını eklemek için "Tarayıcı yardımcı nesnesi" kullanabilirsiniz. Bir "tarayıcı yardımcı nesnesi" kendini her ınternet Explorer 4. 0'ın yeni örneğine bağlamasını dll'dir. Bu özellik, ınternet Explorer'ın belirli bir çalışan örneği, nesne modeline erişmek için kullanabilirsiniz. Bu özellik, olaylar, ınternet Explorer 4. 0'ın bir örneğinden almak için de kullanabilirsiniz.

Bu makalede, ayrıca bir tarayıcı yardımcı nesnesi nasıl gösteren bir örnek için işaret eder.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
IEHelper.exe
Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Tarayıcı yardımcı nesneleri

ınternet Explorer 4. 0'ın bir örneği başlatıldığında, kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı altında depolanan Clsıd arar:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows \CurrentVersion\Explorer\Browser yardımcı nesneleri
Bu anahtar varsa ve Clsıd altında listelenen varsa, ınternet Explorer bu anahtarının altında bir alt anahtar olarak listelenen her bir nesnenin örneğini oluşturmaya çalıştığınızda CoCreateInstance() kullanır. Oluşturduğunuz nesnesinin clsıd DEĞERINI bir alt anahtar ve bir adlandırılmış değeri listelenmelidir unutmayın.

Örneğin, aşağıdaki giriş HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Yardımcısı Objects\ {CE7C3CF0-4B15-11 D 1-ABED-709549C10000} kayıt defterinde var olduğunu düşünün. Internet Explorer için ınternet Explorer her başlatıldığında CLSID {CE7C3CF0-4B15-11 D 1-ABED-709549C10000} tarafından işaret edilen nesnesinin bir örneğini oluşturmaya deneyecek.

Bu kayıt defteri anahtarlarını el ile veya COM uygulama kendi kendine kayıt bölümü oluşturulabilir.

Bazı gereksinimler vardır bir tarayıcı yardımcı nesnesi oluştururken

 • Oluşturduğunuz uygulama, bir işlem içinde sunucu olmalıdır (yani, DLL).
 • Bu DLL IObjectWithSite uygulamalıdır.
 • IObjectWithSite::SetSite() yöntemin uygulanması gerekir. Bu yöntemle olduğu uygulama, ınternet Explorer'ın bir ıunknown işaretçisi alır. (ınternet Explorer bir işaretçi için IWebBrowser2 gerçekten geçirmeden ancak SetSite() uygulaması bir ıunknown işaretçisi alır.) Bu bir ıunknown işaretçisi ınternet otomatikleştirmek için kullanabileceğiniz Explorer ya da ınternet Explorer'dan olayları batar.
 • Bu bir tarayıcı yardımcı nesnesi yukarıda açıklandığı gibi kayıtlı olması gerekir.
UYARı: ınternet Explorer, ınternet Explorer'ın yeni bir örneğini her başlatıldığında kayıt defterinde listelenen her tarayıcı yardımcı nesnesi örneğini oluşturur. Bu, Active Desktop'ı varsa, tarayıcı yardımcı nesneleri yeni bir klasör her açışınızda yan? s?ra tarayıcının kendi başlatıldığında yüklenir, anlamına gelir.

Özellikler

Makale numarası: 179230 - Last Review: 5 Ağustos 2004 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 4.0 128-Bit Edition
 • Microsoft Internet Explorer 4.01 Service Pack 2
 • Microsoft Internet Explorer 5.0
 • Microsoft Internet Explorer 5.01
 • Microsoft Internet Explorer 5.5
 • Microsoft Internet İstemci Yazılımı Geliştirme Seti 4.0
 • Microsoft Internet İstemci Yazılımı Geliştirme Seti 4.01
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdownload kbfaq kbfile kbinfo kbsample KB179230 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:179230

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com