Principy Remote Desktop Protocol (RDP)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 186607
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje protokol RDP (Remote Desktop Protocol) ve pro komunikace mezi Terminálový Server a klient terminálového serveru. RDP zapouzdřena a zašifrována v rámci protokolu TCP.

Další informace

Principy Remote Desktop Protocol (RDP)

Remote Desktop Protocol je založen na a je rozšířením, T-120 Řada standardů protokolu. Vícekanálový schopen protokol umožňuje samostatné virtuální kanály při prezentaci dat, sériové zařízení komunikace, licenční informace, vysoce šifrovaná data (klávesnice, Myš aktivity), atd. Jako RDP je rozšíření základní T.Share protokol, několik funkcí, které jsou zachovány jako část RDP, takové jako architektonické prvky, které jsou nezbytné pro podporu (víceuživatelská multipoint relace). Dodání vícebodové datové umožňuje přenos dat z aplikace se dodané v "v reálném čase" více stran, aniž by bylo nutné odeslat stejná data pro každou relaci zvlášť (například virtuální tabulí).

V této první verzi Windows Terminal Server však nejsme na poskytování spolehlivých a rychlých point-to-point (single- komunikační relace). V první se použije pouze jeden datový kanál verzi Terminal Server 4.0 však pružnost RDP poskytuje dostatek místnosti pro funkce v budoucí produkty.

Jedním z důvodů, že Microsoft rozhodla implementovat protokol RDP pro připojení k účely v rámci systému Windows NT Terminal Server je, že nabízí velmi Extensible základ, ze kterého chcete vytvořit mnoho více možností. Důvodem je, že RDP obsahuje 64 000 samostatné kanály pro přenos dat. Však aktuální činnosti přenosu používáte pouze jeden kanál (pro klávesnice, myši a prezentaci dat).

Také RDP je navržen pro podporu mnoho různých typů síťové topologie (například ISDN, KVĚTINÁČE a mnoho protokoly LAN jako IPX NetBIOS, TCP/IP, a tak dále). Aktuální verze protokolu RDP spustit pouze prostřednictvím protokolu TCP/IP, ale s názory zákazníků, další podpora protokolu mohou být přidány v budoucích verzích.

Činnosti v odesílání a přijímání dat přes zásobníku protokolu RDP je v podstatě stejný jako normy sedmi vrstev OSI modelu společného LAN, sítě dnes. Data z aplikace nebo služby předávají prošla zásobníků protokolů, sectioned, směrováni na kanál (prostřednictvím MCS) šifrované, baleny, framed, zabaleny do síťový protokol a konečně určeno a odesílaná drátu k klient. Vrácená data funguje stejným způsobem pouze pozpátku s paket se zbaví jeho adresu, pak unwrapped, dešifrovat a tak dále dokud je předkládán data aplikace pro použití. Části klíče úpravy zásobníku protokolu dochází mezi vrstvami čtvrtý a sedmý je-li data zašifrována, baleny a framed, směrováni na kanál a prioritu.

Jedním z klíčových bodů pro vývojáře aplikací, je pomocí protokolu RDP, Microsoft má pryč doplňované složitosti se zabývá protokol zásobník. To jim umožňuje jednoduše zapisovat čisté, dobře, které jsou v pořádku 32bitové aplikace a zásobníku protokolu RDP implementována pomocí terminálu Zbývající stará jeho připojení klienta a serveru.

Další informace o interakci aplikace na terminálovém serveru a co je třeba věnovat pozornost při vývoji aplikací pro Windows Terminal Vzhled na "Optimalizace aplikace pro Windows NT Server infrastruktury Server 4.0, Terminal Server Edition"bílé knize. Jsou čtyři součásti hodnotě diskuse v rámci instance zásobníku protokolu RDP Multipoint komunikační služby (MCSMUX), Obecný ovládací prvek konference (RSZ), Wdtshare.sys a Tdtcp.sys. MCSmux a RSZ jsou součástí Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) řady T.120. Server MCS je provedena. nahoru o dva standardy: T.122, která definuje vícebodové služby, a T.125, která určuje protokol přenosu dat. Ovládací prvky MCSMux přiřazení kanálů (pomocí multiplexování data na předdefinované virtuální kanály v rámci protokolu) úrovně priority a segmentace dat, které jsou právě odesílány. Je v podstatě abstracts více zásobníků protokolu RDP do jediného subjektu, z Perspektiva RSZ. Je zodpovědný za správu těchto RSZ vícenásobné kanály. GCC umožňuje vytvoření a odstranění relace připojení a řídí prostředky poskytované MCS. Každý Terminálový Server protokol (v v současné době jsou podporovány pouze RDP a společnosti Citrix ICA) bude mít načíst instance zásobníku protokolu (Zásobník posluchače čeká na připojení požadavek). Ovladač zařízení terminálového serveru, koordinuje a spravuje protokol RDP protokol činnosti a je tvořena menších součástí k ovladači protokolu RDP (Wdtshare.sys) pro přenos uživatelského rozhraní, kompresi, šifrování, rámce a to a ovladač přenosu (Tdtcp.sys) do protokolu na balíček Základní síťový protokol TCP/IP.

Být zcela nezávislé na jeho základní dopravní byl vyvinut protokol RDP zásobník v tomto případě TCP/IP. RDP, které jsou zcela nezávislé na jeho dopravní znamená, že jsme můžete přidat další přenosového zásobníku ovladačů jiných síťové protokoly jako zákazníci musí pro ně růst s malou nebo žádnou. významné změny foundational části protokolu. Jedná se o klíčové prvky výkonu a extendibility protokolu RDP v síti.

Vlastnosti

ID článku: 186607 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 4.0
Klíčová slova: 
kbinfo kbmt KB186607 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:186607

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com