Dosya uzantıları, C/C++ dosyaları olarak tanımak Visual C++ nasıl

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 181506 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Visual C++ tümleşik geliştirme ortamı (IDE) aşağıdaki dosya uzantılarına olarak C++ kaynak dosyalarını tanır: .c .cpp ve .cxx. Bazı durumlarda, bir programcının C++ dosyaları için diğer dosya uzantılarını kullanmak isteyebilirsiniz; örneğin, UNIX C++ kaynak dosyalarını .cc uzantısı genellikle kullanın.

Bu makaledeki adımları kullanarak diğer dosya uzantılarını taşıyan kaynak dosyalar, Visual C++ ıDE'NIN sözdizimi coloring, otomatik girintileme ve diğer kullanım geliştirmelerinin yararlanabilir. Bu makalede, C/C++ gibi dosyalar otomatik olarak derleyip C++ simgesini, bu dosyalar Windows Gezgini'nde ilişkilendirmek açıklamaktadır.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

Aşağıdaki yordam, .c .cpp ve .cxx dışında uzantıları C/C++ kaynak dosyası olarak tanımak Visual C++ IDE neden olur. Kayıt defteri ayarlarını değiştirerek, bu değişiklikleri içerir.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatmak için <a0></a0>:
 1. Developer Studio'nın çalışan tüm örneklerini kapatın.
 2. Başlat menüsünde Çalıştır ' ı tıklatın.
 3. Regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatmak için Tamam ' ı tıklatın.
Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, aşağıdaki dört adım bir C/C++ simgesiyle ilişkilendirmek her yeni dosya uzantısı için yineleyin. Bu adımlar, nasıl yapılır: .cc dosya uzantısı C++ kaynak dosya simgesiyle ilişkilendirmek gösterilmektedir:
 1. HKEY_CLASSES_ROOT sağ tıklatıp Yeni | anahtar.
 2. Anahtar adı görüntülenir; Yeni anahtar # 1 (zorunlu dönemdir) .cc için değiştirin.
 3. Yeni .cc anahtarı'nı tıklatın, sonra da Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin sağdaki bölmesinde <a1>Varsayılan</a1> çift tıklatın.
 4. Değer verisi</a0> alanına, cppfile yazın. Tamam ' ı tıklatın.
Not Bir dosya uzantısı C kaynak dosya simgesiyle ilişkilendirmek için <a0></a0>, yerine cppfilecfile kullanın. Değerleri hppfile ve hfile dosya uzantıları sırasıyla C++ ve C üstbilgi dosyası simgeleri ile ilişkilendirin. (Windows Gezgini'nde, ilgili simgeyi şimdi dosya uzantısıyla, 1 ile 4. adımda eklediğiniz eşlik. Simgeyi tıklatarak, Visual C++ başlatacak. Yalnızca henüz, ancak bunu.)

Anahtarları ve değerleri giriş anahtarının bulunan aşağıdaki adımları uygulayın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, kullanıcı ayarları başlangıç anahtarı Developer Studio için bulun. Çeşitli sürümleri için giriş anahtarının şöyledir:Sürüm 6.0 (Visual Studio 6.0 ile birlikte verilir)

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\DevStudio\6.0\
Sürüm 5.0 (Visual Studio 97 ile birlikte verilir)

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\DevStudio\5.0\
Sürüm 4.x

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Developer
Aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarının, belirtilen dosya uzantılarını (.cc gösterilen) C/C++ Derleyici aracını yüklemek IDE neden:

 1. Aşağıdaki anahtarların altında oluştur System\Components\Platforms bulun:
  Win32(ALPHA)\Tools\C/C++ Compiler for Alpha<BR/> Win32(PowerPC)\Tools\C/C++ Compiler for PowerPC<BR/> Win32(x86)\Tools\C/C++ Compiler for 80x86


  WinCE 2.0 yüklüyse, aşağıdaki anahtarları da olacaktır:
  Win32(WCE x86em)\Tools\C++ Compiler for 80x86em (Emulation)<BR/> Win32(WCE MIPS)\Tools\C/C++ Compiler Mips R4100<BR/> Win32(WCE SH)\Tools\C/C++ Compiler for SH<BR/>
 2. Bu anahtarların her birinin, Input_Spec adlı bir ayarı vardır. Çift Input_Spec; ardından, Değer verisi</a0> alanına varolan uzantılarla sonuna ; *.cc ekleyin. Tamam ' ı tıklatın.
Aşağıdaki kayıt defteri anahtarının sözdizimi renklendirme Akıllı girinti ve benzerleri için seçilen dosya uzantılarını belirler:

 1. Metin anahtarı bulun:
  Text Editor\Tabs/Language Settings\C/C++
 2. FileExtensions ayarını çift tıklatın; bilgi varolan uzantılarla sonuna ekleyin. Tamam ' ı tıklatın.
 3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın.
 4. Developer Studio'yu ve yeni bir dosya oluşturmak veya varolan bir eklemiş uzantılarını ile açın. Sözdizimi coloring ve otomatik Girintileme, etkin olması gerekir.
Not Yeni uzantılar, Dosya menüsünden ' ı tıklattığınızda Dosya türü listesinde görünmez. Kullanım tüm dosyalar (*. *) standart olmayan uzantılı dosyaları görüntülemek için. Alternatif olarak, Windows Gezgini'nde dosyayı çift tıklatın; bunun Visual C++ yükler, dosyanın pencerenin içinde sağ tıklatın ve Project içinde dosya Ekle dosya, bir projeye eklemek için seçin.

Not Geliştirici Studio'dan oluşturulan dış makefiles doğru kesmesi kuralları için yeni dosya uzantılarına sahip olmaz. Kesmesi kuralları makefile içinde kopyalama ya da varolan kuralları tarafından eklenmiş olması gerekir (örneğin SONEKLERINI: .cc makefile başında ekleme ve kopyalama. cpp.obj: kural oluşturmak için bir. cc.obj: kuralı), veya TOOLS.INI dosyasında kuralları ekleyerek.

C/C++ Derleyici aracı için yukarıdaki adımları eklenen dosya uzantılarını IDE başlar, ancak derleyici kaydedilip C veya C++ gibi dosyayı derlemeye bilmeniz gerekir. Derleyici normalde .c dosyalarını C derler ve .cpp ve C++ olarak .cxx derler. Diğer tüm uzantıları için derleyici açık bir parametre gerekiyor: C++ gibi dosyalar C, /TP derlendiğinden gibi dosyaları /TC derler. Özel uzantılı dosyaları içerir, her proje, bir açık /TC veya /TP parametresi gerekir. Aşağıdaki adımlar, bunun nasıl yapılacağı gösterilmiştir:
 1. Bir proje Developer Studio açın.
 2. Proje menüsünde, Ayarlar ' ı tıklatın.
 3. Görüntülenen iletişim kutusunda, yapılandırma ve bir proje seçin (yapmak seçin Tüm yapılandırmalar ya da birden fazla proje).
 4. C/C++ sekmesini tıklatın.
 5. Alt Proje seçenekleri metin kutusunda /TP/TC listelenen seçenekleri sonuna ekleme.
 6. Her yapılandırma ve açık bir derleme türü ayarlanması gereken çalışma alanındaki her proje için 3 ile 5 arasındaki adımları yineleyin. Tamam ' ı tıklatın.
Not Uyarılar D4024 ve D4027 VC ++ 6.0 ile yine de, /tp"file.cc kullanma" ve /Tc"file.cc" oluşturur. Ancak, burada belirtilen kayıt defteri değişikliklerini dosyayı düzgün belirtilen türü derlendi. Bu örnekte uyarıları göz ardı.

Bu ayarı kabul eder, C veya C++ (/TP) proje CL derleyici aracı tarafından oluşturulan TÜM kaynak dosyalarını (/ TC) dosyaları (proje seçenekleri, her dosya için ayrı ayrı düzenlenemez). Tüm proje, şimdi C++ derleyicisi ya da C Derleyici kullanır. Bir proje olarak C++ tek tek dosyalar veya C kaynak dosyalarını işleme için <a0></a0>, /tp < kaynak dosyası > kullanın. veya /Tc < kaynak dosyası > ayarlar. Bkz: Derleyici ayarlarının kullanımı hakkında daha fazla bilgi BAşVURULAR.

Gerekirse, bir özel oluşturma adımı ile tek bir dosyaya özel ayarları C/C++ Derleyici (CL.EXE) başlatabilirsiniz. Özel bir derleme adımı açıkça derleyici seçenekleri listelendiği gerektirdiği için daha az tercih budur. BAŞVURULAR, bir özel bir derleme adımı ekleme yönergeleri için çevrimiçi belgelere bakın.

Referanslar

Derlemek ve bağlama, visual C++ Programcı Kılavuzu) ayrıntıları, derleyici başvurusu.

Developer Studio ortamı Kullanıcı Kılavuzu, visual C++ ile çalışma, projeler, BANA nasıl musunuz... Konu: bir derleme işlemi özelleştirme, projeler çalışma.

Özellikler

Makale numarası: 181506 - Last Review: 2 Kasım 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Studio 97 Service Pack 3
 • Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Visual C++ 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Visual C++ 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Visual C++ 4.1 Aboneliği
 • Microsoft Visual C++ 4.2 Enterprise Edition
 • Microsoft Visual C++ 6.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Visual C++ 4.2 Enterprise Edition
 • Microsoft Visual C++ 5.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Visual C++ 4.2 Professional Edition
 • Microsoft Visual C++ 4.2 Professional Edition
 • Microsoft Visual C++ 5.0 Professional Edition
 • Microsoft Visual C++ 6.0 Professional Edition
 • Microsoft Visual C++, 32-bit Learning Edition 6.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbregistration kbcompiler kbfaq kbhowto kbide KB181506 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:181506

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com