Numer ID artykułu: 181050 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL181050
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

W przypadku nawiązywania połączenia z witryną sieci Web po pewnym czasie oczekiwania na zwrócenie informacji do programu Internet Explorer może zostać zwrócony jeden z następujących komunikatów o błędach.

Komunikat o błędzie 1
Błąd 10060 programu Microsoft Internet Explorer: upłynął limit czasu połączenia.
Komunikat o błędzie 2
Program Internet Explorer nie może otworzyć witryny internetowej <adres internetowy>. Upłynął limit czasu operacji.
Komunikat o błędzie 3
Nie można wyświetlić strony. Nie można odnaleźć serwera lub wystąpił błąd DNS.

Przyczyna

W programie Internet Explorer obowiązuje limit czasu oczekiwania na zwrócenie danych przez serwer. Domyślnie jest to następujący limit czasu:
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Internet Explorer 4.0 i Internet Explorer 4.015 minut
Internet Explorer 5.x i Internet Explorer 6.x60 minut
Internet Explorer 7 i Internet Explorer 860 minut

Jeśli na serwerze występują problemy, program Internet Explorer nie czeka w nieskończoność na zwrócenie danych przez serwer.Dla aplikacji korzystających bezpośrednio z interfejsu API WinINet obowiązują następujące wartości limitu czasu odbierania (ReceiveTimeout):

Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
WinINet.dll w wersji 4.x5 minut
WinINet.dll w wersjach 5.x i 6.x60 minut
WinINet.dll w wersjach 7.x i 8.x30 sekund

Wersję pliku WinINet.dll można odszukać w katalogu %windir%\system32.
Rozwiązanie

Użytkownicy zwykle rozumieją, że jeśli strona nie została zwrócona w ciągu kilku minut, oznacza to, że występuje problem, i samodzielnie zatrzymują ten proces. Dlatego procesy serwerów należy projektować tak, aby zwracały dane w ciągu około pięciu minut, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli długo czekać.

Długie procesy można zwykle podzielić na mniejsze fragmenty. Ewentualnie serwer może zwracać dane o stanie, aby informować użytkowników o procesie. Ponadto można tworzyć długie procesy serwerów oparte na komunikatach lub asynchroniczne, których mechanizmy zwracają sterowanie użytkownikowi od razu po przesłaniu zadania i powiadamiają go po zakończeniu długiego procesu.

Więcej informacji

Ważne W tej sekcji, metodzie lub w tym zadaniu podano informacje dotyczące modyfikowania rejestru. Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może jednak być przyczyną poważnych problemów. Dlatego należy uważnie wykonywać podane czynności. Aby zapewnić dodatkową ochronę, przed zmodyfikowaniem rejestru należy wykonać jego kopię zapasową. Dzięki temu w przypadku wystąpienia problemu będzie można przywrócić rejestr. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących wykonywania kopii zapasowej i przywracania rejestru, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322756 Jak wykonać kopię zapasową rejestru i przywrócić rejestr z kopii zapasowej w systemie Windows
Firma Microsoft nie zachęca do stosowania tego rozwiązania, ale można zmienić domyślne ustawienie limitu czasu w programie Internet Explorer.

Aby automatycznie zmienić domyślne ustawienie limitu czasu w programie Internet Explorer na 5 minut, przejdź do sekcji Automatyczne rozwiązywanie problemu. Aby samodzielnie rozwiązać ten problem, przejdź do sekcji Samodzielne rozwiązywanie problemu.

Automatyczne rozwiązywanie problemuAby automatycznie rozwiązać ten problem, należy kliknąć przycisk lub łącze Fix it. Następnie należy kliknąć przycisk Uruchom w oknie dialogowym Pobieranie pliku i wykonać kroki kreatora rozwiązywania problemu.


Rozwiąż ten problem
Microsoft Fix it 50600

Uwagi
 • Ta poprawka automatyczna zmieni domyślne ustawienie limitu czasu w programie Internet Explorer na 5 minut.
 • Ten kreator może być dostępny tylko w języku angielskim. Jednak ta poprawka automatyczna działa również w innych wersjach językowych systemu Windows.
 • Jeśli używany komputer nie jest tym, którego dotyczy problem, można zapisać to rozwiązanie w postaci poprawki automatycznej na dysku flash lub CD i uruchomić je na odpowiednim komputerze.

Teraz przejdź do sekcji Czy problem został rozwiązany?Samodzielne rozwiązywanie problemu

Aby zmienić domyślne ustawienie limitu czasu w programie Internet Explorer 4.0 z dodatkiem Service Pack 1 (SP1) lub w nowszej wersji, wykonaj następujące czynności:
 1. Uruchom Edytor rejestru.
 2. Odszukaj następujący podklucz:
  HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings
 3. W tym podkluczu dodaj wpis DWORD ReceiveTimeout o wartości (<liczba sekund>)*1000. Jeśli na przykład limit czasu ma wynosić 8 minut, ustaw dla wpisu ReceiveTimeout wartość 480000 (<480>*1000).
 4. Uruchom ponownie komputer.
Uwaga Wartość tego ustawienia jest nową globalną wartością limitu czasu w programie Internet Explorer i we wszystkich aplikacjach WinINet.

Czy problem został rozwiązany?

 • Należy sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem został rozwiązany, to koniec pracy z tą sekcją. Jeśli problem nie został rozwiązany, można skontaktować się z pomocą techniczną.
 • Prosimy o opinię. Aby przekazać opinię lub zgłosić jakiekolwiek problemy dotyczące tego rozwiązania, można zostawić komentarz w blogu Fix it for me (Automatyczne rozwiązywanie problemu) lub wysłać wiadomość e-mail.

Materiały referencyjne

Aby uzyskać więcej informacji o opracowywaniu rozwiązań opartych na sieci Web dla programu Internet Explorer, odwiedź następujące witryny firmy Microsoft w sieci Web:
http://msdn.microsoft.com/pl-pl/ie/

http://support.microsoft.com/iep

Właściwości

Numer ID artykułu: 181050 - Ostatnia weryfikacja: 27 lutego 2012 - Weryfikacja: 4.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0
 • Windows Internet Explorer 7
 • Windows Internet Explorer 8
Słowa kluczowe: 
kbenv kberrmsg kbnavigation kbprb kbmsifixme kbfixme KB181050

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com