Pochopenie protokol Remote Desktop (PRV)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 186607
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje Remote Desktop Protocol (RDP) používané na komunikácia medzi terminálový Server a Klient terminálového servera. RDP je zapuzdrený a šifrované v rámci TCP.

DALSIE INFORMACIE

Pochopenie protokol Remote Desktop (PRV)

Remote Desktop Protocol je založená na a je rozšírenie, T-120 rodinu štandardov protokolov. Viackanálový schopné protokol umožňuje samostatné virtuálne kanály na prepravu prezentáciu údajov, sériové zariadenie komunikácie, udeľovanie licencií informácie, vysoko zašifrovaných údajov (klávesnica, myš činnosti), a tak ďalej. Ako prv je rozšírenie jadra T.Share protokolu, niekoľko ďalších spôsobilostí sa zachovajú ako súčasť prv, takéto ako architektonické prvky potrebné na podporu multipoint (pluralitnej relácie). Viacbodové údajové dodávky umožňuje údaje z aplikácie sa v "reálnom čase" dodávať viacerými osobami bez nutnosti posielať rovnaké údaje na každej schôdzi jednotlivo (napríklad virtuálne tabule).

V tomto prvom vydaní Windows Terminal Server sme však sústredenie sa na poskytovanie rýchlo a spoľahlivo point-to-point (singel- reláciu) komunikácie. Použije sa iba jeden údajový kanál v pôvodnom uvoľnenie Terminal Server 4.0 však flexibilita RDP dáva veľa miestnosť pre funkčnosť v budúcich produktov.

Jedným z dôvodov, že Microsoft sa rozhodla pre implementáciu RDP pre pripojenie účely v rámci systému Windows NT Terminal Server je, že poskytuje veľmi Extensible základňu, z ktorej budovať mnohé ďalšie možnosti. Je to preto RDP poskytuje 64 000 samostatných kanály na prenos údajov. Avšak, súčasné aktivity prenosu používate iba jeden kanál (pre Klávesnica, myš a prezentáciu údajov).

Tiež RDP je určený na podporu mnohých rôznych typov siete topologických (napríklad ISDN, HRNCE a mnoho LAN protokoly IPX, NetBIOS, TCP/IP, a tak ďalej). V aktuálnej verzii RDP sa spustia iba cez protokol TCP/IP, ale s zákazník spätnú väzbu, iné podpora protokolu môžu byť pridané v budúcich verziách.

Činnosti, ktoré sa podieľajú na odosielanie a príjem dát cez komín RDP je v podstate rovnaký ako sedem-vrstvy OSI model normy pre spoločné LAN siete dnes. Údaje z aplikácie alebo služby majú predkladať je prechádza cez protokol komíny, sectioned, zamerané na kanál (prostredníctvom MCS), šifrované, zabalená rámom, zabalené do siete protokolu, a napokon riešiť a odoslané cez drôt na klient. Vrátené údaje funguje rovnakým spôsobom iba v obrátenom, s paket je oddestilovaná adresy, potom odbalí, dešifrovať, a tak ďalej kým údaje sa predloží žiadosť o použitie. Kľúčové časti protokol zásobník zmeny nastanú medzi štvrtej a siedmej vrstvách, Ak je šifrované, zabalené a údaje zarámované namierené na kanál a určiť prioritu.

Jedným z kľúčových bodov pre vývojári aplikácií je, že pri používaní prv, Microsoft má odoberanej preč zložitosti zaoberajú protokolu zásobník. To umožňuje ich jednoducho napísať čisté, dobre navrhnuté, dobre-choval 32-bitové aplikácie, a potom zásobník RDP realizovať terminál Server a jeho pripojenia klientov postará o zvyšok.

Ďalšie informácie o ako aplikácie komunikovať na terminálový Server a čo byť vedomí vývoj aplikácií pre Windows Terminal Server infraštruktúry, pozrite sa na "optimalizácia aplikácií pre Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition"Biela kniha. Štyri komponenty stojí za to diskutovať v rámci RDP zásobníka stupňa sú Multipoint komunikačnej služby (MCSMUX), všeobecné ovládacie konferencie (GCC), Wdtshare.sys a Tdtcp.sys. MCSmux a GCC sú súčasťou Medzinárodnej telekomunikačnej únie (ITU) štandard T.120 rodiny. MCS vykonáva až dva štandardy: T.122, ktorý definuje viacbodové služby, a T.125, ktoré určuje protokol prenosu údajov. MCSMux ovládacie prvky priradenie kanála (podľa multiplexovanie údajov preddefinovaných virtuálne kanály v rámci protokolu), úrovne priority a segmentácie údaje odosiela. V podstate to abstracts viacerých RDP kôpky do jediného subjektu, z perspektívy GCC. GCC je zodpovedná za riadenie tých viacerých kanálov. GCC umožňuje tvorbu a odstra?ovanie relácie pripojenia a kontroly zdrojov poskytovaných MCS. Každý terminálového servera protokol (v súčasnosti sú podporované iba RDP a Citrix to ICA) bude mať protokol zásobník stupňa naložené (poslucháč zásobníka čakania na pripojenie žiadosť). Ovládač zariadenia terminálového servera koordinuje a spravuje prv protokol činnosti a pozostáva z menších komponentov, ovládač RDP (Wdtshare.sys) pre UI prevodu, kompresia, šifrovanie, rámování, a tak a transport ovládača (Tdtcp.sys) na balenie protokolu do základné siete protokol TCP/IP.

RDP bol vyvinutý byť úplne nezávislé od jeho podkladových prepravy komín, v tomto prípade TCP/IP. PRV, sú úplne nezávislí od jeho Transport komín, znamená, že budeme pridávať ďalšie transport ovládače pre iné sieťové protokoly ako zákazníci potrieb pre ne rastie s malú alebo žiadnu významné zmeny sa prazákladní častí protokolu. Tieto sú kľúčové prvky na výkonnosť a extendibility prv na sieti.

Vlastnosti

ID článku: 186607 - Posledná kontrola: 19. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB186607 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:186607

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com