NT yönetici gelen disk belleği diske durdurma hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 184419 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirmeyle ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, disk belleğine alınabilir sürücüleri ve sistem kodu yönetici Windows NT disk öğrenmek için disk belleği gelen engelleme. Bu fiziksel bellek (RAM) çok büyük miktarda sistemlerinde yanıt süresini azaltır, ancak yüklü yeterli RAM vardır, aksi halde sunucu kararsız işlenip kritiktir.

Daha fazla bilgi

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

Kullanıcı modu ve <a2>çekirdek modu sürücüleri</a2> ve <a4>çekirdek modu sistem kodu, genellikle disk belleğine alınabilir veya sayfalanabilir olmayan olarak yazılır. Sürücü veya sistem kod sayfalanabilir olduğu durumlarda, bu disk belleğine alınabilir koda RAM'DE tutmak için aşağıdaki kayıt defteri girdisini kullanabilirsiniz, ancak bunun yalnızca çok miktarda RAM içeren sistemlerde önerilir.
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedit.exe veya Regedt32.exe) başlatın ve aşağıdaki alt anahtara gidin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
 2. DisablePagingExecutive
  girdisi 1 olarak değiştirin:
  Değer adı:
  DisablePagingExecutive

  Veri türü: REG_DWORD
  Veri: 0 veya 1 varsayılan
  Bu girdi, kullanıcı modu ve çekirdek modu sürücüleri sistem kod kernel modu, disk belleğine alınabilen olup olmadığını belirtir kullanımda değil. Bu girişin değeri 1 ise, sürücüleri ve çekirdek, fiziksel bellekte kalması gerekir. 0'A ayarlı ise, bunlar belleğine alınabilen gerektiğinde diske.
Ek bilgi için Windows NT Yard?m?'nda "Bellek yönetimi denetim girdileri" konusuna bakın.

Özellikler

Makale numarası: 184419 - Last Review: 19 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB184419 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:184419

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com