Windows 98'deki Disk Birleştiricisi aracının açıklaması / Me'de

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 186171 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows 98 ve Windows Millennium Edition (Me) içinde bulunan Disk Birleştiricisi aracı anlatılmaktadır. Bilgisayarınıza program hızını artırmak için Disk Birleştiricisi aracını kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Bir programı bilgisayarınıza yüklendiğinde program dosyaları sabit diskinizde birden fazla konum üzerinden bozuk. Bu işlem, parçalanma denir. Sabit diskinizde parçalanma oluşur, bilgisayarınızdaki programların performansını daha yavaş gerçekleşiyor. Disk Birleştiricisi aracı sabit diskinizdeki dosyaları yeniden düzenleme ile bitişik blok içinde bilgisayarınızın performansını en iyi duruma getirir. Disk Birleştiricisi aracı sabit diskinizdeki dosyaların birleştirmeyi tamamladığında, dosyaları birbirine yakın düzenlenir, çünkü performans programlarınızı daha hızlı olur.

Not: Disk Birleştiricisi çalışırken bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Ancak, bilgisayarınız daha yavaş çalışır ve birleştirme, sürücünün içeriği değiştiğinde birleştirme işlemini yeniden başlatır.

Disk Birleştiricisi aracını başlatmak için aşağıdaki adımları kullanın:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gelin, işaret Sistem aracı s ve sonra Disk Birleştiricisi ' ni tıklatın.
  2. Birleştirme, Tamam ' ı tıklatın ve sonra Evet ' i tıklatın, istediğiniz sürücüyü tıklatın.

Askı için yüzde 10 ' görünür...

Windows 98'de, Disk Birleştiricisi bir en iyi duruma getirme işlemi genellikle birleştirme işleminin ilk 10 yüzde sırasında çalışır. Işlem için gereken süre sayısını ve boyutunu programlar üzerinde iyileştirilmiş için bağlıdır. Bilgisayarınızı Askıda gibi görünebilir. Daha önce Disk Birleştiricisi bir sorun çalıştırdığınız, FAT32'ye dönüştürülmüş ve sorunu, sahip bakın artık Microsoft Knowledge Base'deki aşağıdaki makaleyi şunlardır:
238165Hata iletisi defrag: KIMLIK No: DEFRAG00205
Disk birleştirme sorunlarını giderme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
218160Birleştirilecek Disk Seçildikten Sonra Disk Birleştiricisi Asılı Kalıyor
186978"Sürücünün içeriği değiştirilmiş: yeniden başlatılıyor..." Disk Birleştiricisi aracı, ileti

Özellikler

Makale numarası: 186171 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows Millennium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB186171 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:186171

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com