Açıklama PCI veri yolu IRQ yönetimi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 182604 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Donanımla ilişkili sorunlar bu makalede anlatılmamışsa, lütfen aşağıdaki Microsoft Web sitesinde donanım sorunlarıyla ilgili diğer makalelere bakın:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede Peripheral Component ınterconnect (PCI) veri yolu kesme isteği (IRQ) yönetimi.

Daha fazla bilgi

Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2), Windows 98, Windows 98 ikinci sürüm ve Windows Millennium Edition (Me), PCI veri yolu IRQ yönetimi için destek sağlar. PCI veri yolu IRQ Yönetimi kullanarak Windows dinamik olarak veya atayabilirsiniz "PCı aygıt PCI veri yolu ırq steer". Microsoft Windows 95 (perakende sürümü) ve Microsoft Windows 95 OEM Service Release 1 (OSR1) desteği PCI veri yolu IRQ yönetimi için sağlamaz olduğunu unutmayın.

ISA ve PCI ırq'ları

Birden çok Endüstri Standart Mimarisi (ISA) aygıtları, bir ISA IRQ paylaştırılamaz; ancak, birden çok PCI aygıt bir PCI IRQ paylaşabilirsiniz. Bir PCI veri yolu kullanan bilgisayarlarda 16 standart ırq'lar, PCI veya ISA moduna programlanabilir. IRQ için her iki modda anda programlanan edemiyor.

ırq PCI aygıt için atanmış nasıl

Temel giriş/çıkış sistemi (BIOS), ırq PCI aygıtlarının Windows 95 (perakende sürümü) ve OSR1 atar. OSR2 ve Windows 98, Windows 98 ikinci sürüm ve Windows Me, Windows'da PCI veri yolu IRQ yönetimi devre dışı bırakıldıysa BıOS'UN PCI aygıt için ırq atar, ancak Windows PCI veri yolu IRQ yönetimi etkin, PCI aygıt için ırq atar. IRQ yönetimi özelliği etkinleştirildiğinde, BıOS'UN hala ırq PCI aygıtlarının atar ve, Windows bu ayarları değiştirebilirsiniz olsa da, genellikle yok.

CardBus kartı ve OSR2

PCI R3 kişisel bilgisayar bellek kartı Uluslararası Birliği (PCMCIA) kart (CardBus kartı) yaygın ISA R2 PCMCIA kartları çok benzer. CardBus kartı 32-bit adresleme kullanın ve PCI-türü paylaşılabilir bir IRQ gerektirir. ISA türü ile 16-bit adresleme R2 PCMCIA kartlarını kullanmak olmayan - paylaşılabilir IRQ. Işletim sistemi, PCI veri yolu IRQ yönetimi, Tak ve Kullan kaynakları rebalances, PCI ırq reprogram esnekliği sağlar. PCI veri yolu IRQ yönetimi olmadan, Windows kaynak çakışmaları çözmek için yalnızca Tak ve Çalıştır ISA ırq rebalance.

Bana nasıl OSR2 ve Windows 98, Windows 98 ikinci sürüm ve Windows kullan PCI veri yolu IRQ yönetimi

PCI veri yolu IRQ yönetimi Windows 98, Windows 98 ikinci sürüm ve Windows Me'de PCI kesmesi, Tak ve Kullan PCI ve ISA kaynakları Tak ve Kullan özellikli olmayan ISA aygıtları geçici rebalancing zaman reprogram esnekliği sağlar. Windows 95 (perakende sürümü) ve OSR1 PCI ve ISA ırq Tak ve Kullan aygıtlarının Tak ve Kullan özellikli olmayan ISA aygıtları kaynak çakışmaları çözmek için geçici rebalance edemiyor.

Örneğin, bilgisayarınızın BıOS'UNU Tak ve Kullan özellikli olmayan ISA kartları uyumlu işletim sistemi, PCI veri yolu IRQ yönetimi yok ve BIOS, bir PCI aygıtı IRQ 10 olarak ayarladı, IRQ 10 için yapılandırılmış bir Tak ve Kullan özellikli olmayan ISA aygıt eklediğinizde, kaynak çakışması olabilir.

Ancak, ile PCI veri yolu IRQ işletim sistemi yönetimi bu IRQ kaynak çakışması çözebilirsiniz. Işletim sistemi bunun için <a0></a0>:
 • PCI aygıtı devre dışı bırakır.
 • PCI IRQ, örneğin, IRQ 11 için boş bir IRQ reprograms.
 • Bir IRQ tutucusu IRQ 11'e atar.
 • PCI aygıt için IRQ 11 taşır.
 • IRQ ISA IRQ için 10 reprograms.
 • IRQ 10 IRQ tutucusu kaldırır.

IRQ sahibi

Aygıt Yöneticisi'nde sistem aygıtları</a1> dalını görüntülediğinizde PCI yönetimi için bir IRQ sahibi görüntülenebilir. PCI yönetimi için bir IRQ sahibi, IRQ PCI moduna programlanan ve en kısa zamanda ISA aygıtları için PCI aygıt şu anda IRQ kullanıyor olsanız bile kullanılamaz olduğunu gösterir. PCI-modu için programlanmış ırq'ları görüntülemek için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra Sistem'i çift tıklatın.
 2. Aygıt Yöneticisi sekmesini tıklatın.
 3. Sistem aygıtları dalını çift tıklatın.
 4. IRQ sahibi, PCI, görüntülemek istediğiniz yönetimi için çift tıklatın ve sonra kaynaklar</a0> sekmesini tıklatın.

Bilgisayarınızı IRQ yönetimi kullanan, olmadığı nasıl belirlenir

IRQ Yönetimi bilgisayarınızı kullanıp kullanmadığını belirlemek için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra Sistem'i çift tıklatın.
 2. Aygıt Yöneticisi sekmesini tıklatın.
 3. Sistem aygıtları dalını çift tıklatın.
 4. PCI yol ' ı çift tıklatın ve sonra IRQ yönetimi sekmesini tıklatın. IRQ yönetimi etkin veya Devre dışı IRQ yönetimi bırakıldı ayarları görmelisiniz.
Not: PCI veri yolu IRQ yönetimi OSR2'te varsayılan olarak devre dışıdır. Kullandığınız OSR2 ve IRQ yönetimi devre dışı bırakılır, IRQ yönetimini kullan onay kutusunu IRQ yönetimini sekmesinde seçili olduğunu doğrulayın.

IRQ yönetimi Aygıt Yöneticisi'nde aşağıdaki nedenlerden biriyle devre dışı olarak görüntülenebilir:
 • BIOS işletim sistemi tarafından sağlanmalıdır IRQ yönlendirme tablosu eksik veya hatalar içeren olur. IRQ yönlendirme tablosu, anakart PCI ırq'ları için nasıl yapılandırılacağı hakkında bilgi sağlar.
 • The IRQ yönetimini kullan onay kutusu seçilidir.
 • IRQ tablosu korumalı mod PCIBIOS 2.1 gelen çağrı onay kutusu seçilidir.
 • Bilgisayarınızın BIOS, PCI veri yolu IRQ yönetimi desteklemiyor. Daha fazla bilgi için BıOS'UNUZU üreticisine başvurun.

Özellikler

Makale numarası: 182604 - Last Review: 22 Ocak 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Millennium Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB182604 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:182604

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com