CDO 1.x ile hata 8004010F "MAPı_E_NOT_FOUND"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 179639 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Birlikte çalışma veri nesneleri
[Birlikte çalışma veri nesneleri-[MAPI_E_NOT_FOUND(8004010F)]]
Bu hata iletisinin görüntülenmesini birkaç nedeni vardır. Bu makalede, bazı nedenleri ve çözümleri hatasının anlatılır.

Neden

Hatanın nedenleri listesi aşağıdadır:
 1. Kodunuzu, bir Active Server Pages (ASP) sayfasında çalışıyorsa, bir profil adı için oturum açma yöntemini profil ınternet ınformation Server (IIS) çalıştıran bilgisayarda kayıtlı değil geçirmeden.
 2. Varolmayan bir kaynağı kullanacak biçimde denemiş olabilirsiniz. Bu sorun oluşur: bir sunucu deneyin ya da var olmayan bir posta kutusuna oturum açmayı deneyin. Bu sorunun sık rastlanan nedenlerinden kopyalama ve örnek kod, sunucu ve posta kutusu değişkenleri değiştirmeden yapıştırma.
 3. Var olmayan bir alıcıya çözümlemeye çalışıyor olabilirsiniz.
 4. Öğeleri Folders.Item(searchValue) deyimi ile <a1>Klasörler</a1> koleksiyonundan alırken bir önceki öğeyi almaya çalışıyor olabilirsiniz.
 5. Bir Exchange sunucusuna karşı GetFreeBusy yöntemini kullanarak, içine henüz açmamış ya da, tüm randevular takvimde yok posta.
 6. Üzerinde groupwise posta göndermekte olduğunuz sırada, giden eriştiğinizde veya gönderme yöntemini çağırdığınızda bu hata iletisini alabilirsiniz.
 7. Alan (özelliği) kayıtlı değil, birlikte çalışma Veri Nesneleri'ndeki (1.1, 1.2, 1.21) bir nesne üzerinde (özelliği), bir alanın değerini ayarlamak çalışıyor olabilirsiniz.

Çözüm

Aşağıdaki çözümleri NEDEN bölümünde listelenen nedenlerden Bul.
 1. ProfileInfo parametre çağrısı bir özel profil adı yerine oturum açma yöntemini kullanmanız gerekir. Bu özellik, ASP sayfasının kullanıcı için bir profil programlama ile oluşturmanıza olanak sağlar.

  Kullanıcıya normalde profilleri sunucuda yoktur ve profilleri (1.1, 1.2, 1.21) tarafından CDO bulunamıyor için HKEY_CURRENT_USER yüklenebilmesi için kullanacağınız büyük bir olasılıkla bunun.
 2. Oturum açma yöntemini Session nesnesinin içinde kullanılan değişkenler için kodunuzu denetleyin. Çoğu ASP örnek kodu strProfileInfo adlı bir değişkeni içerir. Bu değişken, sunucu adı, posta kutusu adı ve satır besleme birleşimidir. Sunucu ve posta kutusu tanımlamak için değişkenler görünür ve kaynaklar Exchange Server çalıştıran bilgisayarda ve ağ üzerinde olduğundan emin olun.
 3. Alıcı olarak dikkat belirtilen. Bir ASP sayfasında CDO (1.1, 1.2, 1.21) geçersiz bir alıcı geçirirseniz, bu sorunu gidermek için tek alıcı yeniden girmek zorunda yoludur. Adres Defteri istemcideki çağrılamıyor.
 4. Öğeleri Folders.Item(searchValue) deyimi ile <a1>Klasörler</a1> koleksiyonundan alırken bir önceki öğeyi geri almak deneyin.

  Folders.Item(searchValue) ifade, bir ileriye doğru arama yapar. Bu nedenle, iki (2) klasörler aras?nda öğeyi geri almak için bu deyimi kullanın ve daha sonra aynı koleksiyonun önceki bir öğeye erişmek deneyin, hata alırsınız.

  Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Folders.Item deyimi <a1>Dizin</a1> parametresini kullanın. Klasör nesne derlemesinde belirtilen konumda Item(index) sözdizimi döndürür.

  Alternatif olarak, GetFirst yöntemi GetPrevious yöntemi, GetNext yöntemi ve FoldersCollection nesnesinin GetLast yöntemini kullanabilirsiniz.
 5. Serbest/meşgul bilgileri posta kutusu bir posta istemcisi kullanarak oturum ve en az bir randevu, posta kutusu için takvimdeki var kadar bir posta kutusu için kullanılamaz.

  Bu soruna yönelik üç geçici çözümler şunlardır:
  • Bazı serbest/meşgul bilgilerini posta kutusuna yazıldığından emin olmak için bir Outlook istemcisini kullanarak posta kutusuna oturum açın. Posta ilk kez oturum açtığınızda Outlook serbest/meşgul bilgilerini sırayla oluşturduğu bir randevu öğesi oluşturur.
  • Bir Exchange istemcisi'ni kullanarak posta kutusuna oturum Schedule+'ı başlatın ve Schedule+ tek başına başlatın. Bu, serbest/meşgul bilgilerini, posta kutusu oluşturur. Gerçekte, randevu oluşturmak zorunda değildir.
  • CDO (1.2, 1.21) serbest/meşgul bilgilerini, posta kutusu için oluşturulan yeni bir sınama randevu oluşturmak için kullanın.
 6. Üzerinde groupwise posta göndermekte olduğunuz sırada, giden eriştiğinizde veya gönderme yöntemini çağırdığınızda bu hata iletisini alabilirsiniz.

  Hatayı gidermek için aşağıdakileri kullanın:
  • Belirttiğiniz NoMail: = TRUE <a0>Session</a0> nesnesinin <a1>Logon</a1> yöntemine arama.
  • MAPI Kuyruklayıcı zaten GroupWise ileti deposuna gibi Outlook ile bağlı sonra çalışmıyor emin olun.
  Not Bu çözümler, ayrıca aşağıdaki çözebilir, GroupWise bir hesapta CDO (1.1, 1.2, 1.21) kullanarak, posta gönderme başka sorunlar:
  • Iletiyi gönderen, ancak metin ve ek yok.
  • Ileti gönderilmiş öğeler görünür, ancak hiçbir zaman alıcıya teslim edilir
 7. Yalnızca alan değeri ayarlamak yerine, alan var olmadığını varsayalım. Alanlar <a1>Ekle</a1> yöntemini kullanın koleksiyonu. Add yöntemi kullanarak, ekleyebilir hem de alan ve değeri aşağıdaki gibi ayarlayın.
  objMsg.Fields.Add &H00150040, 234
  Ekleme ve PR_EXPIRY_LIMIT (& H00150040) alan için değer ayarlanıyor önceki kod örneğini göstermektedir. Özellik varsa hata oluşmaz.

Referanslar

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
183094CDO (1.x) hata MAPI_E_NOT_FOUND özelliğinin ayarı değeri
183250CDO (1.x) hata: çalışma zamanı hatası '-2147221233' GetFreeBusy ile
195662Nasıl yapılır: Exchange ProfileInfo parametre ile oturum açın

Özellikler

Makale numarası: 179639 - Last Review: 5 Ekim 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Collaboration Data Objects 1.21
 • Microsoft Collaboration Data Objects 1.1
 • Microsoft Collaboration Data Objects 1.2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbcode kbfaq kbgrpdsmsg kbmsg kbole kbpending kbprb KB179639 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:179639
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com