FAT32 dosya sisteminin kısıtlamaları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 184006 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalede Microsoft Windows XP sürümü için bkz: 314463.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. Windows 2000 desteği 13 Temmuz 2010 biter. , Windows 2000 Destek son çözüm merkezi Windows 2000'den yükseltme stratejinizi planlama için bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için bkz: Microsoft Destek Ömrü ilkesi.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Windows işletim sistemleri ile FAT32 dosya sisteminin kısıtlamaları anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Windows işletim sistemlerinde FAT32 dosya sistemini kullanan aşağıdaki sınırlamalar bulunmaktadır:
  • Kümeler 64 kilobayt (KB) olamaz veya daha büyük. Kümeler 64 KB olsaydı veya daha büyük, bazı programlar (örneğin, kurulum programları) disk hesaplamak Yanlış alan.
  • Bir birimi FAT32 dosya sistemini kullanmak için en az 65.527 küme içermesi gerekir. Az 65.527 küme ile sona eriyor, FAT32 dosya sistemini kullanan bir birimdeki küme boyutunu artırılamıyor.
  • FAT32 dosya sistemini kullanan bir birimdeki küme sayısı 268.435.445. En çok 32 KB ile dosya ayırma tablosu (FAT) alan ile küme başına, bu bir en büyük disk boyutu 8 terabayt (TB) karşılık gelir.
  • ScanDisk aracını Microsoft Windows 95 ve Microsoft Windows 98 ile birlikte bir 16-bit program değildir. Bu tür programlar blok en büyük ayırma boyutu 64 KB daha az 16 MB'lık tek bir belleğe sahip. Bu nedenle, Windows 95 veya Windows 98 ScanDisk aracını 16 MB'tan daha büyük bir FAT boyutu 64 KB'daha az olan birimleri FAT32 dosya sistemini kullanarak işleyemiyor. FAT32 dosya sistemini kullanan bir birimdeki bir FAT girişi 4 bayt kullanır, bu nedenle ScanDisk (ayrılmış kümeleri de dahil) birden fazla 4,177,920 kümelerini tanımlayan FAT32 dosya sistemini kullanan bir birimde FAT işleyemiyor. FATs, kendilerini bu çalışır, her küme en fazla 32 KB, 127.53 gigabayt (GB) birim boyutuna dahil olmak üzere.
  • FAT boyutu 64 KB daha az 16 MB'tan daha büyük sona eriyor, FAT32 dosya sistemini kullanan bir birimdeki küme boyutunu azaltamazsınız.
  • Windows 2000'de FAT32 dosya sistemini kullanan boyutu 32 GB'den büyük bir birimini biçimlendiremezsiniz. Windows 2000 FastFAT sürücüsü bağlayabilir ve (başka kısıtlamalar) FAT32 dosya sistemini kullanan 32 GB'den daha büyük birimleri destekler, ancak Format aracını kullanarak bir tane oluşturamazsınız. Bu davranış tasarımdan kaynaklanır. 32 GB'den daha büyük bir birim oluşturmanız gerekiyorsa, bunun yerine NTFS dosya sistemini kullanın.
Not: 32 GB'tan büyük bir FAT32 bölümü biçimlendirmek çalışırken aşağıdaki hata ile işlem sonuna yakın biçimi başarısız:
Mantıksal Disk Yöneticisi: birim boyutu çok büyük.

Özellikler

Makale numarası: 184006 - Last Review: 7 Haziran 2013 Cuma - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo kbusage kbmt KB184006 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 184006

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com