Uzak Masaüstü Protokolü (rdp) anlama

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 186607
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede kullanılan Uzak Masaüstü Protokolü (rdp) Terminal Server ve Terminal Server istemcisi arasındaki iletişim. rdp kapsüllenir ve tcp içinde şifrelenmiş.

Daha fazla bilgi

Uzak Masaüstü Protokolü (rdp) anlama

Uzak Masaüstü Protokolü dayanır ve bir uzantısıdır ve t-120 protokol standartları ailesi. Çok kanallı yeteneğine sahip bir protokol sağlar ayırmak için sunu veri, seri aygıt taşıyan sanal kanallar iletişim bilgileri, lisans, yüksek oranda şifreli veriler (klavye, Fare aktivite), ve böyle devam eder. rdp T.Share Çekirdeği'nin bir uzantısı olarak iletişim kuralı, diğer yetenekleri rdp bir parçası olarak korunur bu tür Mimari çok noktaya (çok taraflı desteklemek gerekli özellikleri Oturumlar). Birden çok noktalı veri teslim edilecek bir uygulamadan veri sağlar "gerçek zamanlı" olarak birden çok kişi için göndermek zorunda kalmadan teslim aynı verileri ayrı ayrı (örneğin, sanal beyaz tahtalar) her oturum için.

Bu ilk sürümünde Windows Terminal Server, ancak biz. Noktadan noktaya (tek-güvenilir ve hızlı sağlamaya yoğunlaştırıcı oturum) iletişimde. Tek bir veri kanalı ilk sürümünde kullanılacak Terminal Server 4.0 ancak, rdp esnekliğini in bol verir Gelecekteki ürünlerde işlevselliği yer.

Microsoft rdp bağlantısı için uygulamak karar bir nedeni Windows NT Terminal Server içinde amaçları ise bunun sağladığı bir çok Genişletilebilir Bankası çok daha fazla yetenekleri oluşturulacak. Bunun sebebi rdp 64.000 ayrı kanallar için veri aktarımını sağlar. Bununla birlikte, Geçerli iletim faaliyetleri yalnızca tek bir kanal (için kullandığınız klavye, fare ve sunu veri).

Ayrıca, rdp farklı türlerde ağ topolojileri desteklemek için tasarlanmıştır (ISDN, pots ve IPX, NetBIOS, TCP/IP gibi pek çok lan iletişim kuralları, vb.). Geçerli sürümü, rdp yalnızca TCP/IP üzerinden ancak ile çalışır Müşteri görüşleri, gelecekteki sürümleri diğer iletişim kuralı desteği eklenebilir.

rdp yığını üzerinden veri gönderme ve alma katılan etkinliği Ortak yedi katmanlı OSI modeli standartları temelde aynıdır Bugün ağ lan. Bir uygulama veya hizmet aktarılacak verileri protokol yığınları arasında geçirilen, sectioned, yönlendirilmiş bir şifreli kanal üzerinden (mcs) sarılan, çerçeveli, üzerine paketlenmiş ağ iletişim kuralı, son olarak ele alınan ve için kablo üzerinden gönderilen İstemci. Döndürülen verileri aynı şekilde yalnızca tersten ile çalışır sonra sarılmamış, adresi, atılmış paket şifresi vb. verileri kullanmak için uygulama için sunulana kadar. Anahtar kısımlarını iletişim kuralı yığını değişiklikler gerçekleşirse dördüncü ve yedinci katmanlar arasında Veri şifreli, kaydırılan Çerçeveli ve burada bir kanala yönlendirilir ve öncelik.

Uygulama geliştiricileri için önemli noktaları, rdp kullanarak biridir, Microsoft iletişim kuralı postalarla karmaşıklık hemen ayrılan yığın. Sadece yazmak onları böylece temiz, iyi tasarlanmış, sure 32-bit uygulamalar ve rdp yığın Uçbirim tarafından uygulanan Sunucu ve istemci bağlantılarından alır geri kalanı dikkate.

Uygulamalar Terminal sunucusunda nasıl etkileşim kurduğu hakkında daha fazla bilgi için ve Windows Terminal uygulamaları geliştirirken bilmeniz gerekenler Göz at "en iyi duruma getirme uygulamaları için Windows NT Server altyapısı Server 4.0, Terminal Server Edition"adlı teknik incelemeye. rdp yığını örneği içinde tartışan kurlar dört bileşenleri Genel konferans denetim çok noktaya iletişim hizmeti (mcsmux) (gcc), Wdtshare.sys ve Tdtcp.sys. Bir parçası olan MCSmux ve gcc Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) t.120 ailesi. mcs yapılır Yukarı iki standartlar: çok noktalı Hizmetleri tanımlayan, t.122 ve t.125 veri iletim protokolünü belirtir. MCSMux denetimleri (tarafından önceden tanımlanmış Sanal kanallar üzerine veri çoğullama kanal atama iletişim kuralı) içinde öncelik düzeyleri ve gönderilen veri bölümlenmesi. Bu aslında birden çok rdp yığınları tek bir varlık gelen soyutlayan gcc perspektif. Bu yönetim için gcc sorumludur birden fazla kanal. gcc oluşturma ve silme oturumu sağlar. mcs tarafından sağlanan bağlantıları ve denetimleri kaynakları. Her bir Terminal sunucusu iletişim kuralı (şu anda yalnızca rdp ve Citrix'ın ICA desteklenir) sahip bir iletişim kuralı yığını örneği yüklenen (bir bağlantıyı bekleyen bir dinleyici yığını istek). Terminal Server aygıt sürücüsü koordinatları ve rdp yönetir Etkinlik protokol ve rdp sürücüsü daha küçük bileşenlerden oluşur (Wdtshare.sys) kullanıcı Arabirimi Aktarım, sıkıştırma, şifreleme, çerçeveleme ve bu nedenle ve Aktarım sürücüsü üzerine protokol paketlemek için (Tdtcp.sys) temel ağ iletişim kuralı, TCP/IP.

rdp, Taşıt tamamen bağımsız olması için geliştirilmiştir Bu durumda TCP/IP yığını. rdp, tamamen bağımsız olan kendi Aktarım yığın anlamına gelir diğer ekleyebiliriz sürücüleri diğer taşıma çok az veya hiç ile onlar için müşteri gereksinimlerine büyüdükçe ağ iletişim kurallarını iletişim kuralı benzer parçaları önemli değişiklikler. Bunlar anahtar öğeleri performans ve rdp, ağ üzerinde extendibility.

Özellikler

Makale numarası: 186607 - Last Review: 16 Ocak 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo kbmt KB186607 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 186607

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com