DOSYA: Visual Basic 5.0 Çalışma Zamanı Dosyaları Msvbvm50.exe ile Yükleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 180071 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Msvbvm50.exe, Visual Basic 5.0 ile oluşturulan tüm uygulamaların çalıştırılması için gereken Microsoft Visual Basic çalışma zamanı dosyalarının en son sürümlerini yükleyen ve kendiliğinden açılan bir dosyadır.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Msvbvm50.exe
Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklayın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alını
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın postalandığı tarihte kullanılabilir olan en güncel virüs algılama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Msvbvm50.exe, Visual Basic 5.0 Service Pack 2 ve Service Pack 3 ile gelen aşağıdaki dosyaları yükler:
  DOSYA      SÜRÜMÜ
  --------------------------
  Msvbvm50.dll  05.00.8244
  Oleaut32.dll  2.20.4118
  Olepro32.dll  5.0.4118
  Stdole2.tlb   2.20.4118
  Asycfilt.dll  2.20.4118
  Comcat.dll   4.71
				
Bu dosyalar, Visual Basic 5.0 ile oluşturulan tüm bileşen ve uygulamalar için temel bağımlılıklardır.

Msvbvm50.exe Dosyası Gerekli mi?

Msvbvm50.exe, Visual Basic uygulamalarını dağıtmak amacıyla Kur Sihirbazı yerine kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Örneğin, uygulamanız ActiveX denetimleri veya DLL dosyaları gibi bileşenler içeriyorsa, dağıtım amacıyla Uygulama Kurulum Sihirbazı veya üçüncü tarafa ait bir kurulum paketi kullanmalısınız. Ancak, Visual basic uygulamanız Msvbvm50.exe dosyasının içerdiği dosyaları kullanıyorsa, son kullanıcılara yürütülebilir (.exe) dosyayı ve Msvbvm50.exe dosyasını sağlayarak uygulamanızı dağıtabilirsiniz.

Uygulamanızın dağıtımı için ek dosyalar gerekip gerekmediğini belirlemek için, Kur Sihirbazı'nı kullanarak sınama amaçlı bir dizi kur dosyaları oluşturabilirsiniz. Oluşturulan Setup.lst dosyasının [Files] bölümünde yalnızca oluşturduğunuz .exe dosyası listelenirse, son kullanıcılar Msvbvm50.exe dosyasını çalıştırarak çekirdek çalışma zamanı dosyalarını yüklemek yoluyla uygulamanızı çalıştırabilirler. Ancak, [Files] bölümünde birden çok dosya bulunursa, dağıtım amacıyla Kur Sihirbazı'nı veya üçüncü tarafa ait bir kurulum paketi kullanmalısınız.

Msvbvm50.exe dosyasını, basit yürütülebilir dosyaları dağıtmanın yanı sıra aşağıdaki amaçlarla da kullanabilirsiniz:
 • Visual Basic uygulamalarının Internet'ten yükleme boyutlarını en aza indirmek için. Msvbvm50.exe dosyasını önceden çalıştırarak, kullanıcılarınız uygulamanızı Web'den çok daha hızlı yükleyebilirler.
 • Visual Basic'in veya bir Visual Basic uygulamasının kurulumu başarısız olduğunda sorun giderme adımı olarak.

  Kur işlemi, çekirdek dosyalardan biriyle ilgili bir hata iletisiyle başarısız olursa veya bir bileşen kaydı Kur sırasında başarısız olursa, hedef bilgisayardaki çekirdek dosyalar düzgün eşleşmiyor olabilir. Msvbvm50.exe'nin içerdiği dosyaların sürümleri hedef bilgisayardaki dosya sürümlerinden yeniyse, Msvbvm50.exe dosyasını Kur'dan önce çalıştırmak sorunu giderebilir.

Referanslar

Msvbvm50.exe dosyasının çalıştırılmasıyla giderilen bir soruna örnek için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
185992 : SORUN: Uygulama Başlatılırken "Çalışma Zamanı DLL Dosyasının Yanlış Sürümü" Hatası (Bu makale, henüz çevrilmemiş İngilizce içeriğe bağlantılar içerebilir)
Microsoft Internet Explorer kullanıcıları, Visual Basic 5.0 ile oluşturulan uygulamalar için gereken bazı ek ActiveX Denetimleri'ni ve DLL dosyalarını karşıdan yükleyebilir. Daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine bakın:
172991 : BİLGİ: Visual Basic 5.0 ile Dağıtılan CAB Dosyaları (Bu makale, henüz çevrilmemiş İngilizce içeriğe bağlantılar içerebilir)
Visual basic 6.0 çalışma zamanı dosyalarını içeren ve kendi kendine ayıklanan dosya hakkında ek bilgi için, lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine bakın:
192461 DOSYA: Visual Basic 6.0 Çalışma Zamanı Dosyaları VBRUN60.EXE ile Yükleniyor (Bu sayfa İngilizce olabilir)
Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

Özellikler

Makale numarası: 180071 - Last Review: 24 Haziran 2014 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Basic Control Creation Edition
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Learning Edition
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Professional Edition
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbproductlink kbappsetup kbfile kbinfo kbtophit kbwizard KB180071

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com