OL98: (IMO) Internet Mail hesabı kurma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 179950 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Not: yükleyin ve MSN Explorer sürüm 6 çalıştırırsanız, MSN POP3 e-posta hesabınız bir MSN Hotmail hesabına geçirilir. Outlook ve Outlook Express POP3 için yapılandırılmış varsa, artık yeni MSN e-posta iletilerinizi alırsınız.

Outlook MSN e-posta iletilerini almadığında ne yapmanız gerektiği hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

268732 OLEXP: Outlook MSN e-posta iletilerini almadığında

Not: Bu yordamlar yalnızca Outlook'u yalnızca Internet postası seçeneğiyle yüklediyseniz geçerlidir. Yükleme türünü belirlemek için Yardım menüsünde Microsoft Outlook hakkında'yı tıklatın. Yüklü yalnızca Internet postası seçeneği varsa, "Yalnızca Internet postası" bakın.

Microsoft Outlook ve Microsoft Outlook Express e-posta istemcileri arasındaki farklar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
257824 OL2000: Outlook ve Outlook Express arasındaki farklar
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Internet mail hesabınızı Outlook yalnızca Internet postası (IMO) yükleme için kurulur. Aşağıdaki konular ele alınmaktadır:
 • Yeni bir e-posta hesabı kurma
 • Internet Mail bilgi hizmetini yapılandırma
 • Hesap bilgilerinizi yapılandırmak
 • Bağlantınızı kurun
 • Yeni bir çevirmeli bağlantı oluşturma
 • Hesap bilgilerini değiştirme
 • Internet e-posta aktarma
 • Internet e-posta seçenekleri
IMO sürümünü ilk kez ve tek bir bilgisayarda birden çok bağımsız bir e-posta hesapları kurmak için çalıştırdığınızda, Outlook 98 ile kullanmak için yeni bir posta hesabı oluşturma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
179504 OL98: Yeni bir Internet hesabı yalnızca destekler (IMO) oluşturma

Daha fazla bilgi

Yeni bir e-posta hesabı kurma

Hesabı ayarlamak için hesap hakkında bilgi gerekir. Bu bilgiler, Internet hizmeti (ISS) veya e-posta sağlayıcısı tarafından sağlanır. Başlamadan önce aşağıdaki bilgileri edinin:
 • Gelen (POP3) ve giden posta sunucusu (SMTP) veya Internet posta Erişim Protokolü (IMAP) sunucusu adı
 • E-posta adı, hesap adı (e-posta adından farklıysa) ve hizmetiniz için parola
 • Internet erişimi olan bir yerel ağ veya Internet servis sağlayıcınıza çevirmeli ağ bağlantısı kullanma yeteneği
 • Internet servis sağlayıcınız tarafından sağlanan Internet ayarlarını varsa

Internet Mail bilgi hizmetini yapılandırma

Internet Mail bilgi hizmetini Outlook ile posta alıp göndermek için doğru şekilde yapılandırmanız gerekir. Bu bilgi hizmetini yapılandırmak için şu adımları izleyin:

Yeni bir hesap Ekle

Not: ISS'niz tarafından belirtilmediği sürece, tüm sunucu ve adres girişleri küçük harflerle yazılmalıdır. Parola ve hesap kimliği ISS'nizin belirtimlere olarak büyük/küçük harf duyarlı olabilir.
 1. Outlook'u başlatın ve Araçlar menüsünden hesaplar' ı tıklatın.
 2. Internet hesapları iletişim kutusunda Ekle' yi tıklatın ve sonra posta' yı tıklatın. Internet Bağlantı Sihirbazı hesap kurulum işleminde size yol gösterecektir.
 3. Adınız kutusuna, Görünen ad, gönderdiğiniz tüm posta iletilerinin görünmesini istediğiniz adı yazın ve sonra İleri' yi tıklatın.
 4. E-posta adresi kutusuna ISS tarafından size verilen adresi yazın. E-posta adresiniz genellikle bir ad ve ISS'niz tarafından ayrılan adı birleşimi biçimini alır, (@) simgesi ve nokta. Örnek someone@microsoft.combirinin adı öğedir ve microsoft.com hizmet sağlayıcısıdır. Yanıtla adresi tüm iletiler için adresidir. Posta yanıtların başka bir adrese gönderilmesini istiyorsanız, bu adresi Yanıt adresi kutusuna yazın ve İleri' yi tıklatın.

Sunucularını ayarlayın

E-posta sunucu adlarıaltında ISS'niz tarafından sağlanan bilgileri yazın:
 1. Posta sunucusu türünüzü seçin Gelen posta sunucum bir ___ sunucusudur liste. Postane Protokolü (POP3) sunucusu varsayılan seçenektir. Bilgisayarınıza karşıdan yüklemeden önce posta POP3 sunucusunda bulunur. Bu posta alma protokolünün Internet mail ile birlikte kullanılan en yaygın türüdür. Internet posta erişimi iletişim kuralı (ana bilgisayar sunucusunda posta görüntülemenize izin verir, ancak otomatik olarak posta bilgisayarınıza karşıdan yüklemez IMAP), diğer seçeneği olur.

 2. Gelen posta sunucunuzun adını yazın Gelen posta (POP3 veya IMAP) sunucusu kutu.

  Bu sunucu adı pop3.myispnet.net gibi bir ad biçiminde veya 222.133.22.3 gibi bir Internet Protokolü (IP) adresi biçiminde olabilir.
 3. Giden posta sunucusunun adını yazın. Giden posta (SMTP) sunucusu kutu.

  Bu sunucu adı smtp.myispnet.net gibi bir ad biçiminde veya 222.133.22.1 gibi bir IP adresi biçiminde olabilir. Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP), hem POP3 ve IMAP posta göndermek için kullanılır. İleri' yi tıklatın.

Hesap bilgilerinizi yapılandırmak

Internet Mail oturum açma, hesap bilgilerinizi aşağıdaki adımları izleyerek yapılandırın:
 1. POP hesap adınızı yazın.

  Bu bilgiler, Internet posta sunucusu hesap adıdır. ISS'niz bu posta kutunuzun adını çağırabilir. Bazı durumlarda bu bölümü e-posta adresinin sol tarafına hesap adı olabilir, (@) simgesi.
 2. Parolanızı yazın. Parola, posta sunucunuz anahtarıdır. Genellikle, kendi parola tanımlayın. ISS'niz bir ilk parola atanmış olabilir; Ancak, bu sürede değiştirmelisiniz.
 3. İleri' yi tıklatın. Bazı sunucular, güvenli parola doğrulaması (SPA) gerektirebilir. ISS tarafından belirtilen, seçmek için tıklatın Güvenli parola doğrulaması kullanarak oturum aç. Microsoft Network (MSN) SPA gerektirir.

Bağlantınızı kurun

Bağlantı türünü seçaltında posta alıp göndermek için kullanacağı yöntemi seçmek için tıklatın:
 • Yerel ağımı (LAN) kullanarak bağlan

  Varolan ağ bağlantınız Internet'e erişirken,'ı tıklatın Yerel ağımı kullanarak bağlan. Ağ yapılandırmanızın Internet erişimini desteklemesi gerekir. Bazı ağlar, proxy sunucuları ve Güvenlik Duvarı Internet erişimi denetlemek için kullanın. Daha fazla ayrıntı için ağ yöneticinize başvurun.
 • Internet bağlantımı el ile kuracağım

  Aynı anda birkaç Internet programları çalıştırmak için başlangıçta bir çevirmeli bağlantı veya üçüncü tarafa ait çevirici kullanarak Internet bağlantınızı kurmak,'ı tıklatın Internet bağlantımı el ile kuracağım. Bu yöntemi seçerseniz, bağlantıyı el ile sona erdirmek gerekir.
 • Telefon hattımı kullanarak bağlan

  E-postanıza erişmek için bir telefon hattı ve modem bağlantısı kullanıyorsanız,'ı tıklatın. Telefon hattımı kullanarak bağlan. Internet Mail Service, ISS'niz ile bir oturum oluşturmak bir çevirmeli ağ bağlantısı arar. ISS'nize oturum açıldığında, ISS'NİZİN posta sunucusuna bağlanmaya çalışır. Bu seçenek soluk görünüyorsa, kullanılamıyor. Bu Windows Çevirmeli Ağ özelliğinin bilgisayarınızda yüklü olmadığını gösterir.
Eğer seçtiğiniz Telefon hattımı kullanarak bağlan ve İleri' yi tıklatın listeden varolan bir bağlantı seçin veya yeni bir çevirmeli bağlantı oluşturabilirsiniz. ISS için önceden tanımlanmış varolan bir bağlantıyı kullanmak istiyorsanız,'ı tıklatın. Bir varolan çevirmeli bağlantıyı kullanve ardından listeden bağlantıyı tıklatın.

Şu anda bir çevirmeli bağlantı yoksa,'ı tıklatın. Yeni bir çevirmeli bağlantı oluştur, sonra da İleri' yi tıklatın.

Yeni bir çevirmeli bağlantı oluşturma

 1. Telefon numarası, Telefon numarası kutusuna ISS tarafından size sağlanacak numarasını yazın ve sonra İleri' yi tıklatın.
 2. Altında Kullanıcı adı ve parola, Kullanıcı adı kutusuna kullanıcı adınızı yazın. SEKME tuşuna basın ve parola kutusuna parolanızı yazın. Parola güvenliği için bir yıldız işareti ile maskelenir. İleri' yi tıklatın.
 3. Gelişmiş ayarlaraltında varsayılan ayarlardan farklı Internet bağlantınız hakkındaki bilgileri girin. Bu ayarlardan herhangi biriyle ilgili risklerin değilseniz, ISS'nize başvurun.
 4. ISS'niz gelişmiş ayarlarını belirlemediyseniz, Hayır' ı tıklatın ve sonra İleri' yi tıklatın.
 5. Bağlantı türü' nün altında Noktadan Noktaya Protokolü (PPP) veya Seri Hat Internet iletişim kuralı (SLIP)seçmek için tıklatın. Bu bilgiler, ISS'NİZİN gereksinimlerine bağlıdır. Noktadan Noktaya Protokolü en yaygın kullanılan bağlantı türüdür. İleri' yi tıklatın.
 6. Oturum açma yordamıISS oturum açma gerektiren herhangi bir özel yordamlar seçmek için tıklatın. İleri' yi tıklatın.
 7. IP adresikullanmak için ISS'nize talimat adresleme yöntemi seçmek için tıklatın.
  • ISS, Internet oturumları için kalıcı bir IP adresi atanmış,'ı tıklatın Her zaman aşağıdaki kullanın ve IP adresi kutusuna adresi yazın. Bu adres için 222.133.22.3 benzer bir biçimde olacaktır.
  • ISS bir adresi için oturum açtığınızda her zaman atar, seçmek için tıklatın Internet servis sağlayıcım otomatik olarak bir tane atar.
 8. DNS sunucusu adresi, ISS etki alanı adı hizmetleri sağlamak için kullandığı yöntemi seçmek için tıklatın.
  • ISS DNS sunucusu IP adresiyle sağlanırsa, seçmek için tıklatın Her zaman aşağıdaki kullanınve adresi ISS tarafından belirtilen sırada kullanarak uygun kutulara yazın. Birçok ISS yapılandırmasında iki sunucuları DNS yükleme yönetmek için kullanılır. Bu sunucular, birincil ve ikincil olarak atanabilir.
  • ISS DNS sunucusu IP adreslerini sağlamadı, seçmek için tıklatın Oturum açtığımda Internet servis sağlayıcım otomatik olarak bu ayarlar.
 9. İleri' yi tıklatın.
 10. Çevirmeli bağlantı adıaltında bu bağlantıyı tanımlayacak bir ad yazın. Kolay ad olarak, ISS adı kullanabilirsiniz. Bu bağlantı tamamlandıktan sonra Bilgisayarım'ı çift ve çevirmeli bağlantı klasörünü açmak için çift tıklatarak bulabilirsiniz.
 11. İleri' yi tıklatın ve ardından Sihirbazı kapatmak için Son ' u tıklatın.

Hesap bilgilerini değiştirme

Kurduğunuz, bilgi Araçlar menüsünde değiştirmek için hesaplar' ı tıklatın. Ayarlamış olduğunuz hesaplarının bir listesini görürsünüz. Bilgileri değiştirmek için şu anda varsa, hesabı listesinde tıklatın ve Özellikler' i tıklatın. Dört sekme göreceksiniz: Genel, sunucular, bağlantıve Gelişmiş.

Not: kişiler ileti göndermek için kullandığınız e-posta adresini değiştirmek için ISS'nize başvurun. ISS adresi değiştikten sonra da Outlook'ta oluşturduğunuz hesap bilgileri değiştirmeniz gerekir. Genel sekmesinde, ek olarak da kullanılan farklı olan diğer ayarları belirtilen e-posta adresini değiştirmeniz gerekir. Örneğin, ISS'niz hesap adınızı ve parolanızı veya gelen ve giden posta sunucularınızın değişmiş olabilir. E-posta adresinizi değiştirildikten sonra değiştirilmesi gereken belirli ayarlar hakkında daha fazla bilgi için ISS'nize başvurun.

Genel

Bu sekme, kurulmuş hesabın adını ve kullanıcı bilgilerinizi içerir. Hesap adının ne olmasını istediğiniz değiştirilebilir. Bu hesap için doğru e-posta adresi e-posta adresi olmalıdır. Yanlış ele, bazı SMTP sunucuları posta reddeder.

Sunucular

Yukarıda da açıklandığı gibi sunucunuzun ve oturum açma bilgileri içerir. Internet e-posta hizmet sağlayıcınız bu bilgileri sağlar. Alma, ancak e-posta POP3 ve SMTP sunucu bilgilerini yapılandırdıktan sonra e-posta gönderip göndermeyeceğinizi olanağınız varsa, sorun büyük olasılıkla, SMTP sunucusu ayarını veya nasıl bu sunucuda oturum değildir. Bazı SMTP sunucular güvenli kimlik doğrulaması için oturum açma veya oturum açma için bir parola ve kullanıcı hesap adını gerektirir. Bu durum e-posta hesabınızın sunucularıkaynaklandığından kuşkulanıyorsanız:
 1. Seçmek için tıklatın Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor onay kutusunu işaretleyin ve sonra Ayarlar' ı tıklatın.
 2. Giden posta sunucusu iletişim kutusunda, seçmek için tıklatın Kullanarak oturum aç radyo düğmesini ve sonra hesap adınızı ve parolayı yazın. Hesap adı ve parola kutuları.
 3. Seçmek için tıklatın Parolayı anımsama onay kutusunu tıklatıp işaretini değiştirin.
 4. Hesap özellikleri iletişim kutusunda Ayarlar sekmesine dönmek için Tamam ' ı tıklatın.
E-posta hesabınız için doğru ayarları belirlemek için Giden posta sunucusu iletişim kutusunda farklı ayarları kullanarak e-posta iletileri göndermek gerekebilir. ISS'niz, kullanıcı hesabı ve parola ayarları ile yardımcı olabilir.

Bağlantı

E-posta sunucusuna erişmek için kullandığınız bağlantı türüne (çevirmeli, yerel ağ veya el ile) tanımlar.

Gelişmiş

Hangi bağlantı noktalarına bağlanabilirliği, sunucu zaman aşımları, gönderme seçeneklerini ve iletilerin bir kopyasını sunucuda bırakmak isteyip Outlook'un kullandığı bilgileri içerir.

Bağlantı noktası bilgileri genellikle POP3 sunucusu için 110 ve 25 SMTP sunucusu için varsayılan ayardır. Diğer bağlantı noktalarının belirtilmesi gerekiyorsa, ağ ortamında olabilirsiniz ve posta sunucu yöneticinize başvurmalısınız.

Sunucu zaman aşımları Outlook yanıt alırsa posta sunucusuyla bağlantı denemesini durdurmadan önce geçmesi için izin verilen süre miktarını olur. Posta sunucunuza yavaş teslim yaşanıyorsa, sunucu zaman aşımı süresini artırmak isteyebilirsiniz. Bir dakika varsayılan ayardır.

Gönderme seçeneklerini büyük iletileri bölme daha küçük iletilere izin verir. İşlemin düzgün çalışması için izin verilip verilmediğini iletileri alındığında, rahatça. Bazı ISS ve e-posta yazılımı bu özelliği desteklemez ve bu dikkatle kullanmalısınız.

, İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak posta hesabınızdan karşıdan yükleyebileceğiniz ve iletilerin bir kopyasını sunucuda bırak ayarı sağlar. Bu kullanışlı bir bilgisayarda posta ana iş istasyonunuzdan uzaktayken teslim ediyor veya ev olacaktır. Ancak, posta kutunuzdaki öğeleri kaldırma olmadan sunucuda posta bırakırsanız, büyüklüğü artar.

Internet e-posta aktarma

Internet e-postanıza erişmek için üç yolu vardır:
 • Klavyenin üzerindeki F5 tuşuna basın.
 • Araç çubuğunda Gönder ve Al düğmesini tıklatın.
 • Araçlar menüsünde Gönder veya Gönder ve Al'ıtıklatın.

Klavye veya araç çubuğu

Klavyenin üzerindeki F5 tuşuna basarak, bağlantı türünü denetler, giden posta yükler ve sonra postanızı sunucudan yükler. Bir LAN bağlantısı üzerinden bağlıysanız, posta hemen akar. ISS'nize bir modem ile bağlanıyorsanız, çevirmeli ağ bağlantısı başlatmak ve bağlantı kurun. Posta ve sonra giden ve posta sunucusundan karşıdan yükleyin.

Araç çubuğunda Gönder ve Al'ı tıklatın, klavyenin üzerindeki F5 tuşuna basarak aynı etkiye sahiptir.

Gönder

Yalnızca Giden Kutusu'nda posta göndermek ve posta sunucusundan karşıdan istiyorsanız, Araçlar menüsünde, Gönder' i tıklatın.

Gönderme ve alma

Araçlar menüsünde Gönder ve Al' ın üzerine ve sonra bir hesap seçin. Birden çok e-posta hesabınız varsa, kullanmak istediğiniz posta hesabını seçebilirsiniz.

Internet e-posta seçenekleri

Araçlar menüsünde Seçenekler' i tıklatın ve sonra Posta biçimi sekmesini tıklatın. Outlook'un iletilerin görünümünü ve belirli biçimlendirme seçenekleri bu konuma ayarlayın.

İleti biçimi

ISS için uygun gönderme biçimi tıklatın. Düz metin varsayılandır. Outlook ayrıca aşağıdaki ileti biçimlerini destekler:
 • Microsoft Outlook Zengin metin
 • HTML
 • Microsoft Word (yüklüyse)
Outlook alınan ileti biçiminde otomatik olarak yanıt verir. Bazı Internet sunucuları değiştirmek veya ileti biçimleri kısıtlayın. ISS'NİZİN gereksinimlerine bakın ve biçime uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ve kaydırma ayarları karakter kodlamasını değiştirmek için Ayarlar ' ı tıklatın. Çok bölümlü Internet Posta Uzantıları (MIME) ve Uuencode Outlook tarafından desteklenen iki endüstri standardı olan. MIME standardı içinde Outlook Quoted Printable ve Base64 türlerine izin verir.

Not: tüm iletilere uygulanacak kodlama için bu seçenekleri belirtme. Düz metin ve HTML yalnızca ileti kodlama bu seçenekleri etkiler. Bunlar Microsoft Word Mail veya Outlook Zengin metin posta biçimleri üzerinde etkisi yoktur.

İçinde Otomatik olarak <x>gönderirken, karakter</x> Kaydır, <x>satır başına izin verilen karakter sayısı olduğu kullanmak istediğiniz değeri yazın. 76 Varsayılan değerdir. Bu değer, gereksinimlerinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. </x>

Posta teslimi

' I tıklatın Her <x>dakika</x> yeni iletileri denetleme. Varsayılan değer 10 dakikadır. İleti teslimi için zaman aralığı ayarlamak için bu seçeneği tıklatın. Bu hem modem ve ağ bağlantıları için geçerlidir.

Çevrimdışı çalışıyorsanız ve Internet servis Sağlayıcınıza bağlanmak için modem kullanın, seçmek için tıklatın Yeni iletileri denetlerken otomatik olarak Çevir onay kutusunu tıklatıp işaretini değiştirin. Bu seçeneğin seçilmesi, ISS'NİZİN numarasını çevirmek, bilgisayarınızın neden olur.

Çevrimdışı çalışıyorsanız ve Internet servis Sağlayıcınıza bağlanmak için modem kullanın ve Outlook posta gönderme ve alma bittiğinde otomatik olarak Internet bağlantısını kesmek istediğinizden, seçmek için tıklatın Gönderme ve alma bittiğinde bağlantıyı kes.

Referanslar

Windows 95'te çevirmeli ağ yapılandırma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
138789 Windows 95/98'de Internet'e bağlanma hakkında
148499 İRSALİYE ve PPP çevirmeli ağ ile arasındaki farklar
Outlook özel sağlayıcı ile kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
185268 OL98: (IMO) yapılandırma CompuServe Internet e-posta ile
Outlook bir kablo modem ile kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
189716 OL98: Kablo Modem Outlook'u kullanacak şekilde (IMO) yapılandırma

Özellikler

Makale numarası: 179950 - Last Review: 30 Mayıs 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbconfig kbhowto kbsetup kbmt KB179950 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 179950
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com