Postupy obnovenia údajov z poškodených zošitov programu Excel 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 179871 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Microsoft Office Excel 2003 verziu tohto článku, pozri 820741.

Microsoft Excel 97 a staršej verzii tohto článku nájdete 142117.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Existuje niekoľko spôsobov, ktoré môžete použiť na obnovenie informácií z poškodené súbory. Tento článok popisuje tieto metódy a body vás na iné Microsoft Knowledge Base článkov, ktoré diskutovať metódy podrobnejšie.

Metódy na obnovenie údajov v poškodených súboroch programu Microsoft Excel

 • Uložte súbor vo formáte Hypertext Markup Language (HTML).
 • Používanie externých odkazov na prepojenie do porušeného súboru.
 • Použitie Vrátiť k uloženému dokumentu príkaz.
 • Ak z grafu prepojeného na porušený súbor, použitie makra na extrahovanie údaje.
 • Použitie makier Microsoft Excel súbor obnovy.
 • Otvorte súbor v programe Microsoft Word.
 • Otvorte súbor v programe Microsoft Excel Viewer.

DALSIE INFORMACIE

Uloženie súboru vo formáte Hypertext Markup Language (HTML)

Ak môžete otvoriť poškodený súbor programu Microsoft Excel, môžete "filtrovať" ho uložiť vo formáte HTML, súbor zavrieť a znovu otvoriť. Použite tento postup:
 1. Na Súbor ponuky, kliknite na tlačidlo Uložiť ako. V Typ súboru kliknite na, Webová stránka (*.htm, * .html).
 2. Podľa Uložiť, kliknite na tlačidlo Celý zošit, a potom kliknite na tlačidlo Uložiť.
 3. Zatvorte súbor.
 4. Súbor znova otvoríte v programe Excel.
 5. Na Súbor ponuky, kliknite na tlačidlo Uložiť ako. V Typ súboru kliknite na, Zošit programu Microsoft Excel. Zmeňte názov súboru vytvoriť novú "filtrované" kópiu bez ktorý nahradil pôvodnú.
Poznámka: Niektoré funkcie môžu byť stratený pri ukladaní vo formáte HTML.

Používanie externých odkazov na obnovenie údajov

Medzi najčastejšie metóda obnoviť informácie z poškodených súborov je extrahovať hodnoty zo súboru pomocou externých odkazov na prepojenie do súbor. Štruktúra súboru musí byť úplné; v opačnom prípade program Microsoft Excel informácie sa nedá prečítať.

Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
214253Spôsob prepojenia na údaje v spise, ktorý je poškodený v programe Excel 2000

Použitie príkazu vrátiť k uloženému dokumentu na obnovenie údajov

Ak upravujete zošit programu Microsoft Excel a súbor omylom stáva poškodený pred ste uložili zmeny do súboru, môžete originál zošitu obnoviť nasledovným postupom:
 1. Na Súbor ponuky, kliknite na tlačidlo Otvorené a vyberte názov súboru, ktorý upravujete. Všimnite si, že zobrazí dialógové okno s hlásením „Chcete sa vrátiť k uloženému dokumentu? ”
 2. Kliknite na položku ok.

  Súboru, ktorý upravujete sa vráti k poslednej uložené verzia súboru.

Použitie makra na extrahovanie údajov v grafe

V program Microsoft Excel verzia 5.0 a novším, môžu byť údaje načítajú z graf, aj keď údaje sú v externých hárka alebo zošita. Toto správanie môže byť užitočné v situáciách, kde sa od vytvorenia grafu alebo prepojený s iným súborom, ktoré je k dispozícii, alebo bol zničený v niektorých spôsobom.

Ak zdrojové údaje pre graf je stratené, môžete stále načítať údaje z grafu sám pomocou programu Visual Basic for Applications (VBA) makro.

Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
213814Makra na extrahovanie údajov z grafu

Použitie programu Microsoft Excel súbor obnovy makra obnoviť informácie

Ak otvoríte zošit v programe Microsoft Excel môžete použiť Microsoft Program Excel súbor obnovy makro nutnému opätovnému vytváraniu pracovných hárkov programu Excel, hárky makier vo formáte XLM, a modul hárkov v novom zošite. Toto makro tiež vytvorí súbor denníka tak že môžete identifikovať položky, ktoré spôsobujú problémy pri použití makra preniesť na nový pracovný hárok. Ak obnovenie súboru programu Microsoft Excel Makro zlyhá, zobraziť posledný zápis do súboru denníka určiť, ktoré položky spôsobuje problém a potom znova vytvoriť zošit bez túto položku.

Nájsť informácie o toto makro, alebo stiahnuť Toto makro, prejdite na Príručku Office Resource Kit, sa nachádza na nasledujúcej webovej lokalite Microsoft:
http://Office.Microsoft.com/en-us/ork2003/default.aspx

Otvorte súbor v programe Microsoft Word alebo program WordPad

Ak máte na počítači nainštalovaný konvertor programu Microsoft Excel, budete pravdepodobne môcť zošit programu Microsoft Excel otvoriť v programe Microsoft Word. Ak súbor nemá otvoriť v programe Microsoft Word, sa nebude schopná obnoviť hárky modulov, dialógové hárky, hárky s grafom, hárky makier alebo žiadne vložené grafy. Tiež, nebude vymáhať ani vzorce buniek, len výsledky tých vzorce, ktoré sú v súčasnosti v bunkách.

Zošit programu Microsoft Excel môžete otvoriť aj v programe WordPad. Ak súbor nemá otvorené, je možné obnoviť kódu jazyka Visual Basic v moduly a moduly tried. Hľadanie slov "Sub" alebo "Function" nájsť váš kód.

Otvorte súbor v programe Microsoft Excel Viewer

Ak program Microsoft Excel Viewer je nainštalovaný, je možné otvoriť Zošit programu Microsoft Excel v programe Microsoft Excel Viewer, skopírovať bunky, a vložiť bunky do nového zošita. Však nemôžete vymáhať modul hárky, dialógové hárky, hárky s grafmi alebo hárky makier. Tiež nemôžete obnoviť ani vzorce buniek; môžete obnoviť len výsledky vzorce, ktoré sú v súčasnosti v bunkách.

Ďalšie informácie o programe Microsoft Excel Viewer, navštívte nasledujúce Webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://Office.Microsoft.com/en-US/Assistance/HA011620741033.aspx
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 179871 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbdownload kbhowto kbmt KB179871 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:179871

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com