Když server nereaguje, zobrazí se chyba o vypršení časového limitu připojení aplikace Internet Explorer

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 181050 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Když se připojíte k webu, který je spuštěn nějakou dobu předtím, než vrátí informace aplikaci Internet Explorer, zobrazí chybová zpráva.

Chybová zpráva 1
Chyba 10060 aplikace Microsoft Internet Explorer: Vypršel časový limit připojení.
Chybová zpráva 2
Aplikace Internet Explorer nemůže otevřít <webovou adresu> internetového serveru. Časový limit operace vypršel.
Chybová zpráva 3
Stránku nelze zobrazit. Nelze najít server nebo došlo k chybě serveru DNS.

Příčina

Aplikace Internet Explorer zavádí časový limit pro vrácení dat ze serveru. Ve výchozím nastavení má tento časový limit následující hodnoty:
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Internet Explorer 4.0 a Internet Explorer 4.015 minut
Internet Explorer 5.x a Internet Explorer 6.x60 minut
Internet Explorer 7 a Internet Explorer 860 minut

Pokud na serveru dochází k potížím, aplikace Internet Explorer nečeká na vrácení dat ze serveru neomezenou dobu.U aplikací, které přímo využívají rozhraní WinINet API, budou využity následující hodnoty ReceiveTimeout:

Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
WinINet.dll verze 4.x5 minut
WinINet.dll verze 5.x a 6.x60 minut
WinINet.dll verze 7.x a 8.x30 sekund

Verzi knihovny WinINet.dll můžete vyhledat v adresáři %windir%\system32.
Řešení

Pokud stránka nevrátí data během několika minut, řada uživatelů získá pocit, že došlo k potížím, a celý proces ukončí. Proto byste měli navrhovat procesy serverů tak, aby vracely data v průběhu přibližně pěti minut, aby uživatelé nemuseli dlouho čekat.

Obvykle je možné rozdělit dlouhé procesy na menší části. Další možností je, že server vrátí stavová data, a poskytne tak uživateli aktuální informace o procesu. Můžete navíc vytvořit dlouhý serverový proces využívající zprávy nebo asynchronní přístup, který vrátí uživateli řízení, jakmile je úloha odeslána, a pak uživatele informuje o dokončení dlouhého procesu.

Další informace

Důležité: Tato část, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které popisují úpravu registru. V případě úpravy registru nesprávným způsobem však mohou nastat závažné problémy. Proto vždy pečlivě kontrolujte, zda postupujete přesně podle těchto kroků. Jako dodatečnou ochranu registr před úpravami zálohujte. Potom můžete v případě problému registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322756 Postup zálohování a obnovení registru v systému Windows
Přestože společnost Microsoft tento přístup nedoporučuje, je možné změnit výchozí nastavení časového limitu pro aplikaci Internet Explorer.

Chcete-li, abychom změnili výchozí časový limit aplikace Internet Explorer na 5 minut za vás, přejděte k části Automatická oprava. Chcete-li tyto potíže vyřešit sami, přejděte k části Manuální oprava.

Automatická opravaChcete-li tyto potíže odstranit automaticky, klikněte na tlačítko nebo odkaz Opravit. V dialogovém okně Stažení souboru klikněte na položku Spustit a postupujte podle kroků v průvodci opravou.


Opravit tyto potíže
Microsoft Fix it 50600

Poznámky
 • Tato automatická oprava změní výchozí nastavení časového limitu pro aplikaci Internet Explorer na 5 minut.
 • Tento průvodce může být k dispozici pouze v angličtině. Tato automatická oprava však funguje i pro ostatní jazykové verze systému Windows.
 • Pokud právě nejste u počítače, který má tyto potíže, můžete opravu uložit na jednotku USB Flash nebo na disk CD a spustit ji v příslušném počítači později.

Poté přejděte k části Byly potíže vyřešeny?.Manuální oprava

Chcete-li změnit výchozí nastavení časového limitu pro aplikaci Internet Explorer ve verzi Internet Explorer 4.0 Service Pack 1 (SP1) nebo novější, postupujte takto:
 1. Spusťte Editor registru.
 2. Vyhledejte následující podklíč:
  HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings
 3. Do tohoto podklíče přidejte položku DWORD ReceiveTimeout s hodnotou (<počet sekund>)*1000. Chcete-li například změnit délku časového limitu na 8 minut, nastavte hodnotu položky ReceiveTimeout na 480000 (<480>*1000).
 4. Restartujte počítač.
Poznámka: Toto nastavení se stane novým globálním časovým limitem, který bude použit jako pro prohlížeč Internet Explorer, tak pro libovolnou aplikaci WinINet.

Byly potíže vyřešeny?

 • Ověřte, zda jsou potíže vyřešeny. Pokud ano, v této části již pro vás nejsou žádné potřebné informace. Pokud potíže přetrvávají, můžete kontaktovat podporu.
 • Uvítáme vaše názory. Chcete-li nám sdělit svůj názor nebo nahlásit potíže s tímto řešením, uveďte poznámky v blogu Fix it for me (Automatická oprava) nebo nám odešlete e-mail.

Odkazy

Další informace o vývoji webových řešení pro aplikaci Internet Explorer naleznete na následujících webech společnosti Microsoft:
http://msdn.microsoft.com/ie/

http://support.microsoft.com/iep

Vlastnosti

ID článku: 181050 - Poslední aktualizace: 27. února 2012 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0
 • Windows Internet Explorer 7
 • Windows Internet Explorer 8
Klíčová slova: 
kbenv kberrmsg kbnavigation kbprb kbmsifixme kbfixme KB181050

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com