Zapnutie kvót priestoru na disku v systéme Windows 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 183322 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Kvóty priestoru na disku poskytujú správcom spôsobom obmedziť využívanie miesta na disku na zväzku. Ak chcete nastaviť kvóty, musíte mať práva správcu a zväzok musí byť naformátovaný pomocou systému súborov NTFS. Tento článok popisuje, ako môžete nastaviť kvóty priestoru na disku zväzku systému súborov Windows NT (NTFS) v systéme Windows 2000.

DALSIE INFORMACIE

Nastavenie kvóty na zväzku NTFS

Kvóty priestoru na disku sú založené na vlastníctve súboru a sú nezávislé od umiestnenie priečinka používateľa súborov v rámci objemu. Napríklad, ak používatelia presunúť svoje súbory z jedného priečinka do druhého na tom istom zväzku, množstvo nimi využitého miesta sa nemení. Avšak, ak používatelia skopírujú svoje súbory do iného priečinka na tom istom zväzku, množstvo nimi využitého miesta zdvojnásobí. Ak jeden používateľ vytvorí 200 kilobajtov (KB) súbor a iný používateľ prevezme vlastníctvo tohto súboru, prvý užívateľ disku použitie zníži o 200 KB a druhý používateľ disku použite zvýši 200 KB.

Môžete nastaviť kvóty priestoru na disku obmedziť veľkosť diskového priestoru, používatelia majú prístup oblasť, ktorá používa systém súborov NTFS. Postupujte nasledovne:

POZNÁMKA: Nemôžete zapnúť kvóty priestoru na disku na oblasť, ktorá nepoužíva systém súborov NTFS. Informácie o tom, ako konvertovať oblasť, ktorá nie je pomocou NTFS, preštudujte si vydaniu systému Windows 2000.
 1. Dvakrát kliknite na Tento počítač.
 2. Kliknite pravým tlačidlom na oblasť, na ktorej chcete nastaviť kvóty priestoru na disku, a kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 3. Na Kvóty karte, kliknite na tlačidlo Povoliť spravovanie kvóty začiarkavacie políčko.
 4. Ak chcete všetky nových používateľov na prístup k neobmedzené množstvo miesta na disku, kliknite na tlačidlo Neobmedzujú na disku.

  Ak chcete všetky nových používateľov na prístup k obmedzené množstvo miesta na disku, kliknite na tlačidlo Obmedziť priestor na disku na, a potom zadajte množstvo miesta na disku (v megabajtoch (MB) alebo KBs). Ak chcete, aby upozornenie sa zobrazí, keď používateľ je takmer dosiahnuť jeho / jej limit kvóty, kliknite na tlačidlo Nastaviť varovania úrovni, a potom zadajte veľkosť diskového priestoru (v MB alebo KB), ktoré možno použiť pred zobrazí sa varovná správa.
 5. Ak chcete nastaviť vlastné diskovú kvótu pre používateľa, kliknite na tlačidlo Položky kvóty.
 6. Na Kvóty ponuky, kliknite na tlačidlo Nová položka kvóty.
 7. DOMÉNA\meno, zadajte "<domain>\<username>" (bez úvodzoviek), kde <domain>je Windows pre doménu na ktorej používateľ má účet a <username>je používateľa, pre ktorého nastavujete kvótu priestoru na disku. </username></domain></username></domain>
 8. Ak chcete používateľovi prístup pre neobmedzené množstvo miesta na disku, kliknite na tlačidlo Neobmedzujú na disku.

  Ak chcete používateľovi prístup na obmedzené množstvo miesta na disku kliknite na tlačidlo Obmedziť priestor na disku na, a potom zadajte množstvo miesta na disku (v MB alebo KB). Ak chcete upozornenie sa zobrazí, keď používateľ je blízko k dosiahnutiu jeho alebo jej limit kvóty, kliknite Nastaviť varovania úrovni, a potom zadajte veľkosť diskového priestoru (v MB alebo KB), ktoré možno použiť pred zobrazí sa varovná správa.
 9. Kliknite na položku ok.
 10. Na Kvóty ponuky, kliknite na tlačidlo Zatvorte.
 11. Kliknite na položku ok, a potom kliknite na tlačidlo ok opäť keď sa zobrazí výzva na zapnutie kvót priestoru disku.

Ďalšie možnosti podľa kvóty priestoru na disku

 • Odmietnuť priestor na disku používateľom, ktorí prekročili Limit kvóty -Používatelia, ktorí prekročili limit kvóty zobraziť chybové hlásenie „disku dostatok miesta"zo systému Windows a nemôže písať ďalšie údaje zväzku bez odstránenia alebo presunutia niektorých existujúcich súborov z nej.

  Jednotlivé programy určiť vlastné chýb pre túto podmienku. K programu, zdá sa, že zväzok je plný. Ak zrušíte začiarknutie tohto políčka, používatelia môžu prekročili limit kvóty.

  Zapnutie kvót a neobmedzovanie používania priestoru na disku sú užitočné, ak nechcete zamedziť prístup používateľov k zväzku ale chcete sledovať používania priestoru na disku na základe jednotlivých používateľov. Môžete tiež určiť, či sa do denníka udalosť, keď používatelia prekročia svoju úroveň upozornenia kvóty alebo limit kvóty.
 • Obmedziť priestor na disku na -Zadajte veľkosť diskového priestoru, ktoré nových používateľov zväzku sú povolené používať a veľkosť diskového priestoru, ktorý sa musí použiť pred udalosť sa zapíše do systémového denníka.

  Správcovia môžu tieto udalosti zobraziť v programe Zobrazovač udalostí. Môžete použiť desatinné hodnoty (napríklad 20.5) na disku a úrovní upozornenia, vyberte vhodné jednotky z kvapka-down zoznamu (napríklad KB, MB, GB, atď.).
 • Denník udalostí, keď používateľ prekročí Limit kvóty -Ak sú zapnuté kvóty, udalosť sa zapíše do systémového denníka na lokálnom počítači vždy, keď používateľ prekročí limit svojej kvóty. Správcovia môžu tieto udalosti zobraziť v programe Zobrazovač udalostí, filtrovanie typy udalostí disku.
 • Denník udalostí, keď používateľ prekročí úroveň upozornenia -Ak sú zapnuté kvóty, udalosť sa zapíše do systémového denníka na lokálnom počítači vždy, keď používatelia prekročia svoju úroveň upozornenia kvóty. Správcovia môžu tieto udalosti zobraziť v programe Zobrazovač udalostí, filtrovanie typy udalostí disku.

  Po zapnutí kvóty priestoru na disku na zväzku, všetci používatelia s Zápisový prístup k objemu, ktorí nie prekročili svoj limit kvóty môžete ukladať údaje na zväzku. Prvýkrát používateľ zapisuje údaje na zväzok s povolenými, predvolené hodnoty pre limit priestoru disku a úrovne pre upozornenie automaticky prideľuje systému kvót. Konto správcu nie je súčasťou systému kvót.

Vlastnosti

ID článku: 183322 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbhowto kbmt KB183322 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:183322

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com