Uygulamalar için Terminal Server kayıt defteri ayarları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 186499 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bir Terminal Server bilgisayarındaki uygulama davranışını değiştirmek için kullanılan kayıt defteri ayarlarını anlatılır.

Daha fazla bilgi

Uygulama yürütülmesine denetleme çalıştırma modu

Bit bir uygulama, kayıt defteri yolu veya .ini dosyası bir Terminal Server bilgisayarı bir oturum olduğunda uygulama başlatma veri birleştirme işleme biçimini değiştirmek ayarlanabilir, çeşitli uyumluluk modunda çalıştırın. Bu uyumluluk bitler, kayıt defterinde aşağıdaki alt anahtarı altında ayarlanır:
Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\Terminal Server\Compatibility
Uygulamalar, .ini dosyaları ve kayıt defteri girdileri, bu kayıt defteri yolunda üç ayrı tuşları vardır.

Çoğu uygulama için varsayılan ayarları çalışır, ancak bunlar daha aşağıdaki uyumluluk bitleri kullanılarak ayarlanan.

UYARı: bir uygulama düzgün olarak çalışmıyorsa, yalnızca bu uyumluluk bitlerini değiştirilmelidir.

Uyumluluk bitlerini ilk kümesi için ayarları olan bir uygulamanın sürümünü belirtir. Tüm birleşimleri yararlıdır (örneğin, bir MS-DOS uygulaması kayıt çağrılarınızı). Dosya yolu belirtilmezse ve birden çok uygulama aynı dosya adını kullanabilir (örneğin, Setup.exe ve ınstall.exe şimdi düzenli olarak yükleme programları için kullanılır), aynı dosya adına başka uygulamalarla uyumluluk ayarlarını etkilemez emin olmanıza yardımcı olmak için uygulama türünü belirtin.

Dize değerini belirlemek için <a0></a0>, atamak istediğiniz bit değerlerini ekleyin. Örneğin, Uyg.exe hem 16-bit ve 32-bit sürümleri için bilgisayar adı yerine kullanıcı adını döndürmek için <a0></a0>, bir alt anahtar kayıt defterinde aşağıdaki adımları uygulayarak oluşturun.

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE \Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Terminal Server\Compatibility\Applications\Myapp
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve aşağıdaki bilgileri yazın:
  Değer adı: bayrakları
  Türü: REG_DWORD
 4. Veri kutusuna 11 C onaltılık değeri (16-bit Windows for 0x00000004 ekleme uygulamaları 0x00000008 32-bit Windows uygulamaları için bilgisayar adı yerine kullanıcı adını döndürmek için 0x00000010 eklemek ekleyip kayıt defteri eşleştirmesini devre dışı bırakmak için 0x00000100 ekleyin).

Uygulamalar

Aşağıdaki uyumluluk bitlerini çalıştığı uygulamayı etkiler. Bunlar, (burada Uygulamaadı uygulamanın yürütülebilir dosyasının adıdır) aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunur:
Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\Terminal Server\Compatibility\Applications\ UygulamaAdı

Uyumluluk bitleri

 • MS-DOS uygulaması: 0x00000001
 • OS/2 uygulaması: 0x00000002
 • Windows 16 bit uygulama: 0x00000004
 • Windows 32-bit uygulama: 0x00000008
 • Iade kullanıcı adı bilgisayar adı yerine: 0x00000010
 • Terminal Server oluşum numarasını döndürür: 0x00000020
 • Bu uygulama için kayıt defteri eşleştirmesini devre dışı: 0x00000100
 • Kullanıcı Windows dizinini değiştir: 0x00000400
 • Bildirilen bellek sınırı: 0x00000800
"Bilgisayar adı benzersiz bir tanıtıcı olarak kullanan uygulamaları bitini iade kullanıcı adı bilgisayar adı yerine" kullanın. Bu uygulama için kullanıcı adını döndürür ve her uygulama kullanıcısı için benzersiz bir tanımlayıcı sağlar.

"Bu uygulama için kayıt defteri eşleştirmesini devre dışı bırak" Kill bitini, uygulama tarafından kullanılan kayıt defteri değişkenlerini genel yalnızca bir kopyasını saklamak için kullanın.

"Kullanıcı Windows yedek dizini" biti ayarlandığında, GetWindowsDirectory API çağrılarının için sistemkökü dizini korur. Bu bit ayarlanmazsa, tüm yollar için bir kullanıcının Windows dizin yolu ile değiştirilecek dizini Windows.

.ıni dosyaları

Aşağıdaki uyumluluğu biti, .ini dosya yayma denetler. Bunlar, (burada Inifile .ini dosyası adıdır) aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunur:
Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\Terminal Server\Compatibility\IniFiles\ Inifile

Uyumluluk bitleri

 • Windows 16 bit uygulama: 0x00000004
 • Windows 32-bit uygulama: 0x00000008
 • Kullanıcı .ini dosyası sistem sürümüne eşitleyebilirsiniz: 0x00000040
 • Kullanıcı Windows dizinini değiştir: 0x00000080
"Synchronize kullanıcının .ini dosyası sistem sürümüne" Kill bitini ayarlamak için yeni girişler Sistem Yöneticisi bir .ini dosyasından uygulama başlatıldı, ancak kullanıcının .ini dosyası içinde varolan tüm verileri silmek ekler. Bu bit ayarlı ise, Sistem Yöneticisi bir .ini dosyasından daha eski ise kullanıcının .ini dosyasının üzerine yazar.

"Kullanıcı Windows yedek dizini" biti ayarlandığında, .ini dosyası sistem ana sürümü, kullanıcının Windows dizinine kopyalandığında, .ini dosyası içinde dosya yolları için <a2>sistemkökü</a2> dizininde korur. Bu bit ayarlı ise, kullanıcının Windows dizin yolu Windows dizini için tüm yolları değiştirir.

Kayıt defteri yolları

Uyumluluk bitleri aşağıdaki kayıt defteri yayma denetler. Bunlar aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunur (PathName anahtarı altındaki kayıt defteri yolu olduğu HKEY_CURRENT_USER\Software):
Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\Terminal Server\Compatibility\RegistryEntries\ PathName

Uyumluluk bitleri

 • Windows 32-bit uygulama: 0x00000008
 • Uygulama için kayıt defteri eşleştirmesini devre dışı: 0x00000100
"Uygulama için kayıt defteri eşleştirmesini devre dışı bırak" Kill bitini ayarlamak için Sistem Yöneticisi kayıt defteri yansımadan yeni girişler, kullanıcının kayıt defterine eklenmez. Ayrıca, sistem, kullanıcı kayıt defterindeki varolan herhangi bir veri silmez. Bu bit ayarlı ise, sistem, siler ve verileri, Sistem Yöneticisi kayıt defteri verilerini eski ise, kullanıcının kayıt defteri verilerini üzerine yazar. Kill bitini ayarlamak için sistem değil kullanıcı kayıt defterinde herhangi bir yeni anahtarlar da ekler.

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
186514Terminal Server sentinel aygıtları desteklemiyor

Özellikler

Makale numarası: 186499 - Last Review: 9 Ekim 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbinfo KB186499 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:186499

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com