WD98: Oluşturduğunuzda, bir bölüm sonu ne olur

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 180273 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Word'deki bölüm sonunu sildiğiniz zaman, beklenmeyen sonuçlar alabilirsiniz.

Bu makalede, bir Word belgesi içinde bir bölüm sonunu sildiğiniz ne olacağını açıklar. Bu makalede saklar veya bölümün üstündeki özelliklerini korur, katıştırılmış bir kod bir bölüm sonu rolünde aklınızda bulundurun.

Daha fazla bilgi

Bölüm sonları ile çalışırken, basılamayan karakterleri görüntülemelidir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Araçlar menüsünde, Tercihler'i tıklatın ve sonra Görünüm sekmesini tıklatın.
  2. Olmayan yazdırma karakterleri altında ALL seçmek için tıklatın.
  3. Tamam'ı tıklatın.

Bölüm sonunun türünü belirleme

Word 98 Macintosh Edition bölüm türünü sonu, parantez içinde ekranınızdaki bölüm sonu sözcükleri sonra gösterilir. Değilse, bölüm sonu özelliklerini depolandığı budur. Ekranda belirtilen bölüm sonunun türünü özelliklerini (Bu, farklı türde bir bölüm sonu belirtilen olabilir) bir sonraki bölüm sonunu içinde depolanır. Belgenizdeki ek bölüm sonları, varsa, o bölüm sonu özelliklerini son paragraf işareti belgenin depolanır. Bölüm sonlarını saklar veya bölümün üstündeki özelliklerini korur, katıştırılmış bir kod görür.

Örneğin, sahip olduğunuz tek sayfalı bir belgeyi ve sayfayı aşağı yarı yol, bir tek sayfa bölüm sonu ekler ve sonra daha fazla belgenize sayfa 1 ', bir sonraki sayfa bölüm sonu, normal görünümde eklediğiniz, size aşağıdaki görürsünüz:
Bölüm sonu (tek sayfa)Bölüm sonu (sonraki sayfa)
Bölüm sonu (tek sayfa) üzerindeki ekleme noktasını yerleştirin, durum çubuğunu gösterir: sayfa 1, sn 1. Biçim menüsünden ilk bölümü, gerçek özelliklerini görmek için <a0></a0>, belgeyi tıklatın ve sonra Düzen sekmesini tıklatın. Bölüm başlangıç altında Word bölümü için yeni sayfa olduğunu gösterir. Bu bölüm sonu ayarları, gösterildiği ekranında, bölüm sonu (tek sayfa) veya ekleme noktasının bulunduğu bölüm sonunu aşağıdaki depolanır.

Bölüm sonu (tek sayfa) bölüm sonu (sonraki sayfa) arasındaki ekleme noktasını yerleştirin, durum çubuğunu gösterir: sayfa 3 saniye 2. Biçim menüsünden ikinci bölümünde fiili özelliklerini görmek için <a0></a0>, belgeyi tıklatın ve sonra Düzen sekmesini tıklatın. Bölüm Başlat altında Word bölümü için tek sayfa olduğunu gösterir. Bu bölüm sonu ayarları, ekleme noktanızın bulunduğu bölüm sonunu tıklatın veya bölüm sonu (sonraki sayfa) ekranda gösterildiği depolanır.

Bölüm sonu (sonraki sayfa) altındaki ekleme noktasını yerleştirin, durum çubuğunu gösterir: sayfa 4 saniye 3. Biçim menüsünden üçüncü bölümü, gerçek özelliklerini görmek için <a0></a0>, belgeyi tıklatın ve sonra Düzen sekmesini tıklatın. Bölüm başlangıç altında Word bölümü için yeni sayfa olduğunu gösterir. Bu bölüm sonu ayarlarını, (olduğundan belge içinde daha fazla bölüm sonları) içinde son paragraf işareti belgenin depolanır.

Not: BIR bölüm sonu sonraki sayfa <a0>Sayfa Yapısı</a0> iletişim kutusunun Düzen sekmesinde yeni bir sayfa tanımlanacaktır gibi Ekranınızda gösterilen.

Son ekranda, kısmına <a1>2</a1> (tek sayfa) biçimi <a1>3</a1> (sonraki sayfa) bölümünü biçimlendirmeyi değişecektir; bu nedenle, tek numaralı sayfa bölüm kayboldu ve ekranda, bölüm sonu (sonraki sayfa) doğru gösterilen bölüm sonu (sonraki sayfa) gösterilen bölüm sonunu silerseniz, bu anlamına gelir. Tek sayfa bölüm sonu etkin silindi ve son bölümü (sonraki sayfa) özniteliklerini, silinen bölüm sonunu yukarıdaki bilgilere uygulandı.

Bir bölüm sonunu silme

Bölüm sonunu sildiğiniz zaman, yukarısındaki metin biçimlendirmesini bölümü silin. Bu metin onu izleyen bölümün parçası haline gelir ve bu bölümün biçimlendirmesini varsayar.

Bölüm sonu silmek için şu adımları izleyin:
  1. Görünüm menüsünde, normal'i tıklatın.

    "Bölüm sonu (türü)" merkezine sözcükten çift noktalı çizgi bölüm sonunu gösterilir.
  2. Bölüm sonunu seçin, sonra bölüm sonunu kaldırmak için DELETE tuşuna basın.

Referanslar

Ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
180917WD98: Bölüm sonları hakkında genel bilgiler

Özellikler

Makale numarası: 180273 - Last Review: 4 Ekim 2002 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Word 98 for Macintosh
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB180273 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:180273
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com