SecondLevelDataCache, ayrıntılı açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 183063 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, aşağıdaki kayıt defteri anahtarının anlatılmaktadır:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager \Memory Management\SecondLevelDataCache

REG_DWORD Range: Kilobytes 0, 1 -cache size Default: 0 (256K)

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

SecondLevelDataCache ikincil veya L2 önbelleği olarak da bilinir işlemci önbelleğinin boyutunu kaydeder. Bu girdinin değerini 0 ise, sistem L2 önbellek boyutu platformu için Donanım Soyutlama Katmanı'ndan (HAL) almaya çalışır. Başarısız olursa, bu varsayılan L2 önbellek boyutu 256 KB kullanır. Bu girdinin değerini 0, BT değil ise, bu değeri L2 önbellek boyutu kullanır. Bu girdi, önbellek boyutu bilgileri Bilgisayar HAL L2 önbellek algılayamadığı için ikincil bir kaynak olarak tasarlanmıştır.

Bu donanım için ilişkili değildir; yalnızca L2 önbelleklerinin doğrudan eşleştirilmiş olan bilgisayarlar için yararlıdır. Pentium ıı ve daha sonraki bir işlemci doğrudan-eşlenen L2 önbelleklerinin yetkiniz yok. Çok sayıda L2 önbellek çakışması yok; böylece SecondLevelDataCache performans için yeterli bellek (64 MB'DEN) daha eski bilgisayarlarla belirli durumlarda yaklaşık yüzde 2 tarafından tarafından Saçılmanın fiziksel sayfaları daha iyi adres alanını artırabilirsiniz. Büyük olasılıkla SecondLevelDataCache, 2 MB yerine 256 KB (2 MB L2 önbelleği bilgisayarda yüklü olduğunda) ayarlama hakkında 0.4 yüzde bir performans ceza gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 183063 - Last Review: 31 Ekim 2006 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB183063 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:183063

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com