Kaldırma, alma ve verme dijital sertifikalar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 179380 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterinin düzenlenmesi hakkında bilgi içermektedir. Kayıt defterini düzenlemeden önce, sorun oluşması durumunda nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için "Kayıt geri yüklemek" Yardım konusu Regedit.exe veya Regedt32.exe, "Kayıt defteri anahtarı geri yüklemek" Yardım konusu görüntüleyin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makale, kaldırma, ınternet Explorer ve Outlook Express'te Dijital sertifikaları almak ve vermek açıklamaktadır.

Daha fazla bilgi

Outlook Express'te, dijital kimlik olarak anılan dijital, şifrelenmiş bir anahtar çifti için kullanıcının kimliğini bağlama ifadeleri dijital olarak imzalanmış sertifikalardır. Bu anahtar imzalamak ve dijital bilgileri şifrelemek için kullanılır. Dijital sertifikalar, başka bir kişi, belirli bir kimliği kullanma hakkı olduğunu doğrulamak için kullanabilirsiniz.

Dijital bir sertifika sertifikayı veren sertifika yetkilisi tarafından imzalanmış. Bir sertifika yetkilisi bir dijital kimliği veren ve sürekli olarak dijital kimlikler hala geçerli olduğunu doğrulama sorumlu şirkettir. Dijital Sertifika ortak anahtarı, bir özel anahtar ve diğer kimlik bilgileri oluşur. Outlook Express'i, dijital imzalı e-posta göndermek için kullanmak üzere dijital sertifikayı, e-posta adresinizi de içerebilir. Ilişkili özel anahtarı sertifika "değil verilebilir olarak," sertifikaların çoğu işaretlenebilir ve bu makalenin ilerisindeki "Dijital sertifika verme" ve "Dijital sertifikalar alma" bölümlerinde anlatılan yönergeleri izlerseniz, ilişkili özel anahtarların bir bilgisayardan diğerine taşınabilir.

Birden çok dijital sertifikalar bir sertifika zinciri burada her sertifika, önceki sertifika özgünlüğünü kanıtlar oluşturma bir ileti veya işlem iliştirebilirsiniz. Sertifika yetkilisinin en üst düzey olmalı bağımsız olarak bilinen ve alıcı tarafından güvenilir.

Dijital sertifikayı, bir Web tarayıcısında yüklediğinizde, güvenli Web siteleri tarafından kullanılan kimlik bilgileri elektronik olarak çalışır. Bu parola iletişim kutuları, üyelik gerektiren hizmetleri veya belirli kullanıcılara erişimi kısıtlamak Hizmetleri yerine kullanılacak dijital sertifikalar verir.

Outlook Express, güvenli/çok amaçlı ınternet Posta Uzantıları (S/MıME) teknolojisini destekler. Outlook Express'teki güvenli e-posta, aşağıdaki yöntemleri kullanarak ınternet iletişim korur:

 • Dijital imzalar
 • Şifreleme
E-posta iletinizi, benzersiz bir KIMLIK ile dijital olarak imzalamak, iletinin gönderenin doğru olduğunu ve iletinin değil değiştirilmiş iletiyi transit ambarında alan kişi olmasını sağlar. Gönderdiğiniz posta şifreleme, aktarım sırasında belirtilen alıcı dışında kimsenin iletinin içeriğini okuyabilir sağlar. Sayısal KIMLIĞINIZI diğerlerine gönderme, size gerçekten bunları ortak anahtarınızı sağlayan. Başka bir kişinin posta şifrelenmiş göndermek için ortak anahtarınızı olması gerekir. Başka bir kişinin e-ortak anahtarınızı içeren posta gönderdiğinde, özel anahtarınızın şifreyi gerekmez, çünkü yalnızca, iletiyi okuyabilir.

Dijital sertifikalar, ınternet Explorer kayıt defterinde depolar. Outlook Express bu dijital sertifikaları dijital olarak imzalamak ve güvenli e-posta şifrelemek için kullanır.

Outlook Express'i birden çok e-posta hesaplarını yönetmek için e-posta hesaplarınızı ilişkili bir dijital sertifikaya sahip olabilir. Dijital sertifikaları için girdiler içeren kayıt defteri anahtarları, ilişkili olduğu Web adresi ile ilgili hiçbir bilgi içermez. Bir sayısal sertifika elde birden çok e-posta hesabınız varsa, kaldırmadan önce bu nedenle, dijital sertifika verme.

Dijital sertifikaları verme

Not: kişisel sertifika alındı once sertifika güvenli bir yerde verme. PWL dosyanız bozuk veya eksik olduğunda, sertifika kullanılabilir olacaktır ve e-posta göndermeye çalışırken bir hata oluşacaktır. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
190296Kişisel Sertifikalar Outlook Express'te kullanmak açılamıyor
Dijital sertifikaları vermek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin, Denetim Masası'nı tıklatın ve sonra çift ınternet tıklatın.
 2. Içerik sekmesinde Personal'ı tıklatın, sonra da vermek istediğiniz sertifikayı tıklatın ve sonra Export'u (Ver) tıklatın.
 3. Gerekirse, parola, şifreleme, parolayı onaylayın ve sonra Tamam'ı tıklatın ve dosya adını yazın. Dosya adı bir .pfx uzantılı olmalıdır. Varsa, varsayılan olarak, dosya Belgelerim klasörüne kaydedilir. Belgelerim klasörü yoksa, dosyayı Windows klasörüne kaydedilir.

  Not:, Birden çok kez parolasını istenebilir.

Dijital sertifikaların kaldırılıyor

Ilişkili dijital KIMLIK ile şifrelenmiş e-posta, dijital sertifika çıkarıldığında, artık okunabilirdir. Bu, aldığınız e-posta içeren dijital sertifikanın kaldırılmış önce dijital sertifika kaldırdıktan sonra e-posta olarak aldığınız. E-posta, ortak anahtar kullanılarak şifrelenmiş ve sayısal sertifikanın kaldırıldığı için artık, şifresini çözmek için gereken özel anahtara sahip. Bu e-posta okumak, dijital sertifikayı, ınternet Explorer'a geri almanız gerekir ve Outlook Express'te etkin. Şifreli e-posta, şifrelenmemiş bir biçime verme yöntemi yoktur. Erişim sağlayabilmelisiniz herhangi Şifreli posta alırsanız, kaldırmadan önce dijital sertifika başarıyla verildi olmalarına dikkat edin. Ayrıca, yeniden veri alın veya bu Web sitesi için kullanılacak başka bir dijital sertifika oluşturmak için kadar bu dijital sertifika tabanlı istemci kimlik doğrulaması'nı gerektiren Web sitelerini açılamıyor olabilir.

Bu nedenle, Microsoft, dijital sertifikaları kaldırma önermez. Geçerli bir dijital sertifika tutmak ve yeni e-posta hesabı veya gerektiren bir Web sitesi için yeni bir tane almak gerekir. Ancak, bu olası değil ve bir dijital sertifika nedeni hatalı bir işlem veya sorun giderme amacıyla kaldırılmalıdır, aşağıdaki adımları izleyin:

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgi için, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ndeki (Regedit.exe) "Anahtarları ve Değerleri Değiştirmek " veya Regedt32.exe dosyasındaki "Kayıt Defterine Bilgi Eklemek veya Bilgileri Silmek " ve "Kayıt Defteri verilerini Düzenlemek" adlı Yardım konularına bakın. Düzenlemeden önce kayıt defterini yedeklemeniz gerektiğiniz unutmayın.

Aşağıdaki kayıt defteri anahtarının altındaki tüm klasörleri silin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\SystemCertificates\My\Certificates
dijital sertifikayı, ınternet Explorer'dan kaldırırken, ilişkili dijital KIMLIK Outlook Express'ten kaldırılır.

Dijital sertifika alma

Daha önce verdiğiniz Dijital sertifikaları almak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin, Denetim Masası'nı tıklatın ve sonra çift ınternet tıklatın.
 2. Içerik sekmesinde Personal'ı tıklatıp seçin ve Al'ı tıklatın.
 3. Parola kutusuna parolanızı yazın.

  Not:, Birden çok kez parolanızı girmeniz istenebilir.
 4. Sertifika, dosya için Al iletişim kutusunda, almak istediğiniz sertifikanın adını yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 5. Kapat'ı ve sonra Tamam'ı tıklatın.

Referanslar

Outlook Express'te, bir sayısal KIMLIK kullanma hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
168726Dijital olarak imzala ve Outlook Express'te iletileri şifreleme
Dijital sertifikalar ve ınternet Explorer'da, dijital kimlikleri, uygulamalar hakkında ek bilgi için Yardım menüsünde içindekiler ve dizin'i tıklatın, dizin sekmesini tıklatın, (tırnak işaretleri olmadan) "kişisel sertifika" yazın ve sonra Görüntüle'yi tıklatın. Outlook Express'te, Yardım menüsünde içindekiler ve dizin'i tıklatın, "oluşturma ve e-posta iletileri gönderme" seçeneğini tıklatın ve sonra da <a2>"güvenli iletiler nelerdir."</a2>'ı tıklatın

Güvenlik hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/Security/

Özellikler

Makale numarası: 179380 - Last Review: 5 Aralık 2003 Cuma - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook Express 4.01
 • Microsoft Outlook Express 4.0
 • Microsoft Outlook Express 4.01
 • Microsoft Outlook Express 4.0
 • Microsoft Internet Explorer 4.01 128-Bit Edition
 • Microsoft Internet Explorer 4.0 128-Bit Edition
 • Microsoft Internet Explorer 4.01 128-Bit Edition
 • Microsoft Internet Explorer 4.0 128-Bit Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB179380 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:179380
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com